Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Športový víkend na východe – servis výsledkov a faktov

Martin Belej|Publikované 27. máj 2017 o 10:06

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch.

Prehľad domácich športových výsledkov súťaží, klubov a jednotlivcov z východného Slovenska počas víkendu 27. a 28. mája

Nedeľa 28. mája

Futbal

2. liga

skupina o postup, 11. kolo:

Spišská Nová Ves - Žilina B 0:3 (0:2), 36. Michlík (11 m), 45. Moško, 59. D. Hrnčár

Nitra - Liptovský Mikuláš 2:1 (0:1), 61. Abrahám, 71. Balaj - 17. Staš

Zvolen - Šamorín 0:1 (0:1), 31. Cruz

Pohronie - Bardejov 5:3 (1:1), 43., 49. a 57. Blahút, 60. (11 m) a 69. Frimmel – 31. Ivanko Macej, 52. a 82. Hamuľak

VSS Košice - Sereď 2:1 (1:0), 45+ Kolbas, 81. Bilič - 65. Mikinič.

Prečítajte si tiež:
VSS Košice vyhrali druhú ligu

Skalica - Lokomotíva Košice 2:0 (2:0), 9. Šebesta, 24. Hlavatovič

Skupina Východ o záchranu, 9. kolo

Rimavská Sobota – Poprad 3:2 (2:2), 6. a 68. Mazur, 42. Fajčík – 27. a 37. Maťaš

Konečné poradie: 1. Poprad, 2. R. Sobota, 3. Lipany, 4. Haniska. Poprad čaká baráž o udržanie 2. ligy s Trnavou B

3. liga Východ, 27. kolo

Prešov B – Svit 3:5 (1:2), 4. Štefančík, 62. Zošš, 73. D. Adam – 36. Hazrolli, 44. Compeľ, 50. Durkot, 78. a 79. Stanislav

Sabinov – Trebišov 0:3 (0:0), 51. a 58. Tubonemi, 75. Lorinčák

Veľ. Revištia – Stropkov 3:2 (0:0), 75. (z 11m ) a 81. Bobal, 83. Turik – 85. Staško, 87. Pavlík

Bardejovská Nová Ves – Vranov n/Topľou 1:2 (0:1), 78. Kiseľ – 28. Starosta, 68. Dzurina

Snina – Pušovce 4:0 (3:0), 42. a 44. Vyšnevskyj, 11. Skvašík, 78. Bednár

4. liga Sever, 27. kolo

Štrba – Záhradné 1:3 (0:0), 77. Lajčák – 48. a 70. Angelovič, 87 D. Bašista

Fintice – Vysoké Tatry 2:3 (1:0), 5. a 68. Uličný – 48. Bartko, 67. Toporcer, 90. Minárik

Kračúnovce – Šar. Michaľany 1:1 (0:0), 84. Peržel – 86. Danko

Ľubotice – Dlhé Klčovo 1:1 (1:1), 43. J. Adam – 41. Šušpanov

Spišské Podhradie – Humenné 4:1 (0:1), 68., 77. a 84. (11 m) Ferenc, 55. Rokyta – 8. Šatník

Pakostov – Radvaň n/Laborcom 1:1 (1:1), 34. Tomčák (11 m) – 50. Pundžák

4. liga Juh, 27. kolo

Geča – Hrabušice 3:0 (2:0), 33. Milkovič, 44. Bartok, 78. Papcún

Veľké Kapušany – Veľký Folkmar 8:0 (1:0), 44., 83. a 84. Dozsický, 48. a 74. Hami, 57. (11 m) a 69. Vološinskyj , 62. Bryžčuk

5. liga Košicko – gemerská, 23. kolo

Košická Nová Ves – Turňa n/Bodvou 17:1 (11:0), Halčišák 6, Lumtzer, Plichta, Havrila po 2, Babinčák, Durbák, Hric, Horník, Vavrák - Polák

Kechnec – Kokšov-Bakša 1:0 (0:0), Palencsár

Dobšiná – Ťahanovce 3:7 (2:5), Barnák 2, Putnocký – Sasák a Tomko po2, Tóth, Koľvek, Cina

Poproč – Čečejovce 2:1 (2:1), Hiľovský, Varga - Puškáš

Malá Ida – Perín 4:0 (2:0), Seman 2, J. Lesko, D. Leško

Veľká Ida – Sokoľany 0:7 (0:2), J. Varga 2, D. Varga, L. Lukáč, L. Majoroš, Miškovič, vlastný (Bortnyák)

5. liga Zemplínska, 23. kolo

Nacina Ves – Borša 1:0 (1:0), Lazár

Kráľovský Chlmec – Michaľany 11:0 (4:0), G. Molnár 3, Husovský a R. Batta po 2, T. Batta, Ujházi, Grajcár, Kaško

Močarany – Čierna n/Tisou 8:1 (3:1), Levčyk 4, Haluška 3, Havrila - Bodnár

Topoľany – Streda n/Bodrogom 7:0 (7:0), Michaliv, L. Lorinc a D. Lorinc po 2, Hajduk

