Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tajným snom florbalistov je repríza košického finále

Na úvod si to rozdali v derby. Florko vyhralo nad ATU o gól. (Autor: Róbert Berenhaut)
Sportnet|Publikované 8. sep 2017 o 22:00

Zápasmi prvých dvoch kôl odštartoval pred týždňom nový ročník extraligy.

KOŠICE. Hneď na úvod extraligy si skrížili hokejky v košickom derby ATU a Florko a divákom ponúkli dramatický a zaujímavý zápas.

Oba košické kluby sa pred sezónou netaja najvyššími ambíciami a cieľom vrátiť košický florbal na slovenské výslnie.

Po troch sezónach s finálovou účasťou ATU a majstrovskými titulmi pre Florko i ATU košický florbal v predchádzajúcej sezóne ustúpil z najvyšších pozícií.

Florko skončilo vo štvrťfinále, ATU v semifinále play-off.

Pred novou sezónou sa v oboch kluboch napriek zmenám v kádroch netaja cieľom vrátiť sa na slovenské florbalové výslnie.

Florko s českým trénerom

Florko po neúspechu v predchádzajúcej sezóne siahlo k výraznej zmene najmä v realizačnom tíme.

Na post hlavného trénera angažoval klub špičkového českého trénera Jana Holovku, dlhoročného trénera Ostravy, ktorý je v súčasnosti aj trénerom českej reprezentácie.

„Sponzorsky nám pomohli niektorí hráči, ktorí v minulosti obliekali náš dres a vďaka tomu môžeme zaplatiť takého špičkového odborníka,“ povedal o nie práve obvyklom kroku prezident klubu Pavol Blaško.

Káder mužstva posilnili aj dvaja hráči z konkurenčného ATU – Jozef Halás a Róbert Daru. Pribudol aj Jiří Resler zo Zvolena a niekoľkí odchovanci z juniorského tímu.

„Halás bol vlani najlepším strelcom ATU a z jeho zisku máme samozrejme radosť. Z pohľadu kádra by mal byť našou najväčšou posilou,“ uviedol P. Blaško, podľa ktorého príchod českého odborníka nie je len posilnením práce s prvým mužstvom.

„Nový tréner by mal pomôcť aj pri tréningovom procese celej mládežníckej štruktúry,“ dodal Blaško.

S tromi vyrovnanými päťkami

Pohyby nastali aj v kádri ATU Košice.

„Hoci od nás už druhú sezónu v rade odišli viacerí reprezentanti, stále máme tri silné päťky, na ktoré vieme hrať. Aj preto sa o túto sezónu vôbec nebojím. Určite ju odohráme vo vysokom tempe. Bolo by dobré, keby sme košický florbal opäť vrátili na tie najvrchnejšie poschodia. Už na prvé derby sa diváci prišli pozrieť v hojnom počte a určite by bolo dobré, keby sa oba košické tímy dostali čo najďalej a stále napĺňali haly,“ myslí si tréner ATU Róbert Bučko.

Derby naznačilo vysoké ciele

Hneď prvé kolo nového ročníka extraligy prinieslo košické derby, v ktorom napokon na palubovke ATU o jediný gól zvíťazilo Florko.

Zápas mal dramatický priebeh a výkon oboch mužstiev naznačil, že košický florbal chce opäť bojovať o najvyššie priečky.

„Bodovo sme síce neobstáli, ale z pohľadu hry som spokojný. Táto hra má budúcnosť. Chlapci dodržali to, čo sme si povedali a šancí sme mali veľmi veľa. Musím vyzdvihnúť brankára Florka Adama Kohúta, ktorý pochytal aj nemožné. Ak však budeme hrať takto, tak sa o našu sezónu báť nemusíme,“ naznačil po zápase napriek tesnej prehre spokojnosť tréner ATU Bučko.

Strelec dvoch gólov ATU Samuel Kerekeš priznal, že zápas nezvládli najmä psychicky. Veď v prvej aj v druhej tretine dostalo ATU góly do šatne.

„Do sezóny určite ideme so základným cieľom dostať sa do play-off a tam ukázať, čo je v nás. Určite by sme si chceli zopakovať finálové zápasy,“ na-značil najvyššie ambície Kerekeš.

Osobitnú príchuť mal zápas pre strelca víťazného gólu Florka Jozefa Halása, ktorý v lete prestúpil do Florka práve z ATU.

„Myslel som si, že to pôjde jednoduchšie, ale hlavne zo začiatku som cítil nejaký blok z toho, že hrám proti bývalým spoluhráčom. Potom som sa však osmelil a v tretej tretine som strelil gól. Teraz by to už malo ísť ľahšie,“ povedal Halás, ktorý priznal, že si pred zápasom vymenil s bývalými spoluhráčmi niekoľko podpichovačných SMS.

Halás verí, že sa v začínajúcej sezóne podarí zopakovať košické finále z roku 2016.

„Nebude to jednoduché. Aj ostatné tímy v extralige majú svoju silu, či už obhajca zo Záhorskej Bystrice alebo Trenčín. Jednoznačným cieľom je play-off a podľa mňa v ňom musíme mať tie najvyššie ciele,“ doplnil Halás.

FLORBALOVÁ EXTRALIGA:

1. KOLO:

FaBK ATU Košice - FK Florko Košice 3:4 (0:1, 2:2, 1:1), góly a asistencie: 24. Navrátil, 29. Kerekeš (Navrátil), 50. Kerekeš (Szabó) - 20. J. Blaško (Vašíček), 22. J. Blaško (trestné strieľanie), 40. Kátlovský (Vrábeľ), 48. Halás.

2. KOLO:

FK Florko Košice - FBC Mikuláš Prešov 6:4 (0:2, 5:1, 1:1), góly a asistencie: 7. Melega (L. Blaško), 32. L. Blaško (Halás), 33. Halás (J. Blaško), 37. J. Blaško (Melega), 39. Halás (L. Blaško), 41. J. Blaško (Melega) - 7. Joščák (Kominek), 13. Čech (Bory), 26. Joščák (Kominek), 47. Kominek (Štofko).

FbC Young Arrows Spišská Nová Ves - FaBK ATU Košice 5:8 (2:1, 1:3, 2:4), góly a asistencie: 4. Rády (Bendík), 6. Rády (Džerenga), 26. M. Hanzely (P. Hanzely), 35. Koščo (Džerenga), 60. Rády (Džerenga) - 7. Tokarský, 17. Kročko, 26. Kozák (Pažák), 26. Dluhoš (Szabó), 36. Lehel Németh (Kročko), 43. Navrátil (Kerekeš), 45. Szabó, 54. Kročko (Kozák), 55. Szabó (Dluhoš).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.