Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Športovcom roka 2017 v Poprade sa stal Peter Hámor

Peter Hámor. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 2. feb 2018 o 10:11

Pod Tatrami oceňovali športovcov po 9-ročnej prestávke.

POPRAD. Víťazom ankety Športovec roka 2017 sa v meste Poprad stal horolezec a himalájista Peter Hámor.

Vlani výstupom na osemtisícovku Dhaulágirí (8 167 m) uzatvoril Korunu Himalájí, teda zoznam všetkých štrnástich himalájskych osemtisícoviek.

Hámor je prvý Slovák, ktorý zdolal všetky osemtisícovky a tiež jediný Slovák, ktorý vystúpil na najvyššie vrcholy všetkých kontinentov.

Miestnych najlepších športovcov oceňovali v Poprade po deviatich rokoch prestávky. Ocenenia si prevzali vo štvrtok popoludní.

Hodnotila komisia

Športové kluby mohli do 15. decembra uplynulého roka zasielať svoje nominácie, ktoré vyhodnotila deväťčlenná komisia.

V kategórii dospelých sa na druhom mieste po Hámorovi umiestnili hokejista HK Poprad Patrik Svitana a futbalista FK Poprad Stanislav Šesták.

Najlepším športovým kolektívom dospelých boli v minulom roku hokejistky Ženského hokejového klubu Poprad, ich tréner Milan Skokan sa stal zároveň trénerom roka.

Anketu obnovili po čase

Anketu vyhlásilo občianske združenie Pre mesto z iniciatívy miestneho nadšenca Mikuláša Argalácsa, na podujatí sa podieľala Komisia školstva, športu a mládeže pri Mestskom zastupiteľstve v Poprade, pomocnú ruku podalo aj mesto Poprad.

"Deväť rokov sa mi zdala dosť dlhá doba na to, aby sme v takom významnom športovom meste ako je Poprad nehodnotili športovcov. Chceli sme tiež povzbudiť mladých k športu a dodať silu aj funkcionárom a trénerom, lebo predsa len v tom športe nie je tak veľa finančných prostriedkov, a je to skutočne skôr poslanie ako zárobková činnosť,“ vysvetlil obnovenie ankety mestský poslanec Ondrej Kavka, podpredseda občianskeho združenia Pre mesto, ktorý verí, že z oceňovania športovcov sa stane tradícia.

Prehľad víťazov a ocenených podľa kategórií

Hlavná kategória: Peter Hámor (horolezectvo)

Kategória mládeže (dorast a juniori): víťaz Tamara Potocká - plavkyňa Plaveckého klubu Aquacity Poprad, Samuel Hollý - cyklista Cyklistického klubu mládeže Poprad, Nikola Štefániková - džudistka Judo klubu Poprad

Najlepší športový kolektív mládeže: juniori hokejisti HK Poprad, semifinalisti M SR

Tréner roka - mládež:Andrej Vojčík, tréner VK Junior 2012 Poprad a asistent reprezentačného trénera U18

Kategória žiactva: víťaz Adam Chudík - karatista Karate klubu Shihan Poprad. Marek Koreň - plavec Plaveckého klubu Aquacity Poprad, Šimon Rzyman - volejbalista Volejbalového klubu Junior 2012 Poprad

Najlepší športový kolektív žiactva: volejbalisti starší žiaci VK Junior 2012 Poprad

Tréner roka - žiactvo: Miloš Božík, tréner Plaveckého klubu Aquacity Poprad

Podujatie roka 2017 :Rallye Tatry

Športový organizátor roku 2017: Jozef Pavlík

Cena fair play:Júlia Mikšovská, GY-TA Poprad

Za celoživotnú propagáciu športu poďakovali organizátori i prítomní bývalému dlhoročnému redaktorovi mestskej televízie Petrovi Grossingerovi.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.