1 - 6
(1:1, 0:3, 0:2)

MS v hokeji 2022: Kanada bez väčších problémov zdolala Taliansko

Taliansko - Kanada, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022.
Taliansko - Kanada, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022. (Autor: Sportnet)
Sportnet|15. máj 2022 o 06:00 (aktualizované 15. máj 2022 o 10:50)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2022: Taliansko vs. Kanada.

ONLINE: Taliansko - Kanada, MS v hokeji 2022 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2021/2022
15.05.2022 o 11:20
Taliansko
1:6
59' minúta
Ukončený
Kanada
Prehľad
Góly a asistencie: 13. Pietroniro (McNally, Frigo) – 16. Sanheim (Severson, Anderson), 29. Anderson (Mayo), 36. Roy (Dubois), 38. Johnson (Chabot, Barzal), 43. Mayo (Comtois), 55. Gregor. Rozhodca: P. Dehaen, R. S. Hansen.
Kanada zdoláva vo svojom druhom skupinovom zápase Taliansko 6:1. Taliani začali dobre a ťažili z nie príliš sústredeného výkonu Kanady z úvodu zápasu. Zvyšok zápasu však už jasne patril Kanaďanom a po dvoch jasných tretinách si pripisujú do tabuľky ďalšie 3 body. Taliansko si na prvé body musí ešte počkať.
Koniec zápasu.
58:18
Kanada hrá v plnom počte.
57:48
importantTvrdú strelu príklepom vypálil Alex Petan . Jeho pokus však bol zastavený lapačkou Driedgera.
56:30
Po vyhranom buly Kanaďanov sa musel mať Fazio na pozore. Nakoniec sa mu puk podarilo zachytiť.
56:18
Vylúčenie v tíme Kanada:
Maxime Comtois – 2 min., držanie hokejky.
55:12
54:56
54:56
goalKanada dala gól!
Po nepodarenej akcii Talianska sa v oslabení dostal do samostatného nájazdu NOAH GREGOR, ktorý po peknej sťahovačke zasunul puk do brány.
53:30
Cole Sillinger – 2 min., podrazenie.
53:12
Taliansko si počas celej presilovky nevypracovalo žiadnu šancu. V jej samom závere už konečne vystrelilo, no Driedger tento pokus vyrazil.
51:12
Mathew Barzal – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
50:15
Na strelu si to chystal v ľavom kruhu pre vhadzovanie Barzal. Jeho pokus bol napokon zblokovaný.
49:34
Zaujímavá kombinácia Kanady skončila strelou Sillingera. Ten však iba preveril Faziovu lapačku.
47:20
Po chvíli teraz znovu sledujeme pomalšiu fázu hry, kedy puk držia Kanaďania a do nejakých výraznejších ofenzívnych snažení sa nepúšťajú.
46:04
Od modrej čiary znovu pálil Dysin Mayo . Tentokrát však bol v bráne pripravený Fazio, ktorý puk chytil.
44:10
Ku strele sa snažil prepracovať Daniel Frank, ale obranca Kanady ho od puku odtlačil.
42:49
42:49
Strelou švihom od modrej čiary skúsil šťastie DYSIN MAYO. Jeho pokus napokon predsa len zapadol za chrbát Fazia.
Asistencia: Maxime Comtois
42:10
Kanada sa prakticky od začiatku tretej tretiny drží v útočnom pásme. Do nejakých vyložených šancí sa ale netlačí a skôr sa snaží kontrolovať dianie na ihrisku.
40:15
Puk od modrej nahodil Sanheim, ale ani jeden z dorážajúcich Kanaďanov ho do brány nedotlačil.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 13:04.
Kanada po nevýraznej prvej tretine už ovládla priebeh druhej časti a po troch góloch má osud zápasu vo vlastných rukách. Talianom už aj pravdepodobne dochádzajú sily a v tretej tretine to budú mať veľmi náročné.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:59
importantSám na bránu mieril Dylan Cozens, ale napokon jeho koncovku prečítal Fazio.
37:30
37:30
Prihrávku do oblasti medzi kruhmi dostal KENT JOHNSON, ktorý potom peknou strelou pod tyčku zvýšil na 4:1.
Asistencie: Thomas Chabot , Mathew Barzal
37:15
Barzal teraz pekne posunul puk na Chabota, ktorý však svoju strelu z prvej poslal vedľa.
36:45
Hráči Kanady sa dopustili ofsajdu a ich akcia tak bola prerušená.
35:14
35:14
NICOLAS ROY si pred bránou sklepol odrazený puk a brankárovi Faziovi nedal šancu. Kanada tak vedie už o 2 góly.
Asistencia: Pierre-Luc Dubois
34:25
Taliansko vyhodilo puk cez všetky čiary a dopustilo sa tak zakázaného uvoľnenia.
33:35
Mathew Barzal teraz vystrelil z backhandu. Jeho pokusu však chýbala presnosť a trafil tak iba mantinel.
32:30
32:30
Moemntálne príliš hokejovej krásy nevidíme, keďže v hre oboch tímov sú nepresnosti.
30:53
Taliansko hrá v plnom počte.
30:25
importantAž teraz sa podarilo z dobrej pozície vypáliť Bathersonovi. Ten však svoju prudkú strelu poslal nad bránu.
30:00
Ani Kanada nehrá príliš presvedčivú presilovku a aj keď sú v útočnom pásme viac než boli ich súperi, tak sa im presadiť nedarí.
28:53