Vinné – Petrovce n/Laborcom 2:1 (0:0), Pešta, Mesaroš - Nemčík

Čičarovce – Lastomír 4:1 (3:0), Fehér, Tárczy, Vaszily, Matus - Verbič

5. liga Vihorlatsko – duklianska, 23. kolo

Kamenica n/Cirochou – Sačurov 2:0 (1:0), Vasiľko, Pecha

Sedliská – Sečovská Polianka 3:1 (2:1), Uhlík, Boroš, Hric - Breda

Hencovce – Nižný Hrušov 2:1 (0:1), Venceľ 2 - Petričko

Kochanovce/Brekov – Jasenov 3:2 (0:1), Sika, Rada, Ruščanský – Horvát 2

Stakčín – Soľ 1:3 (1:0), Kira – Tokár, Sakala, L. Hricov

Bystré – Ptičie 4:1 (1:1), Keresteš 2, Minár, Hlávka - Čerňa

5. liga Šarišská, 23. kolo

Malý Šariš – Demjata 1:0 (1:0), Vargovič

Koprivnica – Veľký Šariš 1:4 (1:3), Ferko – Šimko 2, Varga, Hanudeľ

Ražňany – Gerlachov 2:2 (1:1), Seman, Kovaľ – Babčák, Stajković

St. Ľubovňa – Dlhá Lúka 1:3 (0:1), Selep – Humeník, Jurčišin, Manduľa

Župčany – Gaboltov 2:1 (1:0), Petruška, Adamčík - Javorský

Šiba - Kendice 1:4 (0:3), Miko – Polčan 3, Barej

Čirč – Dubinné 2:0 (1:0), Čerkala 2

5. liga Podtatranská

Smižany – Harichovce 1:2 (1:2), Melničuk – Klein, Pukluš

Kravany – Ľubica 3:5 (0:4), Husár 2, Tkáč – Buc 3, Kačmarek, Sova

Helcmanovce – Kluknava 1:3 (0:0), Maliňák – Varga, R. Segiň, D. Segiň

Nálepkovo – Veľká Lomnica 5:1 (2:0), Antal, Žonda, Gál, Gonda, Munnich - Beller

Hranovnica – Spišská Belá 0:0

1. liga žien, 17. kolo

Banská Bystrica – Bardejov 1:2 (1:2), 11. Briššová – 17. Pivovarníková, 26. Mikolajová

Šaľa - Michalovce 2:0 (0:0), 55. Márkusová, 62. Andrušková (11 m)

Bardejovčanky sú druhé v tabuľke, ak vyhrajú dva zvyšné zápasy (posledné kolo a dohrávku), získajú majstrovský titul

Volejbal

Majstrovstvá SR juniorov - finálový turnaj, Košice

Výsledky nedeľňajších zápasov: VKP Bratislava - Nové Mesto n/V 0:3 (-21, -12, -22), Zvolen - Svidník 0:3 (-15, -18, -15), Trenčín - Košice 3:2 (16, -23, 17, -23, 9).

Konečné poradie: 1. Trenčín, 2. Svidník, 3. Košice, 4. Nové Mesto n/V, 5. VKP Bratislava, 6. Zvolen.

Vodné pólo

1. liga žien

Hráčky tímu ŠK Olympia Košice získali majstrovský titul vo vodnopólovej I. lige žien. Spečatili ho počas ostatného víkendu na záverečnom piatom turnaji súťaže v Piešťanoch. Striebro si vybojovali pólistky Slávie UK Bratislava. V súťaži štartovalo dovedna päť tímov, okrem Olympie Košice a Slávie UK Bratislava aj KVP Kúpele Piešťany, PVK Vrútky a Pirana SC Topoľčany.

Sobota 27. mája

Futbal

Fortuna liga, 33. kolo

AS Trenčín - 1. FC Tatran Prešov 4:0 (2:0), 16. Skovajsa, 45. Mance, 52. Kleščík, 72. Beridze.

Pozrite si, ako Trenčín deklasoval Prešov: fotogaléria

29.5.2017

MFK Zemplín Michalovce – Slovan Bratislava 1:3 (0:1), 56. Koscelník – 26. a 70. Soumah, 78. Saláta – hralo sa v Bratislave

2. liga - skupina Východ o udržanie – 9. kolo

Haniska – Lipany 1:1 (1:0), 1. Maník – 65. Popovec

3. liga Východ – 27. kolo

Giraltovce – Vyšné Opátske 0:4 (0:0), 69., 73., 79. a 86. Bandžuch

4. liga Sever – 27. kolo

Raslavice – Zámutov 2:1 (1:1), 28. Guman, 63. Demko – 38. Hotra

4. liga Juh – 27. kolo

Rožňava – Krompachy 0:0

Krásnohorské Podhradie – Parchovany 8:0 (2:0), 26., 73., 87. a 90. Almáši, 40., 50. a 89. Héger, 78. Benedik

Sobrance – Medzev 1:2 (1:2), 37. Kostič – 18. Jurko, 22. Seman

Strážske – Čaňa 0:7 (0:1), 64., 73. a 74. Lipnický, 79. a 84. Steininger, 19. Peťovský, 82. Schnurer

