Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Liga dostane od sponzora historicky najviac peňazí, model súťaže sa meniť nebude

Zľava generálny riaditeľ spoločnosti Fortuna SK Ľudovít Vyskoč, prezident ÚLK Ivan Kozák a výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák. (Autor: SITA)
TASR|17. júl 2018 o 12:11

S minulým ročníkom vládne spokojnosť.

BRATISLAVA. Spolupráca Únie ligových klubov (ÚLK) s generálnym partnerom najvyššej slovenskej futbalovej súťaže bude pokračovať aj v nasledujúcich piatich sezónach.

Prezident ÚLK Ivan Kozák a generálny riaditeľ stávkovej spoločnosti Fortuna SK Ľudovít Vyskoč o tom informovali na utorňajšej tlačovej konferencii.

Najvyššia suma v histórii ligy

Súčasný názov nesie slovenská súťaž už od ročníka 2014/2015. "Za doterajšie krásne štyri roky by som sa chcel nášmu generálnemu partnerovi poďakovať. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu, verím, že prinesie ešte väčšiu stabilitu," uviedol Kozák.

"Generálny partner vložil do novej spolupráce historicky najviac peňazí, čo by malo pomôcť zlepšiť finančnú situáciu v kluboch," doplnil šéf ÚLK, ktorý sa ešte pristavil pri hodnotení uplynulého ročníka.

"Cifru tlmočiť nebudeme, ale ide o najvyššiu sumu v histórii slovenskej ligy," potvrdil Vyskoč.

Ten sa hral v novom formáte na 22 kôl v základnej časti a desaťkolovú nadstavbu, novinkou bola baráž o Európsku ligu, resp. baráž o postup do Fortuna ligy.

"Cieľom bolo priniesť atraktivitu do súťaže pre divákov, partnerov i televízne spoločnosti. Otvorením možnosti hrať baráž sme chceli aj druholigové tímy motivovať, aby mali o čo hrať. Diváci nám vystavili vysvedčenie, na štadiónoch i pred televíznymi obrazovkami bolo viac ľudí. Prvá sezóna teda ukázala, že sme sa dali na správnu cestu. Verím, že tieto čísla budú v ďalších rokoch rásť," prezradil.

Oficiálnymi ambasádormi súťaže, ktorej nový ročník odštartuje v sobotu 21. júla, sa stali bývalí futbalisti Marek Sapara, Martin Mikulič a herec Marek Majeský.

Na štart je všetko pripravené, tucet účastníkov vrátane nováčika zo Serede splnilo všetky náležitosti. Titul obhajuje FC Spartak Trnava.

Dlhodobé projekty pokračujú

ÚLK pokračuje vo svojich dlhodobých projektoch - Zápas mesiaca, Hráč mesiaca, Gól mesiaca, Hitparáda talentov.

Na jednotlivých štadiónoch pribudnú mobilné pobočky generálneho partnera ligy, kde si fanúšikovia budú môcť podať tiket.

Novinkou z dielne ÚLK je projekt Futbal v meste, ktorý bude zameraný na širokú športovú verejnosť so záujmom o futbal. Cieľom je popularizácia slovenskej ligy.

V centre miest bude umiestnené "street futbalové" ihrisko, fanúšikovia sa môžu tešiť aj na sprievodný program.

Zaujímavým projektom je "20-tisícový strelec". O túto lukratívnu sumu budú fanúšikovia súťažiť v polčasových prestávkach na vybraných zápasoch Fortuna ligy.

"Dá sa to, ale je to veľmi ťažké. Keď je človek pod tlakom, že môže vyhrať takúto peknú sumu, tak sa mu úplne logicky roztrasú kolená. Premeniť sedem pokusov je však zrealizovateľné," uviedol jeden z ambasádorov ligy Mikulič.

Súvisiace články