Na snímke radosť hráčov Michaloviec po góle vo štvrťfinálovom zápase Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2018/2019 Zemplín Michalovce - FK Poprad v Michalovciach 13. marca 2019. (Autor: Roman Hanc TASR)
Sportnet|13. mar 2019 o 19:10

Záver zápasu poznačil konflikt.

BRATISLAVA. MFK Zemplín Michalovce doplnil kvarteto semifinalistov slovenského pohára vo futbale Slovnaft Cupu 2018/2019.

V stredajšom štvrťfinálovom stretnutí si Zemplínčania poradili na domácom ihrisku s hráčmi FK Poprad 2:1. Skóre otvoril už v 11. min hosťujúci Lukáš Horváth, keď premenil pokutový kop.

Domáci však dokázali ešte do prestávky otočiť skóre. V 33. min vyrovnával Peter Kolesár po asistencii Igora Žofčáka.

Domácich dostal do vedenia v 37. min Stanislav Danko. V druhom polčase už gól nepadol a tak sa z postupu medzi najlepšiu štvoricu tešili Michalovčania.

Na trávniku sa často iskrilo, pribudlo ostrých súbojov a v závere zápasu došlo aj k potýčke. Hráči Popradu mali ťažké srdce na rozhodcu, ktorého musela ratovať usporiadateľská služba, viacero konfliktov mali medzi sebou aj hráči oboch tímov. Fortunaligista si napokon tesné víťazstvo udržal.

Už v utorok si postup do semifinále vybojovali mužstvá Senice a Žiliny. Finále 50. ročníka súťaže je na programe 1. mája v Nitre.

Slovnaft Cup 2018/2019 - švrťfinále - výsledky:

FC Košice - FC Spartak Trnava 0:0, na pokutové kopy: 3:4

ŽK: 62. Vancák, 83. Dobias - 56. Miesenböck, 59. A. Sloboda, 71. K. Yilmaz, ČK: 85. Tavares (Trnava), rozhodovali: Smolák - Somoláni, Pozor

Do semifinále postúpila Trnava.

MFK Zemplín Michalovce - FK Poprad 2:1 (2:1)

Góly: 33. P. Kolesár, 37. Danko - 11. Horváth (z pok. kopu),

ŽK: 36. Žofčák, 52. Vojtko, 56. Beskorovajnyj, 62. Zacharkiv, 89. Tounkara - 17. Zekucia, 28. Jančo, 62. Streňo, 62. L. Horváth, ČK: 90.+ J. Carrillo, 90.+ Tounkara (obaja Michalovce) po 2. ŽK, rozhodovali: Horváth - Bednár, Hrmo

Do semifinále postúpili Michalovce.

Domov»Futbalnet»Michalovce si poradili s Popradom a doplnili kvarteto semifinalistov Slovnaft Cupu