Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Svit ide do nového ročníka s viacerými posilami

Jednou z posíl Svitu je aj skúsený Baldovský (vpravo). (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 17. aug 2018 o 22:00

Funkcionári basketbalového klubu zo Svitu počas leta nelenia.

SVIT. Funkcionári basketbalového klubu zo Svitu počas leta nelenia. V rámci prestupového obdobia sa im podarilo priviesť hneď niekoľko zaujímavých posíl.

Káder šiesteho mužstva uplynulej sezóny počas leta posilnili Stanislav Baldovský z Košíc a Američania Andrew Guillory zo saudskoarabského klubu Al Safa of Safwa a Chris Washburn, naposledy pôsobiaci v univerzitnej súťaži, v klube Texas Christian University.

Veria, že vybrali dobre

Stanislav Baldovský je odchovancom neďalekej Spišskej Novej Vsi a do Svitu prichádza z Košíc. Vo veku 29 rokov má za sebou úspechy v podobe dvojnásobného víťazstva v najvyššej slovenskej súťaži a taktiež aj v Slovenskom pohári.

Ako hráč pôsobil v minulosti okrem rodnej Spišskej Novej Vsi aj v Interi Bratislava a Košiciach, kde strávil posledné štyri sezóny.

V minulosti si na seba obliekol aj dres slovenskej basketbalovej reprezentácie.

K jeho príchodu sa pre klubový web vyjadril prezident klubu Ján Drobný.

„Sme radi, že sme sa dohodli so slovenským hráčom, ktorý predstavuje top kvalitu v našej lige. Veríme, že nám pomôže naplniť naše sezónne ambície.“

Americký rozohrávač Andrew Guillory prichádza pod Tatry z exotickej Saudskej Arábie.

V minulosti pôsobil aj v Portugalsku, kde sa mu darilo vo viacerých štatistických ukazovateľoch.

„Je to hráč na pozíciu jedna, berieme ho ako tvorcu hry. Verím, že sme vybrali dobre,“ pridal svoj názor k hodnoteniu nových hráčov prezident klubu Ján Drobný.

Treťou a doposiaľ poslednou posilou klubu pred novou sezónou je americký krídelník Chris Washburn. Pre toho by mal byť Svit prvým profesionálnym klubom.

Viac o ňom pre klubový web prezradil tréner Sviťanov Michal Madzin.

„Washburn prichádza posilniť náš podkošový priestor. Na svoju výšku by mal byť výborne atleticky pripravený. V Európe bude nováčikom, no verím, že svojím nasadením a schopnosťami sa rýchlo adaptuje a zapadne do nášho tímu. Budeme mať mladých podkošových hráčov, verím, že s o to väčšou energiou.“

Podpísaní hráči pre budúcu extraligovú sezónu: Martin Bizub, Marek Ivan, Tomáš Gajan, Maurizio Galata, Saša Avramovič, Stanislav Baldovský, Andrew Guillory, DeAndre Davis, Chris Washburn.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.