Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tatran zaknihoval do tretice prvú prípravnú výhru

Prešovskí hádzanári potešili v súboji s Mielcom vlastných priaznivcov. (Autor: sita)
Ján Leško|Publikované 11. aug 2019 o 08:59

Goluža: Na útočnej fáze musíme popracovať.

PREŠOV, TOPOĽČANY. V treťom prípravnom stretnutí so zahraničnými súpermi dosiahli hádzanári Tatrana Prešov prvé víťazstvo.

Po remíze v Maďarsku s reprezentáciou Južnej Kórey a domácej prehre s ligistom z krajiny našich južných susedov Gyöngyösi KK, v TATRAN handball arene zdolali poľský ligový Stal Mielec.

Zdolali tradičného súpera

S výnimkou zraneného pivota O. Djeriča mal tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža k dispozícii kompletný káder.

Nie všetkých hráčov slovenského hádzanárskeho šampióna však v stretnutí v prípravnom období s tradičným súperom z Mielca nasadil do zápasového diania.

Pôvodne mali v THA súperi odohrať dva zápasy počas jedného dňa.

Na žiadosť Poliakov, ktorým sa v ostatnom čase zranilo viacero hráčov a prípadné ďalšie pri väčšej záťaži nechceli riskovať, boli ochotní odohrať len jedno stretnutie.

Prešovčania okamžite na túto skutočnosť zareagovali a na nedeľu si dojednali prípravné stretnutie na pôde extraligových Topoľčian.

Nuž a Slavko Goluža avizoval, že tam do hry nasadí inú zostavu, v ktorej hodlá dať šancu aj kvartetu prešovských dorastencov, ktoré už s prvým tímom Tatrana nejaký čas trénuje.

Tréner aktuálnemu výsledku neprikladá váhu

„Aj čo sa týka zápasu s Mielcom platilo, že výsledok v prípravnom stretnutí nie je pre nás podstatný. Iste, vždy chceme vyhrať, no zdôrazňujem, že aktuálne to nie je našou prioritou. Tou je v prvom rade skúšanie nových a pilovanie osvedčených herných variantov,“ zdôraznil S. Goluža.

„Proti Poliakom sme preferovali obranu 1 – 5. Zvyčajne hrávame 'nula šestku', no v talóne máme aj iné varianty. S Mielcom nám obrana spočiatku klapala celkom dobre. Na druhej strane dávali aj takzvané ľahké góly. Keď som však urobil zopár zmien v zostave, pribudlo viacero individuálnych chýb. A to i napriek faktu, že chlapcom stále prízvukujem, aby viac rešpektovali loptu, dali si na streľbe záležať a nešli do koncovky bezhlavo za každú cenu. Na tom v útočnej fáze musíme ešte dosť popracovať.“

Trojica sedemgólových strelcov

Zdravotné problémy neobišli v doterajšej príprave ani prešovských hádzanárov.

Pivot Ognjen Djerič je stále mimo hru.

Španielske krídlo Javier Muňoz Cabezon sa po menšom probléme s členkom vrátil do zápasového diania sľubne.

Strelil sedem gólov, viacero z veľmi ťažkých pozícií.

Sedemkrát rozvlnil sieť Poliakov razantnými strelami Oliver Rábek a isto svoje príležitosti premieňal aj kapitán tímu Martin Straňovský.

Do brány sa postavil po vysporiadaní sa s bolesťami triesiel Mario Cvitkovič a druhý raz v príprave chytal Igor Čupryna, ktorý nám po stretnutí s Mielcom tvrdil:

„Stopercentne v poriadku boľavé kríže ešte nemám, no je to už výrazne lepšie a zo dňa na deň sa to zlepšuje. Proti Gyöngyösu to nebolo ešte z mojej strany ono, no s Mielcom som sa cítil v bráne omnoho istejší. Zápas s kvalitným poľským mužstvom mal mnohé dobré momenty. Zase sa na našu prípravu prišlo pozrieť veľa ľudí a súdiac podľa ich častého potlesku, zápas sa im zrejme páčil. Stále je to však príprava a jej cibrenie bude mať pokračovanie na dvoch turnajoch v zahraničí.“

Najbližšie do Chorvátska a Bosny a Hercegoviny

Ten prvý čaká Tatran Prešov v závere nasledujúceho týždňa v chorvátskych Našiciach, kde súperom slovenského majstra bude okrem tamojšieho vicemajstra RK Nexe špičkový európsky klub z Maďarska, Pick Szeged.

Po zápasoch v Našiciach sa výprava Tatrana Prešov presunie do Bosny a Hercegoviny, kde na 51. ročníku Medzinárodného TV turnaja šampiónov v Doboji, jednom z najstarších hádzanárskych turnajov v Európe, bude obhajovať minuloročné prvenstvo.

Fakty

Tatran Prešov – Stal Mielec 35:27 (18:15)

Prešov: Čupryna, Cvitkovič – Rábek 7, D. Michalka, Lapajne 3, D. Krok 2, Rečičár, L. Urban 2, J. M. Cabezon 7, Vučko, M. Straňovský 7, Hozman, Fodorean, Carapkin 2, Afanou Gatine 3, Grzentič 2. Najviac gólov za hostí: Wik 8, Krepa a Krupa po 5. Rozhodovali: Dzurja a Šujeta.

HK Topoľčany – Tatran Prešov 18:38 (8:21)

Najviac gólov: Valko a Kováč po 4, Blaho 3 – D. Michalka 11, D. Krok, L. Urban, Vučko a Afanou Gatine po 4.

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.