Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Veronika Krunková vytvorila rekord

Veronika Krunková. (Autor: pc)
Sportnet|Publikované 15. dec 2017 o 00:00

Konalo sa okresné kolo postupovej súťaže na šampionát v športovej streľbe.

PARCHOVANY. ZŠ Kežmarská v Košiciach bola začiatkom decembra dejisko okresného kola postupovej súťaže na majstrovstvá Slovenska škôl v športovej streľbe zo vzduchových zbraní v aktuálnom školskom roku pre okresy Košice I, II, III, IV a Košice okolie.

Súťaž vyhlásili Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Slovenský strelecký zväz, Slovenská asociácia športu na školách, KV-SSZ Košice, ZŠ Kežmarská 30 Košice a ŠSK Podhradová Košice.

Súťažilo sa v kategóriách staršie žiačky a žiaci (družstvá a jednotlivci) a mladšie žiačky a žiaci (družstvá a jednotlivci), podľa súťažného poriadku SSZ, platných pravidiel športovej streľby ISSF s úpravami pre národné disciplíny platné v SSZ.

Strieľalo sa zo vzduchových pušiek bez úprav s otvorenými mieridlami na terč 8 x 5,5 cm so vzdialenosti 10 m v ľahu N+30 rán.

Na týchto pretekoch si výborne počínala Veronika Krunková, žiačka osemročného gymnázia Novomestského 4 v Košiciach, členka ZO-ZBTČ v Parchovanoch.

V kategórii starších žiačok v súťaži jednotlivcov zvíťazila a dosiahla maximálny počet nastrieľaných kruhov 300 z 300 možných, čim vytvorila neoficiálny slovenský rekord.

Súvisiace články