Slámovci si dali víťazné repete

Môžete si vyskúšať orientačný beh.
Môžete si vyskúšať orientačný beh. (Autor: Slovenský skauting)
Sportnet|19. dec 2017 o 00:00

Usporiadali záverečné tohtoročné preteky v orientačnom behu s názvom Vianočný kapor.

KOŠICE. Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal záverečné tohtoročné preteky v orientačnom behu s názvom Vianočný kapor, na ktorých štartovalo celkove 105 pretekárov.

Súťažilo sa na štyroch tratiach s rôznou dĺžkou i orientačnou náročnosťou. Trate boli situované v areáli Technickej univerzity a sídliska Park Angelinum.

Na najdlhšej 4,41 km trati so 17 kontrolami v konkurencii 25 pretekárov zvíťazil Dušan Sláma za 18:04 min. pred Michalom Kurákom za 18:37 min. a tretí skončil Adam Tysz (všetci ATU Košice) za 19:10 min. Zo siedmich žien na rovnakej trati bola najrýchlejšia Ľudmila Sokolová (KOB Kysak za 24:10 min. pred Luciou Ondovčíkovou (Sokol Pezinok) a tretia skončila Jana Slámová (ATU Košice).

Na 3,05 km trati s 15 KS svojho brata napodobnil prvenstvom v konkurencii až 41 štartujúcich Richard Sláma za 14:31 min. pred Martinom Roháčom za 15:29 min. a Lukášom Simočkom (všetci ATU Košice) za 15:46 min. Obaja bratia Slámovci zopakovali prvenstvá spred dvoch týždňov na dvoch najdlhších tratiach ako na pretekoch Mikulášska čižma.

Na ďalších dvoch tratiach si ocenenia do 3. miesta vybojovali: C trať (2,5 km, 12 KS): 1. Štefan Ivanko 15:30 min., 2. Miroslava Velgosová (obaja ATU Košice), 3. Eva Marková (Jazero Košice), D trať (2,0 km, 10 KS): 1. Daniel Ondovčík (Sokol Pezinok) 14:08 min., 2. Michaela Breinerová (Metropol Košice), 3. Tomáš Legáth (KOB Kysak).