Vylúčenie v tíme Taliansko:
Daniel Glira – 2 min., hákovanie.
28:15
28:15
Prudkú strelu od modrej v podaní Dysina Maya dokázal pred bránou tečovať JOSH ANDERSON a Kanada tak po prvýkrát v zápase vedie.
Asistencia: Dysin Mayo
27:18
Jeden z kanadských útočníkov sa pokúsil presadiť strelou švihom. Nakoniec však trafil iba mantinel.
26:10
26:10
importantDiego Kostner získal puk v dobrej pozícii a ihneď aj pálil na bránu. Chris Driedger však stál v bráne pripravený a s touto strelou si poradil.
25:40
importantNoah Gregor teraz hneď pri prevej príležitosti vystrelil. Napokon však iba trafil tyčku.
25:02
Mathew Barzal po peknej kľučke vystrelil, no jeho pokus bol zblokovaný.
23:38
23:30
Kanada vyhadzuje už po niekoľkýkrát puk cez všetky čiary a brankárovi Driedgerovi tak žiadne nebezpečenstvo nehrozí.
22:20
Kanada zatiaľ nepúšťa Talianov v ich presilovke k ničomu a zatiaľ to vyzerá, že táto presilovka využitá nebude.
21:38
Napriek tomu, že Kanada tlačila svojho súpera, tak Cole Sillinger sa dopustil útočného faulu a Taliani budú hrať presilovku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 12:14.
V prvom dejstve sme videli hernú prevahu Kanady, no výsledok o tom vôbec nehovorí. Do vedenia dokonca išli Taliani, no Kanada potom zefektívnila koncovku a takmer hneď vyrovnala. Do druhej tretiny sa však bude prekvapivo začínať za nerozhodného stavu.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
importantV samom závere dostal priestor na strelu Ryan Graves. Nakoniec z toho však gól do šatne nebol, keď Fazio puk vyrazil.
18:20
Travis Sanheim opäť pálil od modrej čiary, ale tentoraz taký úspešný ako pred chvíľou nebol. Jeho strela sa totiž od mantinelu odrazila a vyhnala Kanadu z útočného pásma.
17:26
17:26
Kanada opäť zatlačila svojho súpera. Taliansko sa však po chybe v kombinácii Kanady ujalo puku a poslalo ho preč z tretiny.
16:33
Zach Whitecloud to od modrej čiary napálil priamo na Fazia. Taliansky gólman však bol pozorný a puk chytil.
15:50
15:50
Favorit tohto zápasu napokon vyrovnáva. Strela od modrej čiary, ktorú vyslal TRAVIS SANHEIM doletela po ľahko tyči jedného z Talianov priamo do siete.
Asistencie: Damon Severson, Josh Anderson
15:10
importantTaliansko mohlo viesť už o dva góly. Po tom, čo Frigo získal puk pálil z bezprostrednej blízkosti Dante Hannoun . Jeho strela však nebola taká presná a Deiedger ju chytil.
14:50
Po prihrávke Roya pálil od modrej príklepom Ryan Graves . Jeho delovka však presná nebola.
12:57
12:57
goalTaliansko dalo gól!
Po rýchlom protiútoku Talianska McNally prihrával na druhú stranu PHILOVI PIETRONIROVI, ktorý svojou strelou švihom trafil do čierneho. Taliansko tak prekvapivo ide do vedenia.
Asistencie: Brandon McNally, Luca Frigo
11:50
importantTaliansko sa dostalo do skvelej šance. Odrazený vysoký puk z voleja trafil Alex Petan . Túto zaujímavú strelu však Chris Driedger dokázal vyraziť.
10:13
Dawson Mercer nahadzoval puk do útočného pásma. Tým však našiel iba pripraveného Justina Fazia.
08:58
Jeden z kanadských obrancov vyslal na Fazia dobrú strelu švihom, ale ten si s ňou hravo poradil. Puk sa potom odrazil do voľného priestoru, ale prvý pri ňom boli Taliani.
08:25
Taliansko sa opäť na malú chvíľu dostalo do útoku, ale Marco Insam neudržal puk na svojej hokejke.
06:42
importantDawson Mercer sa pekne uvoľnil a peknou kľučkou chcel prekonať aj súperovho braknára. Justin Fazio sa však natiahol a betónom puk vyrazil.
06:05
Po dlhšom pôsobení v útočnom pásme sa Talianom podarilo vyhodiť puk a prečkali tak nápor prvej kanadskej formácie.
05:10
Po dobrej nahrávke od Barzala mohol vystreliť Thomas Chabot . Jeho pokus však bol zrazený na ochrannú sieť.
03:40
Kanaďania zatiaľ predvádzajú pomerne vlažný vstup do stretnutia a do nejakého výrazného útočenia sa zatiaľ nepúšťajú.
02:10
Taliansku sa podarilo dostať z úvodného kanadského tlaku a puk dostali dokonca pred brankára Chrisa Driedgera. Nakoniec sa však ku strele nedostali.
00:47
Kanaďania sa hneď od úvodu zápasu usadili v útočnom pásme. Chabotova strela však skončila iba na ochrannej sieti.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Taliansko: Fazio (Fadani) – Pietroniro, Miglioranzi, Di Perna, Spornberger, Gios, Glira, Casetti – Petan (A), S. Kostner (A), Sanna – Magnabosco, Mantenuto, Frank (C) – McNally, Hannoun, Frigo – Traversa, D. Kostner, Deluca – Insam.

