Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena
Svoj prvý mečbal Trnava nevyužila. Na Pasienkoch podľahla Slovanu Bratislava 2:1. (Autor: TASR - Lukáš Grinaj)
Sportnet|4. jún 2018 o 15:06

Spartak získal titul čestne, píše klub.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový majster Spartak Trnava sa tvrdo dištancuje od obvinení, že mohol vyhrať titul v sezóne 2017/2018 vďaka korupcii.

V pondelok o tomto podozrení podľa vlastných zistení informovali topky.sk.

Podľa tohto webového portálu existujú zadokumentované svedectvá a dôkazy o podplácaní hráčov v zápasoch slovenského fortunaligového majstra.

Trnava reagovala oficiálnym stanoviskom na klubovom webe, agentúra TASR a denník SME ho uverejňujú v plnom znení a bez redakčných úprav:

Oficiálne stanovisko Spartaka Trnava:

"FC Spartak Trnava oficiálne reaguje na článok "MEGAŠKANDÁL v slovenskom futbale: Polícia odhalila úplatky v prvej lige, Trnava získala titul pochybe," ktorý vyšiel v pondelok popoludní na portáli topky.sk.

V prvom rade chceme zdôrazniť, že akékoľvek spájania s možnou korupciou a spomínaným údajným prípadom tvrdo odmietame a odsudzujeme. Spartak Trnava získal v sezóne 2017/2018 titul absolútne čestne a korektne. Bez akýchkoľvek možných vedľajších vplyvov ako uvádza portál topky.sk.

Nikto z klubu FC Spartak Trnava či jeho blízkeho prostredia nemal nikdy nič spoločné s akoukoľvek formou ovplyvňovania výsledkov a zápasov. Klub takéto obviňovania tvrdo odmieta a dištancuje sa od nich. Nie je nám známe, že by takýto možný prípad polícia, resp. NAKA vyšetrovala a ani nás to nezaujíma.

V čase, keď si po 45 rokoch užívame zisk majstrovského titulu, to vnímame ako vykonštruovaný škandál. Môže ísť o zbabelé útoky. V neposlednom rade pokus o hru možných ďalších osôb z futbalového prostredia, do ktorej sa nenecháme zatiahnuť. Klub urobí všetky právne kroky voči tým osobám, ktoré o Spartaku Trnava šíria takéto nepravdy."

Súvisiace články

Najčítanejšie
Najnovšie
4 hod
24 hod
7 dní