Hlavou si spracoval loptu a z voleja zavesil. Na futbalovom vidieku padol exportný gól

Miroslav Král.
Miroslav Král. (Zdroj: Archív M. K. )
Ivan Mriška|9. aug 2021 o 17:43

Miroslav Král ním rozhodol o víťazstve svojho tímu.

ĽUBOTICE. Futbalisti TJ Sokol Ľubotice zdolali TJ Slovan Belá nad Cirochou v treťom kole IV. ligy Sever VsFZ 2:1.

Triumf im exportným gólom v 37. minúte zabezpečil Miroslav Král, ktorý si nakopnutú loptu spracoval hlavou a z voleja ju poslal do siete. „Krásny gól. Mirovi to sadlo,“ tešil sa funkcionár Sokola Ľubomír Kočík.

„Životný gól. Podobne som sa nikdy netrafil. Venujem ho dcérke a manželke,“ povedal po zápase spokojný Miroslav Král.

Král: Neviem, ako sa mi to podarilo

Podobné nakopnuté lopty väčšinou sklepáva podhrotovému hráčovi, tento raz sa však rozhodol inak. A urobil správne.

„Sám pre seba si hlavou loptu spracovať a potom trafiť do siete? Ani neviem, ako sa mi to podarilo. Sám som to nečakal,“ prezradil.

S Ľuboticami by rád postúpil do tretej ligy. „Ešte je pred nami dlhá cesta, ale verím, že sa nám to môže podariť. Máme dobré mužstvo, treba to len ukázať na ihrisku,“ dodal.

Osobné ciele si už nedáva, na prvom mieste má rodinu.

„Futbal je len taký bonus. Mám 32 rokov, čo nie je až tak veľa, ale na vyššie ligy už nepozerám. V Ľuboticiach som spokojný,“ uviedol.

Hrával vo Švajčiarsku

V Ľuboticiach hrá od začiatku minulého roka. Predtým pracoval vo Švajčiarsku s jednou prestávkou sedem rokov. S partnerkou sa vrátili domov pred narodením dcéry, chceli aby si vnučku do sýta mohli užiť aj starí rodičia.

Padol aj u vás pekný gól? Dajte nám o ňom vedieť na futbalnet@sportnet.sk

„Hrával som futbal aj vo Švajčiarsku, najprv na úrovni našej piatej ligy, potom som prestúpil o súťaž vyššie. Materiálne zabezpečenie amatérskych tímov je tam na úplne inej úrovni.

Mali sme dve trávnaté tréningové plochy, jednu s umelou trávou a ešte hlavné ihrisko. Od klubu sme dostávali ročne aj tri páry kopačiek i tréningovú súpravu,“ pred časom vravel pre Sportnet o skúsenostiach zo zahraničia.

Rodák z Lučenca sa venuje futbalu od detstva a v pamäti mu utkvel jeden zápas v žiackych kategóriách.

„Mal som asi desať rokov a hral som za Brestov. Bol to prvý náš zápas takto pokope. Išli sme do Žipova a prehrali sme 16:0! Ešte aj brankár nám dal tri góly, bol to masaker. Keď už dá brankár hetrik, tak to je už fajn,“ smial sa Miroslav Král.

Krásnym gólom sa blysol aj vo Švajčiarsku, akurát ho mrzí, že o tom nie je žiadny videozáznam.

„Hral som vtedy za FC Niederbipp a z polkruhu na súperovej polovici sa mi podarilo trafiť šibenicu. Bol to zrejme najkrajší gól mojej kariéry,“ uzavrel útočník Ľubotíc.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbalnet»Hlavou si spracoval loptu a z voleja zavesil. Na futbalovom vidieku padol exportný gól