Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Valuch v Gemerskej Polome vo finále zdolal reprezentačného kouča

Alexander Valuch. (Autor: ILUSTRAČNÉ: A.V.)
SITA|Publikované 11. jan 2019 o 15:17

Potvrdil pozíciu najvyššie nasadeného hráča na tradičnom turnaji.

GEMERSKÁ POLOMA. Slovenský reprezentant Alexander Valuch potvrdil v úvode kalendárneho roka pozíciu najvyššie nasadeného hráča na tradičnom stolnotenisovom turnaji mužov O pohár starostu obce Gemerská Poloma, na ktorého 27. ročníku dosiahol v konkurencii 27 hráčov celkový triumf.

Pre Valucha bol už celkovo tretí, keď z ostatných štyroch ročníkov vyhral tri (2016, 2017, 2019). Vlani absentoval, predtým bol aj druhý a tretí.

Víťaz lanskej edície Erik Illáš tentoraz neštartoval.

Alexander Valuch z nemeckého klubu TTC OE Bad Homburg 1987 si v súboji o 1. miesto vo dvojhre mužov poradil so svojím koučom z národného tímu SR a bývalým úspešným reprezentantom Jaromírom Truksom, víťazom podujatia z roku 2003, tesne 3:2 na sety (v rozhodujúcej časti 11:9, pozn.).

Semifinálovú účasť dosiahli Kamil Pach (STO Valaliky) a Adam Klajber (Geológ Rožňava).

Pacha zastavil pred finálovými bránami Valuch (0:3) a Klajbera vyradil Truksa (0:3).

Výsledky

Dvojhra - semifinále:

Alexander Valuch (TTC OE Bad Homburg 1987/Nem.) - Kamil Pach (STO Valaliky) 3:0

Jaromír Truksa (MSK Malacky) - Adam Klajber (Geológ Rožňava) 3:0

finále:

Alexander Valuch (TTC OE Bad Homburg 1987/Nem.) - Jaromír Truksa (MSK Malacky) 3:2 (-5, 5, 9, -4, 9)

Konečné poradie: 1. Alexander Valuch (TTC OE Bad Homburg 1987/Nem.), 2. Jaromír Truksa (MSK Malacky), 3. Kamil Pach (STO Valaliky) a Adam Klajber (Geológ Rožňava)

Víťazi doterajších 27 ročníkov:

1993 František Koutek ml. (SR)

1994 Radovan Babič (SR)

1995 František Koutek ml. (SR)

1996 Ján Kováč (SR)

1997 Ján Kováč (SR)

1998 Jozef Ondis (SR)

1999 Jurij Bannikov (Ukr.)

2000 Jurij Bannikov (Ukr.)

2001 Szilárd Csölle (SR)

2002 Erik Illáš (SR)

2003 Jaromír Truksa (SR)

2004 Peter Šereda (SR)

2005 Radek Košťál (ČR)

2006 Peter Šereda (SR)

2007 Miroslav Hořejší (ČR)

2008 Zoltán Lelkeš (SR)

2009 Zoltán Lelkeš (SR)

2010 Tomáš Šereda (SR)

2011 Peter Šereda (SR)

2012 Pavel Širůček (ČR)

2013 Samuel Novota (SR)

2014 Peter Šereda (SR)

2015 Peter Šereda (SR)

2016 Alexander Valuch (SR)

2017 Alexander Valuch (SR)

2018 Erik Illáš (SR)2019 Alexander Valuch (SR)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.