Rudňany – Kalša 3:0 (1:0), 6. a 89. J. Mikuš, 71. Bdžoch (11 m)

5. liga Košicko – gemerská, 23. kolo

Gemerská Hôrka – Slávia TU Košice 1:1 (1:1), 19. Bodnár (11 m) – 23. Veľas

5. liga Podtatranská, 23. kolo

Prakovce – Poprad B 0:8 (0:4), 7. a 32. Mičko, 30. Šuľa, 42. Gallovič, 57. M. Tropp, 67,. Ujčík, 84. Kobel, 85. vlastný (Mihalik)

2. liga žien Východ, 19. kolo

Spišská Nová Ves – Lokomotíva Košice 3:1 (3:0), 9. Boguská, 17. Dovalová, 21. Polláková – 49. Augustínová (11 m)

Humenné – Popad 0:7 (0:2), 21., 65. a 68. Potengová, 31., 67., 71. a 73. Kočišová

Prešov – Lučenec 11:0 (5:0), 13., 46. a 75. Macková, 19. a 77. Semanová, 61. a 66. Lackovičová, 23. Gumanová, 33. Smalcová, 45. Žemberyová, 81. Sedláková.

Prešovčanky sú víťazkami skupiny, budú bojovať o postup do 1. ligy.

Hádzaná

Národné play-off žien o 3. miesto - druhý zápas (na dve víťazstvá)

Bemaco Prešov - HK Slávia Partizánske 33:26 (13:12) - konečný výsledok série 2:0, Prešov získal bronz

Najviac gólov: Bačíková a Popovcová po 7, Lebedievová ab Šutranová po 4, Demajová 4/2 - Králová 6, K. Michnová 6/1, Hollá 4. Pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Oťapka a M. Sivák, 200 divákov.

Vodné pólo

Extraliga mužov, o 3. miesto - 3. zápas série (na tri výhry)

ŠK Hornets Košice - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 13:14 po pokutových hodoch (riadny hrací čas 9:9 - 3:3, 4:3, 1:3, 1:0) - stav série 2:1

Góly: R. Kaid ml., Vojtenko, Markoč a Barger po 2, Kruglov 1 - Šuster, Zareva a Mikloda po 2, Grutka, Palaščák a Grivalský po 1.

Volejbal

Majstrovstvá SR juniorov - finálový turnaj, Košice

Výsledky zo soboty: Košice - Zvolen 3:0 (19, 15, 20), Svidník - Nové Mesto n/V 3:1 (22, 21, -18, 21), VKP Bratislava - Trenčín 0:3 (-24, -13, -23), Nové Mesto n/V - Zvolen 3:0 (16, 12, 19), Košice - VKP Bratislava 3:1 (-25, 24, 18, 18), Svidník - Trenčín 0:3 (-23, -19, -20).

Poradie po sobote (každý odohrané po 4 zápasy): 1. Trenčín 4 výhry/11 bodov, 2. Svidník 3/9, 3. Košice 3/8, 4. N. Mesto 1/5, 5. VKP 1/3, 6. Zvolen 0/0.

Výsledky z piatka: VK KDS Šport Košice – N. Mesto n/V 3:2 (-20, 21, -14, 23, 13), Trenčín – Zvolen 3:0 (14, 25, 14), TJ Slávia Svidník – VKP Bratislava 3:1 (17, -14. 18, 21), Košice – Svidník 0:3 (-19, -21, -17), N. Mesto n/V – Trenčín 2:3 (24, -20, 18, -17, -12), Zvolen – VKP Bratislava 1:3 (-11, -19, 21, -19).

Atletika

Beh v Raji (10 000 m), 2. ročník, Stratená

Muži: 1. Tibor Sahajda (Labaš s.r.o.) 31:29 min, 2. Moses Komon Masai 32:02, 3. Moses Kipruto Kibire (obaja Keňa) 32:15

Ženy: 1. Helen Jepkosgei Kimutaiová (Keňa) 39:06, 2. Katarína Lamiová (Run for ESET) 39:14, 3. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 39:36

Automobilový šport

Majstrovstvá Slovenska v rely - 44. ročník Rallye Tatry, Poprad a okolie

Výsledky - 44. ročník Rely Tatry: 1. Grzegorz Grzyb (Poľ.) Škoda Fabia R5 52:32,4 min, 2. Martin Koči (SR) Škoda Fabia R5 +0,7 s, 3. Tomáš Ondrej (SR) Škoda Fabia WRC +15, 4. Pavel Valoušek (ČR) Ford Fiesta R5 +42,7, 5. Mattias Adielsson (Švéd.) Ford Fiesta R5 +1:06,7, 6. Vlastimil Majerčák (SR) Ford Fiesta R5 +1:15,4.

Rýchlostná skúška na Rallye Tatry - sobota: fotogaléria

28.5.2017

Štart Rallye Tatry 2017 v Poprade: fotogaléria

28.5.2017

Súvisiace články