Radosť hráčov Lipian. (Autor: ŠK Odeva - facebook)
Ivan Mriška|8. nov 2023 o 17:17

Zástupca tretej ligy zvládol penaltový súboj.

LIPANY. Sú jediným treťoligistom, ktorý to dotiahol do osemfinále. Futbalisti ŠK Odeva Lipany sú spestrením tohto ročníka Slovnaft Cupu.

V piatom kole hostilo šestisícové mestečko z východu Spartak Myjava. Siedmy tím druhej ligy.

„Bolo by skvelé, keby sme vyhrali. Keď o tom hovorím, mám husiu kožu. Bol by to pre nás obrovský úspech. Zápis do dejín klubu,“ pred duelom pre Sportnet povedal prezident ŠK Odeva Lipany Emil Jacko.

V článku sa dočítate

• Aký zápis do dedín klubu urobili?
  • Vďaka čomu tím z tretej ligy porazil favorita?
  • Aké neopísateľné pocity prežívajú v malom meste?
  • Čo sa dialo, keď brankár chytil poslednú penaltu?
  • Učiteľ a policajt. Prečo po zápase nemohli dlho oslavovať?
  • Na Slovan prišlo päťtisíc ľudí. Kedy zažili pamätné momenty?
  • Koho si prajú v ďalšom kole Slovnaft Cupu?

Domáci podali heroický výkon

Šiesty tím tretej ligy Východ hral na ťažkom teréne veľký zápas. V 50. minúte poslal Lipany do vedenia Peter Vitovič a cez tristo divákov verilo v senzáciu.

Už za päť minút však eufória opadla. Presadil sa Adam Cisár a začínalo sa odznova.

V 64. minúte uvidel červenú kartu za zmarenie jasnej gólovej príležitosti Martin Svatík, no Lipany výhodu o jedného hráča nevyužili. A tak o postupujúcom rozhodla lotéria pokutových kopov.

„Na ťažkom teréne sa hral kvalitný zápas. Súper mal kvalitu, no neprekvapil nás. Chalani sa pripravili výborne a podali heroický výkon. Na šance bol zápas vyrovnaný, takže remíza bola spravodlivá,“ hodnotil Jacko, ktorý osem rokov sedel na lavičke Lipian aj ako tréner.

V lotérii pokutových kopov sa šťastena priklonila na stranu treťoligistu. Vyhral ju 4:3 a postupuje do štvrťfinále.

„Prežívame veľké emócie, ktoré stále neopadli. Pocity sú neopísateľné. Chlapci si zaslúžia obrovské absolutórium,“ nadšene dodal.

Už čoskoro prinesieme článok s brankárom Lipian Petrom Bartošom.

Pocity, aké dlho nezažili

Keď futbalistu Myjavy v piatej sérii vychytal brankár Peter Bartoš, na tribúne vypukli oslavy. Priaznivci v stoji tlieskali hráčom Lipian.

Domov»Futbalnet»Obrovská eufória na východe. Malé mesto zažíva historický úspech