0 - 6
(0:1, 0:4, 0:1)

MS v hokeji 2022: Švajčiari jasne zdolalo Dánov

Dánsko - Švajčiarsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022.
Dánsko - Švajčiarsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022. (Autor: Sportnet)
Sportnet|15. máj 2022 o 13:30 (aktualizované 15. máj 2022 o 22:57)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2022: Dánsko vs. Švajčiarsko.

ONLINE: Dánsko - Švajčiarsko, MS v hokeji 2022 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2021/2022
15.05.2022 o 19:20
Dánsko
0:6
60' minúta
Ukončený
Švajčiarsko
Prehľad
Góly a asistencie: 9. Herzog (Glauser, Corvi), 22. Meier (Moser, Malgin), 26. Suter (Malgin, Simion), 33. Moser (Malgin), 38. Kurashev (Hischier, Corvi), 47. Malgin (Meier, Moser).
Švajčiari si bez problémov poradili s Dánmi a vyhrávajú vysoko 6:0.
Koniec zápasu.
59:54
Scheel obkrúžil bránu a poslal puk pred ňu, kde Regin neuspel.
59:07
Švajčiari pomáhajú Genonimu udržať čisté konto a všetky puky odpaľujú.
58:42
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Enzo Corvi – 2 min., hákovanie.
57:49
Švajčiari založili rýchlu akciu, no prihrávka im nevyšla a museli opustiť útočné pásmo.
56:14
Blichfeld sa nedostal cez Foru popri mantineli, Švajčiari otáčajú hru.
54:45
Scheel individuálne neprešiel, padá na ľad po zákroku švajčiarskeho hráča, bolo to čisté.
53:25
Pokračuje rozkúskovaná hra, ktorá stratila na tempe, ale je sa stále na čo pozerať.
52:07
Po krížnej prihrávke pálil z pravej strany Ehlers, Genoni sa stihol presunúť a zlikvidovať jeho delovku.
50:56
Dáni sa zahryzli do súera, zahrali to na Jensena Aaba na modrej, jeho tečovaný pokus zastavil Thürkauf.
50:27
Michael Fora – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
49:18
Dáni jednoducho nastrelili puk na zadný mantinel, kde zviedli množstvo súbojov a puk vybojovali, no potom ho Lassen pri modrej stratil.
47:25
N. Jensen sa predral do zakončenia, ale bol už v páde, keď hokejkou zasiahol puk. Znížiť sa mu nepodarilo.
46:39
46:39
goalŠvajčiarsko dalo gól!
Meier výborne prihral cez os klziska, DENIS MALGIN sa trafil zo stredu ľavého kruhu excelentne. Po troch asistenciách pridáva aj gól. Švajčiari využili už tretiu presilovku v zápase a vyhrávajú 6:0.
Asistencie: T. Meier, J. Moser
46:11
N. Jensen odpálil puk až ku Genonimu.
45:15
Aktívny Meier strieľal aj dorážal vlastnú strelu, Dahm bol úspešnejší a prerušil hru.
44:54
Simion zakončil z otočky z bránkoviska privysoko, minul horný roh brány.
44:47
Vylúčenie v tíme Dánsko:
Mathias Bau Hansen – 2 min., podrazenie.
44:03
Regin nespracoval prudkú prihrávku, no aj Švajčiari sa dopustili zakázaného uvoľnenia.
42:51
Švajčiarska kombinácia s nebezpečnou Meierovou koncovkou, Dáni sa tentokrát ubránili.
42:19
Helvéti sa zadarmo dostanú pred Dahma po icingu Dánov.
41:19
N. Jensen sa pekne prekľučkoval do zakončenia, lenže Genoni nenechal prejsť puk za seba.
41:01
Dánsky útok bol kostrbatý a skončil nepresnou prihrávkou na korčule.
40:22
Meier sa prekľučkoval cez celé klzisko, Švajčiari sa jeho zásluhou mohli rozostaviť v útočnom pásme.
40:01
changeStriedanie v tíme Dánsko:
z ihriska odchádza Frederik Dichow, prichádza Sebastian Dahm.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Švajčiari strelili v druhej tretine až štyri góly a nad Dánmi vedú vysoko 5:0.
Tretia tretina sa začne o 21:06.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:27
