(1:0, 2:0, 0:3, 0:0, 2:1)
Samostatné nájazdy
2:1

Nórsko - Veľká Británia, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022.
Nórsko - Veľká Británia, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022. (Autor: Sportnet)
Sportnet|15. máj 2022 o 06:00 (aktualizované 15. máj 2022 o 10:50)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2022: Nórsko vs. Veľká Británia.

ONLINE: Nórsko - Veľká Británia, MS v hokeji 2022 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2021/2022
15.05.2022 o 11:20
Nórsko
4:3
(1:0, 2:0, 0:3, 0:0, 1:0)
66' minúta
Ukončený
Veľká Británia
Prehľad
Góly a asistencie: 17. Klavestad (Trettenes, Hoff), 27. M. Olimb (Johannesen), 36. M. Olimb (K. Olimb, Rosseli Olsen), rozh. náj. Haga – 53. Dowd (Lake, Batch), 54. Perlini (Mosey, Conway), 57. Richardson (Perlini, Tetlow).
Nóri víťazia nad Veľkou Britániou 4:3 po samostatných nájazdoch. Z jasného zápasu bola napokon dráma. Nóri ešte do 53. minúty vyhrávali 3:0, no Briti v rozpätí niečo vyše dvoch minút vyrovnali a zápas dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých boli úspešnejší hokejisti zo severu Európy.
Koniec zápasu.
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Nórsko.
Samostatné nájazdy začínajú.
Po krátkej úprave ľadu budeme svedkami samostatných nájazdov.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:35
Rosseli Olsen sa preštrikoval do zakončenia, jemu ani jeho spoluhráčom sa nepodarilo dostať puk do brány.
63:53
importantEšte väčšia šanca Moseyho, ktorého strelu Haukeland neudržal, Mosey sa takmer presadil z dorážky.
62:59
importantK. Olimb znova prihrával a vytvoril dobrú pozíciu pre Lilleberga. Ďalšia veľká šanca Nórov.
62:37
Po prihrávke K. Olimba strieľal z diaľky Lilleberg, Bowns s pohodlným zákrokom lapačkou.
62:13
Haga stratil puk v obrannom pásme, Nóri sa ale k nemu rýchlo dostali.
61:48
Waller našliapol na pravom krídle, vystrelil spoza hráča, Haukeland sa zapotil.
61:14
Nóri sú aktívni, zblokovaný pokus Jakobssona, hra je prerušená.
60:27
importantObrovská šanca Nórov, Bowns zachránil Britov od inkasovaného gólu!
60:01
Začalo sa predĺženie.
Vzhľadom na priebeh zápasu nečakaná remíza medzi Nórskom a V. Britániou. Čaká nás predĺženie, kde sa bude bojovať o extra druhý bod.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:39
Posledná nórska šanca, Jakobssonov teč pred Dowdom minul bránu.
58:44
M. Olimb sa nedokázal presadiť a dostať do zakončenia, no Nóri držia pásmo.
57:49
Johannesenova strela, ale Jakobsson pred bránou bol dobre pokrytý. Nebola z toho vážnejšia šanca pre Nórsko.
56:09
56:09
goalVeľká Británia dala gól!
Neuveriteľná britská hra v tretej tretine! Nóri si môžu spytovať svedomie. Perlini krásnou prihrávkou z bránkovej čiary naservíroval puk do vyloženej šance MARKOVI RICHARDSONOVI a ten vyrovnáva na 3:3! Briti strelili tri góly v rozpätí 3 minút a 18 sekúnd.
Asistencie: B. Perlini, J. Tetlow
56:01
Strely na bránu aktuálne 26 – 20. Icing Nórov.
55:05
importantObrovská príležitosť na nórskej strane, mal ju Haga, no nepodarilo sa mu potrestať chybu Britov.
54:33
Najprv nepresný pokus z ľavého krídla, potom strela od modrej. Haukeland musí byť v pozore.
53:29
53:29
Ďalšia britská šanca využitá a je tu kontaktný gól! Zápas dostáva nový rozmer. Mosey obišiel aj s pukom bránu, zasúval ho do brány, uk sa od Haukelandových betónov odrazil na hokejku BRETTA PERLINIHO a ten nemal problém trafiť odkrytú bránu.
