Niekdajší slovenský reprezentant Vladimír Janočko hráva momentálne za FK Krásna. (Autor: facebook FC Lokomtíva Košice)
Ivan Mriška|5. okt 2021 o 13:30

TJ Kokšov-Bakša viedla nad FK Krásna 2:1.

KOŠICE. Fatálne vyvrcholenie mal zápas JAKO Košicko-gemerskej V.ligy medzi TJ Kokšov-Bakša a FK Krásna. Hostia sa cítili byť poškodení verdiktmi arbitrov, preto na protest zišli dvadsať minút pred koncom z ihriska.

„Pozdravujeme rozhodcov, veľký zápas z ich strany. Nech to skončí na disciplinárke, pretože to bolo jedno divadlo,“ krátko po stretnutí pre Inú Ligu TV vravel Vladimír Janočko, bývalý reprezentant Slovenska a hráč FK Krásna.

Krásna sa v 4. minúte ujali vedenia po penalte Janočka. V 17. minúte však uvidel červenú kartu za slovnú kritiku rozhodcu Erik Micovčák a hostia dohrávali desiati.

Loptou chcel trafiť rozhodcu

Domáci Ivan Stoľar v 30. minúte z penalty vyrovnal a do kabín sa išlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Zaujalo vás niečo v nižších súťažiach? Boli ste svedkami výnimočného gólu, videli ste kurióznu situáciu na dedinských trávnikoch, poznáte hráča s nevšedným životným príbehom? Ozvite sa nám na futbalnet@sportnet.sk

Keď v 55. minúte Ondrej Čigáš poslal TJ Kokšov-Bakša do vedenia 2:1, na ihrisku začala nervozita.

V 68. minúte dostal červenú kartu druhý hráč FK Krásna - Patrik Horňák, ktorý údajne vynadal rozhodcovi. To nezniesol jeho spoluhráč Štefan Toporčák, ktorý chcel napáliť loptu do arbitra.

Ten sa jej však pohotovo uhol a Toporčákovi udelili červenú kartu. Už tretiu pre hostí.

Hostia: Nemá to význam

Tento fakt futbalisti FK Krásna nezniesli a zišli z ihriska. Hlavný arbiter Dávid Mati tak dvadsať minút pred koncom stretnutie ukončil.

„Nemôžeme hrať piati, to sa nedá. Nemá to význam,“ vraveli hostia pri schádzaní do kabín.

Hostia boli s verdiktmi rozhodcov nespokojní. Červené karty boli podľa nich prísne a zbytočné. „Takto sa kupujú zápasy v Kokšov-Bakši,“ dodal jeden z nich.

Domáci vyrovnali stav z pokutového kopu. Ten sa podľa hostí z FK Krásna kopať nemal.

„Rozhodca si uľahčoval prácu a nechránil zdravie hráčov. Domáci hrali agresívne, kopali, no on ani hraničné zákroky nepískal. Rozhodli sme sa preto radšej zísť z ihriska.

Tieto súťaže majú byť o zábave. A nie, že bude mať niekto zlomenú nohu,“ pre Sportnet uviedol Vladimír Janočko.

Domácich taká výhra neteší

Zápas bude s najväčšou pravdepodobnosťou kontumovaný. Domáci klub TJ Kokšov-Bakša ale taká výhra neteší.

„Škoda, že to dopadlo takto. Prišlo veľa ľudí, prialo aj počasie,“ vravel po stretnutí Marek Stoľár, šéf TJ Kokšov-Bakša.

Podľa neho sa od úvodu hral úplne bežný zápas. Nikto sa nekopal a na ihrisku nebola žiadna nervozita. Tá prišla až neskôr.

„Hostia boli nespokojní s výkonom rozhodcu. Keď dostali červenú, viac ako na hru sa sústredili na rečnenie. Asi boli premotivovaní, pretože zápas točila televízia a išlo o derby,“ dodal.