Genoni kryl strelu po ľade, jeho spoluhráči puk odpálili na zakázané uvoľnenie.
38:57
V prvých minútach zápasu to tak nevyzeralo, no teraz je jasné, že Švajčiari dominujú.
37:33
37:33
Švajčiari kombinujú s veľkou ľahkosťou a využívajú presilovú hru. Corvi prihral za bránu Hischierovi, ten nabil do predbránkového priestoru PHILIPPOVI KURASHEVOVI, ktorý strelou z prvej prekonal dánskeho brankára.
Asistencie: N. Hischier, E. Corvi
36:41
Emil Kristensen – 2 min., podrazenie.
36:32
Herzog sa úplne ľahko dostal k strele z pravého kruhu, nikto k nemu nepristúpil, dánsky gólman musel vyrážať.
35:57
Dáni nerozohrali čistý puk, preto sa k bekhendovej strele dostal Suter. Dichow úspešný.
34:53
Ďalší útok sa valil na dánsku bránku, ale Glauser dostal prihrávku príliš dozadu a na puk nedočiahol.
33:30
importantBau Hansen sa po ojedinelej chybe Švajčiarov v obrannom pásme dostal do zakončenia medzi kruhmi, no Genoni svoj tím podržal.
32:40
32:40
JANIS MOSER si prebral puk od Malgina, natlačil sa do zakončenia a nádherne zavesil ponad rameno Dichowa.
Asistencia: D. Malgin
31:25
Záver oslabenia už Švajčiari zvládli, dostali puk do útočného pásma.
30:28
30:28
importantEhlers páli opäť z podobnej pozície, nastrelil žŕdku! Dánom chýbal kus šťastia a mohlo byť znížené.
30:03
Ehlers strieľal na opačnú žŕdku, ale Genoni všetko videl a puk udržal vo výstroji.
29:31
Christoph Bertschy – 2 min., podrazenie.
28:58
Scherwey neprešiel útočnou modrou, ale aj dánsky hráč bol na druhej strane odzbrojený. Pokračuje hokej zo strany na stranu.
25:01
25:01
PIUS SUTER sa poľahky zbavil brániaceho hráča a z uhla vystrelil na Dichowa, ktorý puk síce stlmil, no potom ho betónom vykopával iba spoza bránkovej čiary. Švajčiarsko vyhráva 3:0.
Asistencie: D. Malgin, D. Simion
25:17
importantŠvajčiarom sa ešte pred šancou Ehlersa podarilo možno skórovať, no hra pokračovala. Z boxu časomeračov však zaznel klaksón. Skúma sa video, či po strele Sutera puk prešiel celým objemom za bránkovú čiaru.
25:17
importantDáni sa dostali do samostatného úniku, Ehlersovi sa však nepodarilo skórovať, trafil betón Genoniho!
24:51
Siegenthalerovu strelu z prvej od modrej tečoval Simion, ale nad dánsku svätyňu.
23:30
Švajčiari si prihrávali po obvode, potom medzi kruhmi voľný Kurashev nebezpečne zakončil. Dáni sa ubránili.
22:59
Niekoľko krížnych prihrávok, no hráči to nemajú na strelu bez prípravy. Meier tentokrát z uhla nemieril presne.
21:38
Oliver Larsen – 2 min., sekanie.
21:03
21:03
Využitá švajčiarska presilovka po 9 sekundách Po sérii prihrávok to na seba zobral TIMO MEIER a nekompromisnou strelou do vinkla rozvlnil sieť.
Asistencie: J. Moser, D. Malgin
20:54
Peter Regin – 2 min., hákovanie.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina mala slušnú úroveň, Dánov môžu veľmi mrzieť tri nevyužité presilovky, so Švajčiarmi prehrávajú po góle Herzoga 0:1.
Druhá tretina sa začne o 20:11.
20:00
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:24
importantObrovská šanca Švajčiarov navýšiť skóre v oslabení! V prečíslení Scherwey naservíroval puk Thürkaufovi, ten netrafil bránu!
18:36
Herzog získal cenné sekundy a nenechal si zobrať puk päticou Dánov.
18:10
Pekná kombinácia Dánov s prihrávkou cez os klziska, ale Bjorkstrand puk dlho spracovával a nevystrelil ideálne.
17:28