Asistencie: E. Mosey, S. Conway
52:51
52:51
Bekhend ROBERTA DOWDA končí za Haukelandovým chrbtom! Britom sa darí ešte zdramatizovať zápas. Haukeland si dnes čisté konto neudrží.
Asistencie: B. Lake, J. Batch
52:07
O´Connor čaká na prestriedanie spoluhráčov a rozohráva spoza vlastnej brány.
50:35
importantPo zakončení Daviesa zakročil Haukeland a podržal svoj tím.
50:11
Dobrá príležitosť Perliniho, ale jeho pohotovú strelu zblízka nórsky hráč zblokoval.
49:47
Dlho sa hrá bez prerušenia, brankári nemajú veľa práce.
47:40
Nörstebö pristavil puk Hoffovi, jeho strelu Bowns vyrazil do strany.
46:37
Nóri si posúvali puk popri mantineli, Britom sa ho podarilo dostať do stredného pásma.
44:07
44:07
44:07
Briti sa ešte mohli ako tak chytiť, no nevyužili to. Nóri kontrolujú pohodlný trojgólový náskok.
43:18
importantPerlini zvolil prudkú strelu, ktorú Haukeland chytil do lapačky, Perlini to neurobil zle, ale Haukeland predviedol výborný zákrok.
43:18
importantPerlini bol vo vyloženej šanci zastavený nedovolene Johannesenom, Briti budú mať možnosť skórovať z trestného strieľania!
43:02
Richardson zakončoval od modrej, jeho strela bola zrazená vedľa brány.
41:38
Trettenes posielal puk do ohňa, Jakobsson pracoval pred bránkoviskom.
41:07
Nóri sa po pár prihrávkach dostali k zakončeniu, Johannesenova strela mierila do lapačky britského gólmana.
40:18
M. Olimb si robí zálusk na hetrik, spomedzi kruhov ohrozil Bownsa.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Máme po druhej tretine, Nóri vyhrávajú po góle Klavestada a dvoch presných zásahoch kapitána M. Olimba 3:0.
Tretia tretina sa začne o 13:07.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:46
Trettenes sa dostal do streleckej pozície a aj zakončoval. Skóre zostáva nezmenené.
39:20
Vylúčenie v tíme Veľká Británia:
Cade Neilson – 2 min., sekanie.
37:48
Dowdov pokus z ľavej strany bol zablokovaný, no po ňom pálil ešte ďalší britský hráč a Haukeland už musel zasahovať.
37:06
Po individuálnej akcii Perliniho napokon zakončoval Conway, Haukeland predviedol úspešný zákrok a prerušil hru.
35:19
35:19
goalNórsko dalo gól!
Kapitán Nórov sa druhýkrát zapisuje do streleckej listiny a možno definitívne zlomil odpor Britov. Rosseli Olsen posúval puk spoza brány na kruh, odkiaľ prihrával K. Olimb, od modrej čiary príklepom vypálil MATHIS OLIMB a trafil presne k ľavej žŕdke.
Asistencie: K. Olimb, M. Rosseli Olsen
35:01
Joshua Waller – 2 min., hákovanie.
33:59
importantLake dostal prihrávku spoza brány, zblízka však trafil do Haukelanda!
33:23
Ehrhardt neprenikol do útočného pásma, už útočia Nóri.
32:37
Rosseli Olsen netečoval puk medzi tri žrde.
31:12
Nórsko sa ubránilo bez väčších problémov a drží dvojgólový náskok.
29:50
Nórom sa podarilo vyhodiť a aj zaútočiť. Strela z ľavého krídla smerovala vedľa brány.
29:18
Po zásahu Haukelanda vznikla menšia roztržka, ktorá však bola rýchlo zažehnaná.
29:10
Vylúčenie v tíme Nórsko:
Christian Kasastul – 2 min., krosček.
28:30
28:30
Batch vystrelil z ostrého uhla, bránu minul.
27:35
Briti pekne zakombinovali, od modrej strieľal Ehrhardt, Haukeland veľa nevidel, zasiahol však pravým betónom.
26:39
Andreas Martinsen – 2 min., hrubosť.