Kanada: Driedger (Thompson) – Whitecloud, Chabot (C), Severson (A), Sanheim, Mayo, Holden, Graves – Roy, Dubois, Cozens – Anderson, Lowry (A), Sillinger – Batherson, Barzal, Johnson – Geekie, Comtois, Mercer – Gregor.
Všetkým priaznivcom hokeja prajem pekný deň a vítam Vás pri našom online prenose z duelu Majstrovstiev sveta. V skupine A na seba narazí Taliansko a Kanada.

Taliansko
Taliani patria ku veľkým outsiderom tohto turnaja a nečakajú sa od nich nejaké veľké výsledky. Naopak bude pre nich bonusom akýkoľvek podarený zápas a tiež aj každý strelený gól. Svoje pôsobenie na MS otvorili duelom so Švajčiarskom, ktorému podľahli 2:5.

Kanada
Kanada je veľkým favoritom nielen tohto zápasu, ale aj celého turnaja. Krajina javorového listu bude určite mieriť na medaile a zápas s Talianskom by pre ňu mal byť jasnou záležitosťou. Aj Kanada už má za sebou prvý zápas, v ktorom porazila Nemecko 5:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:20.

Tabuľka skupiny A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2022»MS v hokeji 2022: Kanada bez väčších problémov zdolala Taliansko