Sled niekoľkých hraničných situácií vyústil vo vylúčenie švajčiarskeho hráča Bertschyho, ktorý si sadá na trestnú lavicu za hrubosť.
15:59
Šanca pre Švajčiarov v oslabení, dostali sa do prečíslenia troch proti dvom, Bertschy prihrával, strela jeho spoluhráča neslávila úspech.
15:28
Stormova strela bola zblokovaná, mierila ponad bránu.
14:47
Dáni sa dostali k strele aj dorážkam, no Švajčiari odpaľujú cez všetky čiary.
14:30
Regin sa sám prekľučkoval po osi klziska do útočnej tretiny a už sa Dáni rozostavili v pásme.
14:04
Dominik Egli – 2 min., nedovolené bránenie.
13:48
13:48
Hralo sa zo strany na stranu, no predsa len lepšie pôsobia Švajčiari. Tentokrát sa však píska ich postavenie mimo hry.
11:38
Dáni napádaním získali puk a Jakobsen mal aj šancu, strieľal spoza Mosera.
10:40
Maier vystrelil na opačný betón, Dichow bezpečne vyrazil.
10:19
O. Lauridsen zle narazil na mantinel po zákroku Herzoga a drží sa za rameno, odchádza na striedačku a rovno aj do šatne.
10:08
Nielsen iba nastrelil puk na zadný mantinel pre Ehlersa, pred ním ho ale dokorčuľoval Kukan.
08:58
08:58
Švajčiari na konci deviatej minúty otvárajú skóre. Po vyhranom buly si FABRICE HERZOG nakorčuľoval na modrú čiaru, odkiaľ z pozície obrancu výborne vystrelil k ľavej žŕdke. Dichow nič nevidel a len ťažko mohol reagovať.
Asistencie: A. Glauser, E. Corvi
08:53
Dichow radšej prikryl puk, ktorý letel na neho z uhla a prerušil hru.
08:01
Kukan mal priestor za kruhmi a posielal puk na bránu, kde bolo husto, puk cez hradbu tiel neprešiel, číhajúci Thürkauf sa tak k teču nedostal.
07:03
Dáni stratili puk pri prechode do útočného pásma, protiútok Švajčiarov ale nebezpečný nebol, k zakončeniu neprišlo a Švajčiari sa sami vyhnali z pásma.
06:25
Herzog zatiahol puk do rohu klziska, odkiaľ sa mu nepodarilo posunúť puk za seba na spoluhráča na modrej.
05:09
Švajčiari pretečovali puk do útočnej tretiny, od modrej potom pálil Siegenthaler a Dichow poprvýkrát v zápase zasahoval.
04:09
Dáni zostali usadení v útočnom pásme, ale strela N. Jensena nebola presná.
02:52
Dáni to opäť zahrali na strelu od modrej, Genoni vyrážal Bjorkstrand netrafil z dorážky.
02:00
Ehlers prihral na modrú čiaru M. Lauridsenovi, jeho strelu po ľade Genoni zneškodnil betónom.
01:18
Michael Fora – 2 min., podrazenie.
01:04
Už úvod zápasu naznačil, že to bude boj o každý centimeter ľadu. Hrá sa rýchlo, s veľkým nasadením.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Dánsko: Dichow (Dahm) – Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Jensen Aabo (A), Larsen, N. Jensen, Kristensen – Ehlers, Nielsen (A), Blichfeld – Storm, Scheel, Regin (C) – Bjorkstrand, Bau Hansen, Meyer – Jakobsen, Poulsen, Aagaard – Asperup.

Švajčiarsko: Genoni (Aeschlimann) – Kukan, Siegenthaler, Fora, Moser, Geisser, Glauser, Marti, Egli – Hischier (C), Meier, Bertschy – Suter, Simion, Malgin – Ambühl (A), Herzog, Corvi – Kurashev, Scherwey (A), Thürkauf.
Dnešný hrací deň na MS ponúka porciu šiestich zápasov. Večer o 19:20 proti sebe nastúpia Dánsko a Švajčiarsko.

Pôjde o zaujímavú konfrontáciu tímov, ktoré úvodné zápasy zvládli na výbornú a sú na čele skupiny A.

Dánsko rozstrieľalo Kazachstan 9:1, Švajčiari zdolali Talianov 5:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.

Tabuľka skupiny A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2022»MS v hokeji 2022: Švajčiari jasne zdolalo Dánov