Šanca hrať proti DAC. V Horných Salibách sa začalo druhé kolo (Slovnaft Cup)

Futbalisti Martina vyhrali vysoko 6:0. (Autor: Fomat - facebook)

Na programe boli zápasy prvého a druhého kola Slovnaft Cupu.

BRATISLAVA. Malým klubom ponúka možnosť zažiariť. Spraviť historický výsledok.

Slovnaft Cup je jedinečný. Píše nevšedné príbehy, ktoré každý rok mapuje redakcia Futbalnetu.

V stredu sa hrali posledné zápasy prvého a jeden druhého kola.

Kto vyzve DAC?

Stretnutím Horné Saliby - Štúrovo odštartovalo druhé kolo čoraz populárnejšieho Slovenského pohára.

Zápas bol mimoriadne dôležitý, nakoľko jeho víťaz vyzve lepšieho z dvojice Gabčíkovo / Dunajská Streda.

Na svojom trávniku by tak mohol privítať vicemajstra Slovenska, ak teda nenastane prekvapenie a Gabčíkovo Dunajskú Stredu nezdolá.

Do stretnutia lepšie vstúpil domáci šiestoligista, ktorého v 13. minúte poslal do vedenia Vladimír Fuják. Mierny favorit z piatoligového Štúrova sa snažil niečo s výsledkom urobiť a po zmene strán v 53. minúte vyrovnal Andrés Mánya.

Keďže ďalší gól 300 divákov nevidelo, rozhodli pokutové kopy. Pevnejšie nervy v nich ukázali domáci, ktorí vyhrali 3:2 a možno na svojom trávniku privítajú účastníka Niké ligy.

Štúrovu v zápase nepomohol ani 40-násobný slovenský reprezentant Kornél Saláta, ktorý odohral celých 90 minút.

Vysoká výhra Martina

Úlohu favorita potvrdil treťoligový Martin, ktorý na trávniku piatoligovej Belej vyhral vysoko 6:0. Dva góly strelil v zápase René Holáň, po jednom zásahu pridali Martin Mlynár, Peter Ďungel, Boris Todorovič a Jakub Kračmer.

V druhom kole pocestuje Martin do šiestoligovej Šalkovej.

Úlohu favorita potvrdilo aj treťoligové Spišské Podhradie, ktoré v šiestoligových Finticiach vyhralo 4:0. Strelecky sa presadili Róbert Hagara a legionári Brayan Antonio Olaya Ruiz a dvojgólový Diego Andres Pomar Devia.

V ďalšom kole pocestuje Podhradie do štvrtoligového Sabinova.

V ostatných zápasoch sa z víťazstiev tešili Bacúch, Jesenské a Vinica. Bacúch v ďalšom kole vyzve Medzibrod, Jesenské Lučenec a Vinica privíta druholigové Pohronie.

Horné Saliby - Štúrovo 1:1, na pokutové kopy 3:2

Pohárová súťaž bude mať v tomto ročníku rekordný počet účastníkov. Do boja o trofej sa zapojí dovedna 280 tímov, čo je o 25 viac než v uplynulej sezóne.

Do ročníka 2023/2024 Slovnaft Cup sa prihlásilo 31 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 72 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 47 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 31 treťoligistov.

/Pavúk súťaže nájdete na tomto odkaze >>>/

Domov»Futbalnet»Šanca hrať proti DAC. V Horných Salibách sa začalo druhé kolo (Slovnaft Cup)