Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tri michalovské premiéry videla historicky najnižšia návšteva

Radosť Dimitriosa Konstantinidisa po góle do siete Ružomberka, ktorý bol jeho prvý v našej lige. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 23. jún 2020 o 11:25

Grék Konstantinidis už raz slovenskému tímu gól dal.

MICHALOVCE. Kormidelník michalovského MFK Zemplín Jozef Majoroš sa pred domácim súbojom s Ružomberkom odhodlal až k piatim zmenám v základnej zostave.

K rošádam pristúpil aj z toho dôvodu, že viacerým hráčom končia po sezóne zmluvy a niektorí z nich s najväčšou pravdepodobnosťou v lete z klubu aj odídu, preto chcel dať príležitosť ukázať sa tým, s ktorými bude môcť počítať aj naďalej.

Vďaka tomu sa na trávniku v nedeľu objavila aj dvojica Tomáš Dráb a Alejandro Méndez García, ktorí si odkrútili debut v najvyššej slovenskej súťaži.

A hneď si na svoje konto pripísali plnú minutáž.

Tuky je pripravený platiť

Urastený brankár Tomáš Dráb rozšíril enklávu odchovancov michalovského futbalu, ktorí sa dostali na prvoligový trávnik.

V jeho prípade to platí doslova a dopísmena, pretože je rodákom z metropoly Zemplína a odmalička chytá iba za žlto-modrých.

„Som veľmi rád, že som sa dočkal prvého štartu v lige, ale už menej sa teším na to, ako ma chlapci v kabíne skasírujú. Za debut určite niečo do tímovej kasy zaplatím. Už hneď po zápase sa usmieval aj tréner nás brankárov Marek Rodák, takže som pripravený, že slušne zacvakám,“ smial sa 21-ročný Dráb, ktorý sa o tom, že proti Liptákom pôjde medzi tri žrde, dozvedel necelé dve hodiny pred zápasom.

„Bol som aj dosť nervózny, avšak v prvých piatich minútach to zo mňa opadlo a potom to už bolo celkom dobré. So svojím výkonom som spokojný, aj keď vždy to môže byť lepšie. Škoda inkasovaného gólu, nemal som však šancu, pretože súperov hráčov kopol štandardku veľmi dobre a útočník loptu nadvihol hlavou. Viac by som bol spokojný, keby sa nám podarilo vyhrať. Proti Ružomberku nám to však akosi nejde,“ uviedol Tuky, ako Tomáša všetci kamaráti prezývajú.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.