Po štvrtom kole nemali ani bod. Vzápätí získali len vonku sedem

Pri lopte 5-gólový strelec Šurian Matej Garay, vľavo s číslom 17 Sebastián Sádovský, v žltom Brančania sprava Denis Čery a Norbert Lukács. Zo zápasu ŠK Šurany – OFK Branč (1:3). (Autor: Jana Skornsek)
Marián Dragúň|7. okt 2022 o 11:02

Zápas pravdy hrali už v piatom kole, pod ultimátom.

ŠURANY. Futbalisti Šurian skončili vo vlaňajšej západniarskej piatej lige Východ na štvrtom mieste a po reorganizácii hrajú teraz silnejšiu piatu ligu Juhovýchod HUMMEL.

Keď nemali po prvých štyroch kolách v „nabitej“ piatoligovej súťaži ani bod, fanúšikovia začali krčiť plecami.

Šuranci však nemali v úvode sezóny dočinenia s ľahkými protivníkmi.

Prehrali vo Veľkých Lovciach (3:1) i Šoporni (2:0), doma so silným Brančom (1:3), ale aj so šiestym Veľkým Mederom (1:2), ktorý ich obral o všetko rozhodujúcim gólom minútu pred koncom.

No a v piatom kole tak čakal šurianskych futbalistov zápas pravdy v Želiezovciach. Súboj bezbodových už ŠK Šurany zvládol, na Pohroní zvíťazil 3:0, vzápätí síce ešte vyšiel naprázdno v domácom stretnutí s favoritom jesennej časti Trsticami (1:3), no potom vyšlo slnko aj nad Šuranmi.

V Želiezovciach hrali s ultimátom

Ako prežíval dni pred „existenčným“ zápasom v Želiezovciach nový tréner ŠK Šurany Marcel Kováčik?

„Po štyroch prehrách dostalo mužstvo ultimátum. Hráči si to uvedomili a zápas zvládli. Zvíťazili sme 3:0, no gólový rozdiel mohol byť aj vyšší,“ povedal bývalý hráč Šurian, ktorý zbieral trénerské skúsenosti v neďalekej Lipovej, ktorá hrá o súťaž nižšie. „V omladených Želiezovciach bolo našou povinnosťou zvíťaziť,“ dodal.

Vo 4. kole prehrali Šurany doma s vedúcim Brančom (1:3). Na 2:0 pre hostí zvyšoval Adrián Procháczka, odchovanec Šurian, ktorý odišiel do Branču toto leto. Vedľa domáci Michal Dikasz. (Autor: Jana Skornsek)

Jeho mužstvo sa ale definitívne chytilo na hodoch v Dvoroch nad Žitavou. Od Žitavy totiž viezlo cenné tri body po víťazstve 2:1.

„Ultimátum pre hráčov platilo ešte aj vo Dvoroch a musím povedať, že opäť zabralo. Všetci bojovali príkladne a odmenou boli tri plusové body,“ povedal s úľavou lodivod.

Nasledujúci víkend bol zase jarmok v desaťtisícovom mestečku a Šuranci oslavovali opäť.

Tretí trojbodový zápis sa však nerodil ľahko, bielo-modrí viedli síce po góloch Mateja Garaya a Jána Komoru v 17. minúte nad FC Neded rýchlo 2:0. „Potom sme ale zahodili šancu na 3:0, dvadsať minút pred koncom nám vylúčili Victora Da Silvu a hostia znížili. Záver sme ale kontrolovali a zvíťazili 2:1.“

Minulú sobotu išli v deviatom kole deväťbodové Šurany do osembodovej Okoličnej na Ostrove, ktorá potrebovala potvrdiť tri body z Podhájskej (0:1).