Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Stav nie je ideálny. Káder zredukujeme a doplníme, hovorí nový tréner Serede

Tím ŠKF Sereď na začiatku zimnej prípravy pred jarnou časťou sezóny 2020/2021. (Autor: facebook/ŠKF Sereď)
SITA|Publikované 5. jan 2021 o 15:30

Prvoligista sa chystá na veľké zmeny.

BRATISLAVA. Spolu až 31 futbalistov absolvovalo v utorok prvý spoločný tréning zimnej prípravy fortunaligového klubu ŠKF Sereď.

Nechýbali ani dve nové tváre so zmluvami Ondřej Machuča a Stanislav Danko či viacero hráčov na skúške.

Nový hlavný tréner František Šturma a jeho asistenti Ján Blaháč s Darkom Šuškavčevičom chcú tím pripraviť tak, aby v jarnej časti najvyššej domácej futbalovej súťaže bojoval o elitnú šestku.

O kondičnú stránku mužstva sa bude starať Michal Kukučka, ktorý prichádza z mládeže trnavského Spartaka. Trénerom brankárov zostáva Roland Praj.

Chcú viac držať loptu

Po jeseni patrí Seredi 7. priečka so ziskom 19 bodov a trojbodovou stratou na šiesty Ružomberok. V minulom ročníku skončila po základnej časti až desiata, na konci sezóny ju delili od poslednej priečky dva body.

"Hráčsky káder prejde počas zimnej prestávky určitou obmenou, rovnako na trénerskom poste nastala zmena, do tréningového procesu nastupuje hlavný tréner František Šturma, spolu s ním dvaja noví asistenti a kondičný tréner.

Od nového trénerského štábu si sľubujeme zlepšenie individuálnej hernej činnosti, ale aj kolektívnej. Chceme hrať atraktívny, kombinačný futbal, byť nebezpečnejší pred súperovou šestnástkou, s väčším držaním lopty na našej strane,“ informoval na klubovom webe generálny manažér ŠKF Sereď Marián Černý.

Šturma chce prekopať káder

František Šturma je okrem postu trénera aj športovým riaditeľom klubu.

"Chceme hrať v inom rozostavení, iným herným štýlom, k tomu však musíme prispôsobiť hráčov, ktorí tu sú.

Je tu 32 hráčov zo 14 krajín. Nie je to ideálny stav. Káder chceme postupne zredukovať a doplniť ho 5-6 kvalitnými hráčmi,“ prezradil na úvod päťtýždňovej prípravy Šturma.

Michalík apeluje na dobrú prípravu

Kapitán futbalistov Serede obranca Ľubomír Michalík verí, že jeho tímu nebude čeliť mnohým absenciám spôsobených koronavírusom.

"Zimné prípravy už nie sú také dlhé ako v minulosti, špeciálne táto bude veľmi krátka. Dôležité je, aby sme sa počas zimy dobre pripravili, aby nikto nevypadol kvôli zraneniu či koronavírusu. Musíme sa o seba starať nielen na ihrisku, ale aj mimo neho.

Nedávame si ciele zachrániť sa, práve naopak, chceme sa pobiť o hornú šestku. Postup do Top 6 sa nám už raz podaril, prečo sa nepokúsiť to zopakovať,“ povedal na klubovom webe.

V príprave na zostávajúcu časť fortunaligovej sezóny by mali hráči Serede absolvovať minimálne päť duelov, postupne proti Skalici, Dubnici nad Váhom, Banskej Bystrici, Podbrezovej a Petržalke.

V pláne, avšak s otáznikom, je aj sústredenie v Turecku v tretej januárovej dekáde.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.