Bieli Podbrezovčania sa na ihrisku strácali. Rozhodca mal zo snehu ofinu

Takto vyzeral záver zápasu Podbrezová - Skalica.
Takto vyzeral záver zápasu Podbrezová - Skalica. (Autor: Futbalnet TV)

Usporiadatelia zametali ihrisko počas zápasu.

PODBREZOVÁ. Druholigový súboj medzi treťou Podbrezovou a štvrtou Skalicou mal rozlúsknuť, kto bude vo zvyšku jarnej časti prenasledovať dvojicu Dukla Banská Bystrica a Tatran Liptovský Mikuláš na čele tabuľky.

Deň pred oficiálnym prvým jarným dňom sa ale zima rozlúčila vo veľkom štýle.

Po hodine hry začalo na Horehroní husto snežiť a live stream, ktorý ste mohli sledovať na futbalnete, pripomínal skôr zimnú rozprávku ako futbalový šláger.

Sneh postupne zmenil dobre pripravený zelený trávnik na súvislú bielu plochu. Divák musel žmúriť, aby na videu našiel domácich hráčov, hrajúcich v bielych dresoch.

"V niektorých momentoch ťažko povedať, ktorý hráč má práve loptu," lamentoval komentátor stretnutia. "Biela lopta tomu tiež nepomáha," zasmial sa hosť Erik Grendel.

Čím detailnejší bol záber kamery, tým menej bolo cez husté sneženie vidieť. Usporiadatelia postupne počas hry odhŕňali lopatou sneh, aby bolo vidieť aspoň autové čiary.

Fakt, že podbrezovská Zelpo Arena má ako jediný druholigový štadión aj vykurovanie trávnika, pri hustom snežení veľmi nepomáhal.

Zaujímavý pohľad bol aj na rozhodcu Mareka Mastiša. Keď ho kamera snímala pri odpískaní konca zápasu, bolo vidno, ako mu sneh spravil na tvári ofinu.

„Hralo sa na tom veľmi nepríjemne. Nevideli sme loptu, čiary, spoluhráčov...,“ priznal pre MY Bystrica domáci futbalista Adam Pajer. „Videli sme sa, ale ťažko, navyše sme mali biele dresy,“ hovoril jeho spoluhráč Jozef Špyrka.

Obaja sa gólovo presadili, Špyrka v závere prvého polčasu vyrovnával z pokutového kopu, Pajer v 74. minúte po rohovom kope strelil, už na zasneženom trávniku, víťazný gól.

V 80. minúte stanovil na konečných 3:1 striedajúci Roland Gerebenits, kmeňový hráč Žiliny.

Podbrezová figuruje s 38 bodmi na tretej priečke, na druhých Liptákov stráca päť bodov, na vedúcu Duklu až sedem.

Zverencov Mikuláša Radványiho čaká už v stredu aj 4. kolo Slovnaft Cupu, ktorý musel prejsť pre pandémiu koronavírusu zmenou pravidiel. Žreb im pred nedávnom prisúdil ligového konkurenta z Dubnice.

"Každý zápas chceme vyhrať, aj pohárový. Piati hráči mi odídu do slovenskej reprezentácie do 21 rokov, takže bude musieť prísť k zmenám. Ale máme dostatočne široký káder, tak verím, že zápas zvládneme," povedal po zápase pre Futbalnet TV tréner Radványi.