Evan Mosey – 2 min., hrubosť.
26:35
26:35
Nórsky gól na 2:0 potvrdil aj videorozhodca, úspešným strelcom sa stáva kapitán Nórov MATHIS OLIMB.
Asistencia: J. Johannesen
26:35
importantPuk poskakoval pred bránkoviskom, Bowns aj zasahoval, M. Olimb z uhla pravdepodobne dopravil puk do siete, britský hráč ho síce odpálil, no pravdepodobne až spoza bránkovej čiary. Uvidíme, čo ukáže video.
26:21
Hneď strelecká príležitosť Nórov, no strela bola zblokovaná.
26:07
Jonathan Phillips – 2 min., sekanie.
25:10
Hrá sa s málo prerušeniami, aktívnejší sú Nóri, ale Bowns predvádza spoľahlivý výkon.
23:44
23:44
Už vážnejší zákrok pre Haukelanda, po tom čo zakončoval Neilson.
23:03
Až traja Briti vyrazili do protiútoku, po ľavej strane ťahal akciu Richardson, bekhendom nahadzoval puk do bránkoviska, kde dominoval Haukeland.
21:55
Bowns s ľahkým zákrokom, na strelu nórskeho hráča videl.
20:57
Briti vysunuli svoje napádane poriadne vysoko a znepríjemňujú Nórom rozohrávku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina je na konci, jediným strelcom je Klavestad, Nórsko vedie nad Veľkou Britániou 1:0.
Druhá tretina sa začne o 12:11.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:18
Röymark vystrelil spoza hráča z ľavej strany k vzdialenejšej žŕdke, lapačka Bownsa boa pripravená.
18:31
Nóri aktuálne vedú na strely na bránu 10 – 1.
17:09
Po strele od modrej smeroval teč nórskeho hráča mimo troch žrdí.
16:13
16:13
Nóri sa dočkali, otvárajú skóre! Pomerne jednoduchá strela ANDREASA KLAVESTADA od mantinelu, bolo to iba také nahodenie na bránu, lenže Phillips si puk sám tečoval do vlastnej brány, trafil medzi betóny svojho gólmana.
Asistencie: M. Trettenes, L. Hoff
15:37
Clements prihrával na kruh, tam sa ho snažil zmocniť Perlini, ale bol nórskymi hráčmi vytlačený.
15:02
Po Clementsovej aktivite musel zasahovať aj nórsky brankár Haukeland.
14:05
Johannesen vystrelil od modrej po ľade, Bowns zasiahol pri žŕdke ľavým betónom.
13:30
Briti vydolovali puk pri mantineli a odpálili ho cez všetky čiary.
12:45
Britov čakajú krušné chvíle, Nóri hneď usadení v útočnom pásme. Bownsa preveril Hoff.
12:14
Scott Conway – 2 min., hákovanie.
10:40
Dowd zabojoval za bránou súpera, ale do koncovky či k prihrávke pred bránu sa nedostal.
09:08
Opäť nórska aktivita v útočnom pásme, Nóri sa ale sami vyhnali z tretiny. Klavestad to neurobil dobre.
08:19
Trettenes s Jakobssonom boli vyhnaní z útočného pásma, lenže icing Britov.
07:31
07:31
Briti sa snažia napádať nórsku rozohrávku, nazbierali zopár sekúnd v útočnom pásme, no na bránu ešte nevystrelili.
06:42
Briti iba odhadzujú puky od seba, zatiaľ nie sú schopní kombinovať. Zakázané uvoľnenie.
05:58
importantZatiaľ najväčšia šanca Nórov, po odrazenom puku strieľal hráč spomedzi kruhov, Bowns reflexívne vyrazil.
05:11
Johannesen vystrelil, Bownsa puk trafil niekde do oblasti krku. Bola to druhá nórska strela na bránu.
04:14
Briti vyviezli puk z obranného pásma, ale veľmi rýchlo boli nórskymi hráčmi odzbrojení.
02:12
Nóri podľa očakávaní častejšie pri puku, ale bez nebezpečnejšej kombinácie.
00:47
Röymark nestihol dokorčuľovať puk pred brániacim hráčom Britov, zakázané uvoľnenie.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Nórsko: Haukeland (Arntzen) – Johannesen, Lilleberg, Krogdahl, Kasastul, Klavestad, Nörstebö, Rokseth – K. Olimb (A), M. Olimb (C), Rosseli Olsen – Röymark, Martinsen, Haga – Trettenes (A), Jakobsson, Hoff – Henriksen, Salsten, Rönnild.

Veľká Británia: Bowns (Whistle) – Richardson (A), Tetlow, D. Phillips, O'Connor, Ehrhardt, Clements, Batch – Mosey, Conway, Lake – Perlini, Dowd (A), Neilson – Davies, J. Phillips (C), Waller – Lachowicz, Myers, Duggan – Hook.
Dnešný hrací deň na MS ponúka porciu šiestich zápasov. Už o 11:20 proti sebe nastúpia Nórsko a Veľká Británia.

Oba tímy majú za sebou úvodné vystúpenia, v ktorých ťahali za kratší koniec. Nórsko podľahlo domácemu Fínsku hladko 0:5, V. Británia dlho držala proti Česku nerozhodný bezgólový stav, no napokon prehrala 1:5.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:20.

Tabuľka skupiny B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2022»MS v hokeji 2022: Prvá remíza turnaja, Nórsko zdolalo Veľkú Britániu po nájazdoch