V súboji lídrov Michalovce porazili Prešov, Spišiaci si schuti zastrieľali

Martin Belej|22. dec 2017 o 19:17

Hralo sa 32. kolo 1. hokejovej ligy.

V 32. kole 1. hokejovej ligy sa najväčšia pozornosť sústredila na súboj lídrov - vo Vranove sa stretli Michalovce s Prešovom.

Hostia dali hneď v úvode gól, na ktorý domáci dlho nedokázali odpovedať. Až v 51. minúte vyrovnal Valečko a zápas napokon rozhodovali až nájazdy.

Michalovce po zisku dvoch bodov vystriedali svojho súpera na čele súťaže, pri rovnakom bodovom zisku majú lepšie skóre.

Novovešťania doma poradili s nepríjemnou Dubnicou, keď museli otáčať nepriaznivý stav po 1. tretine. V ďalších dvoch dejstvách však už jasne dominovali.

HK Dukla Ingema Michalovce – Prešov Penguins 2:1 sn (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 51. Valečko (Poliaček), rozh. nájazd Solomončak - 4. Mikolášek (Kotzman, Pulščák)

Rozhodovali: Korba - Riš, Homola, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

HK Spišská Nová Ves – MHK Dubnica nad Váhom 7:3 (2:3, 2:0, 3:0)

Góly: 2. Zwick (Bdžoch), 15. Findura (Lištiak, Koky), 32. M. Nagy (Uhrík, Mikula), 37. Korenko (Lištiak, Findura), 44. Mikula (Uhrík, M. Nagy), 48. Findura (Koky, Lištiak), 51. Bdžoch (Mikula) – 3. Kluka (Hús, Trenčan), 8. Trenčan (Kluka), 18. Rehák (Jakubík, Bobček).

Rozhodovali: Žák - Pribula, Wolf, vylúčení: 5:7, navyše: Kluka 10 minút za napádanie rozhodcov, Švec (obaja Dubnica) 5+DKZ za úder hlavou, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 272 divákov.

Domov»Sportnet na východe»V súboji lídrov Michalovce porazili Prešov, Spišiaci si schuti zastrieľali