Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Dedina alebo slávny klub? V sobotu sa rozhodne o novom druholigistovi

Futbalistom Interu bude stačiť jedine výhra. (Autor: FK Inter)
Ivan Mriška|18. jún 2021 o 11:22

Rohožník hostí o 17.00 hod Inter Bratislava.

ROHOŽNÍK. V tretej lige Bratislava sú cez víkend na programe zápasy posledného kola. Pozornosť sa sústredí najmä do Rohožníka, ktorý hostí Inter Bratislava.

Je to priamy súboj o prvé miesto tabuľky, teda o miestenku v druhej lige.

Karšay: Rozhodne sa na ihrisku

Rohožník má trojbodový náskok, preto mu na postup stačí aj remíza.

Bude to náročné, ale verím, že to zvládneme. Pretože nám fandí celá dedina, máme podporu nielen od občanov, ale i fanklubu,“ pred časom uviedol v rozhovore prezident FC Rohožník Jozef Karšay.

Domáci sa môžu spoliehať na služby osemgólového Jozefa Hermana, ale aj na ďalších hráčov so skúsenosťami z Rakúska a vyšších súťaží.

„O všetkom sa rozhoduje na ihrisku, musia o to zabojovať chlapci. Od funkcionárov a partnerov majú plnú podporu a držíme im silno palce,“ dodal.

Inter Bratislava na postup potrebuje vyhrať. Keďže platná bude tabuľka po polovici súťaže, pri rovnosti bodov by ho na prvé miesto vyniesol vzájomný zápas.

„Náš cieľ je jasný, odniesť si z Rohožníka tri body. Nebude to ľahký zápas, vieme, aké má súper kvality. My sa však sústredíme na seba a náš výkon,“ pred šlágrom jari uviedol pre facebook FK Inter Bratislava Kristián Černák.

Černák: Máme na to

Interisti majú vo svojich radoch trinásťgólového Tomáša Majtána, osem gólov nasúkal Tomáš Pollák.

„Sme mladé, namotivované mužstvo a máme na to, aby sme postúpili. Viem, že k zisku troch bodov nám pomôžu aj naši fanúšikovia, aby sme sa po zápase mohli radovať spoločne,“ dodal.

Na zápase môže byť zaplnených 75 percent kapacity štadióna. Na sedenie to je 240 miest a na státie 250.

„Z tejto kapacity sme v rámci fair play povinný umožniť vstup hosťujúcim fanúšikom v množstve päť percent, čo tvorí 25 miest.

Žiadame divákov, aby prišli s časovým predstihom. Štadión sa pre fanúšikov otvorí hodinu pred zápasom,“ uvádza organizátor stretnutia na facebookovej stránke.

Tabuľka III. liga Bratislava

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články