VIDEO: Gól roka z dedinských trávnikov? Je to moja parketa, teší sa strelec

(Autor: futbalnet)
Ivan Mriška|12. aug 2022 o 11:43

Miloš Keblúšek z TJ Kolárovice sa trafil ukážkovo.

KOLÁROVICE. S loptou sa nepáral, napálil ju priamo na bránu. Bol z toho krásny gól.

Miloš Keblúšek z TJ Kolárovice skóroval z tridsiatich metrov. V ôsmej lige ObFZ Žilina zariadil svojmu tímu výhru 2:0 nad TJ Hvozdnica.

„Ak by som povedal, že som tak vystreliť nechcel, klamal by som. Každý, kto ma pozná, no obzvlášť moji spoluhráči, vie, že strela z diaľky je moja parketa,“ tešil sa Miloš Keblúšek z TJ Kolárovice.

Lopta sa zatočila

Keď má možnosť vystreliť z diaľky, neváha. Tento raz sa mu to vyplatilo.

„Bola to zvláštna situácia, nakoľko sa ku mne dostala odrazená lopta. Nebol som pokrytý, využil som to a okamžite som zakončil. Najprv to vyzeralo, že lopta letí do stredu brány. Zmenila však smer a zatočila sa doprava,“ opísal gólovú situáciu.

Presný zásah proti Hvozdnici zaradil medzi najkrajšie vo svojej kariére. Kandiduje v súťaži o Gól roka 2022.

„Nešlo len o parádičku, ale gól bol veľmi dôležitý, pretože stav sa zmenil na 2:0 a my sme sa upokojili. Porovnávať ho môžem s gólom, ktorý som strelil minulý rok proti Rašovu.

Pekný bol tiež zásah do siete Bytčice, ktorý mal podobný náboj ako tento. Taktiež padol po odrazenej lopte v podstate z ničoho,“ spomínal Keblúšek.

Gól venuje rodine

A komu exportný gól venuje? „Mojej priateľke, ktorá bola na zápase priamo prítomná. Okrem nej by som ho rád venoval svojej rodine. Predovšetkým otcovi, ktorému patrí každý gól, pretože mi je ľúto, že už si žiaden môj gól, bohužiaľ, nikdy nepozrie…

Rád by som poukázal aj na môjho brata, ktorý ma spolu s otcom k futbalu pritiahli, momentálne hráme v jednom tíme, čo bolo vždy mojím cieľom. Rovnako tak chcem spomenúť aj maminu, u ktorej mám vždy podporu.“

Podľa autora exportného gólu zvíťazilo jeho mužstvo vďaka bojovnosti. Hoci si parádny presný zásah váži, dôležitejšie sú pre neho tri body.

„Mužstvo je dôležitejšie ako individuálny úspech. Aj preto ma viac baví ponúkať finálne prihrávky, než dávať góly. Uznávam, že ma gól potešil, pretože taký gól môže padnúť raz za život. Strela mi sadla a ja som za to šťastný.

Rád by som však dodal, že ide len o začiatok sezóny, a to znamená priestor pre ďalšie góly. Aj ostatných hráčov,“ uviedol Keblúšek.

Padol aj u vás pekný gól? Dajte nám o ňom vedieť na futbalnet@sportnet.sk

Oslavovalo sa na zábave

V deň zápasu sa v Kolároviciach konala zábava, na ktorej sa o parádnom presnom zásahu hovorilo veľmi dlho. „Oslávili sme ho so spoluhráčmi tak, ako sa patrí,“ smial sa.

Miloš Keblúšek odohral prevažnú časť kariéry v Bytči. V mládežníckych kategóriách si vyskúšal prvú, druhú i tretiu ligu, vďaka čomu nazbieral množstvo skúseností.

„Nezabudnem na Predmier, kde som odohral jednu sezónu v kategórii U19. Bola veľmi úspešná, keďže sa nám podarilo umiestniť na treťom mieste. Za môj posledný úspech môžem označiť postup v drese Kolárovíc v prvej sezóne po založení tímu,“ prezradil o svojej kariére.

Hoci má len dvadsať rokov, veľké ciele si vo futbale nedáva. Sústredí sa na štúdium, pre ktoré občas vynechá aj tréning.

„Vždy som chcel vyskúšať vyššiu súťaž. Od zápasu k zápasu mám najvyššiu ambíciu - víťazstvo, rovnako, ako zvyšok mojich spoluhráčov. Vďaka tomu sa stretla v šatni výborná partia, v ktorej pretrváva skvelá nálada,“ spokojne uzavrel Miloš Keblúšek z TJ Kolárovice, kandidát na Gól roka 2022.

Tabuľka VIII. ligy ObFZ Žilina

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: