Trump kraľoval rebríčku dva roky. Jeho séria sa však končí

Judd Trump.
Judd Trump. (Autor: wst.tv)
Jerguš Radačovský|21. aug 2021 o 00:35

Snooker bude mať staronovú svetovú jednotku.

LEICESTER. Angličan Judd Trump po dvoch rokoch nebude svetovou jednotkou v snookri. Na čelo poradia sa dostal v auguste 2019 a zdalo sa, že suverénny náskok len tak nepustí.

Všetko je však inak a staronovým lídrom sa od budúceho týždňa stane aktuálny majster sveta Angličan Mark Selby.

O zmene pozícií na čele rebríčka rozhodla piatková prehra Trumpa v 3. kole British Open, v ktorom ho nečakane zdolal krajan Elliot Slessor, svetový hráč číslo 49.

Trump potreboval na udržanie si pozície ešte dve výhry, a teda postup do štvrťfinále. Obhajoval totiž až 175-tisíc bodov za triumf na turnaji International Championship 2019.

Mark Selby vyhral MS v snookri 2021.
Mark Selby vyhral MS v snookri 2021. (Autor: Reuters)

Selby pritom vypadol už v 2. kole British Open, ale na Trumpa stráca iba 134-tisíc bodov a nemusel sa báť žiadnej výraznej bodovej straty.

Trump vyhral za posledné dve sezóny až 11 turnajov, drží aj rekord v počte triumfov za jednu sezónu - 6.

Chýbali mu však víťazstvá na veľkých turnajov. Naposledy sa na jednom z podujatí Triple Crown tešil v roku 2019, keď vyhral svetový šampionát.

Selby vyhral v minulej sezóne tri bodované turnaje a prehlasoval, že sa plánuje vrátiť na post svetovej jednotky. Výrazne mu k tomu pomohol jeho štvrtý triumf na MS.

Lídrom rebríčka bol už niekoľkokrát od septembra 2011 do decembra 2015, a potom nepretržite od februára 2015 do marca 2019.

Trump bol svetovou jednotkou ešte krátko v rokoch 2012 a 2013 (dohromady štyri mesiace). Nedávno prehlásil, že bude spokojný, ak ročne vyhrá päť až šesť turnajov.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Snooker»Trump kraľoval rebríčku dva roky. Jeho séria sa však končí