Romario nazval šéfa FIFA Blattera zlodejom

Romário
Romário (Autor: TASR/AP)
TASR|16. okt 2013 o 21:20

Nemôžeme očakávať nič od FIFA, kde máme vydierača menom Valcke a zlodeja menom Blatter, povedal Romario.

SAO PAULO. Brazílsky poslanec a bývalý skvelý futbalista Romario si neodpustil ďalší verbálny útok na vedúcich predstaviteľov Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Podľa majstra sveta z roku 1994 je prezident FIFA Sepp Blatter "zlodej" a generálny sekretár Jerome Valcke zasa "vydierač".

Niekdajší brazílsky útočník vlastne len pokračoval vo svojich atakoch na adresu Valckeho, ktorý podľa neho nemá najlepšie úmysly s Brazíliou pred MS 2014. Romario súčasne kritizoval aj Brazílsku futbalovú konfederáciu, označil ju za skorumpovanú.

"Nemôžeme očakávať nič od FIFA, kde máme vydierača menom Valcke a zlodeja menom Blatter," povedal Romario, ktorý kritizuje vedenia svetového a brazílskeho futbalu pravidelne od roku 2010. "Oni skutočne nereprezentujú svetový futbal, a už vôbec nie brazílsky futbal."

Predstavitelia FIFA zatiaľ na tieto kritické slová nereagovali. Romario však povedal, že jeho úlohou ako zákonodarcu je ochraňovať brazílske záujmy a uistiť sa, že ľudia lepšie poznajú zástupcov FIFA, ktorí rokujú o obchodoch na majstrovstvách sveta v Brazílii.

"Brazílski predstavitelia by nemali slepo dôverovať (Valckemu), keď podpisujú akýkoľvek obchod v súvislosti so svetovým šampionátom," uviedol 47-ročný Romario.

"S nedostatkom dôvery, ktorú vidím v jeho prítomnosti v Brazílii, rokuje o peniazoch brazílskych ľudí. Môžu si však byť istí, že budem dozerať na to, ako sa budú míňať na majstrovstvách sveta verejné prostriedky."

Nachádzate sa tu:
Aktuálne témy»Južná Amerika»Romario nazval šéfa FIFA Blattera zlodejom