Rimavská Sobota si odniesla z Lipian všetky tri body

(Autor: ilustračné - archív)
Sportnet|27. sep 2016 o 00:00

Odeva Lipany je po sobote na poslednom mieste tabuľky II. futbalovej ligy.

LIPANY. Odeva Lipany nestrelila gól už štvrtý zápas v rade, po sobote sa nachádza na poslednom mieste tabuľky II. futbalovej ligy.

Po nešťastnej prehre v Bardejove privítali futbalisti Lipian v 8. kole II. ligy protivníka z Rimavskej Soboty.
Zápas začali lepšie domáci. Boli aktívnejší a snažili sa dostať súpera pod tlak.

Už v 2. minúte smeroval Blaškov priamy kop tesne vedľa Prošovského brány. Žiaľ, svoju územnú prevahu Odeva do úvodného gólu nepretavila a zákonite prišiel trest.

V 14. minúte si Popovec vsietil vlastný gól a hostia z Rimavskej Soboty sa ujali vedenia.

O dvanásť minút neskôr sa Lipany mohli konečne tešiť z gólu, ale postranný rozhodca ukázal ofsajd.

V 36. minúte po Vysočanovej nahrávke napriahol spoza šestnástky Dlugoš, ale Prošovský hosťujúce mužstvo znovu podržal.

Do konca polčasu sa už stav nezmenil a do kabín odchádzali s lepšou náladou hostia. Do druhého dejstva nastúpili Lipany so zmenami. Miliutin a Vysočan striedali pre zranenia.

Napriek tomu sa hostitelia snažili o vyrovnanie, ale strely Hovančíka ani Rokošného si miesto v bráne hostí nenašli.

Otvorenie hry domácich spôsobilo, že hráči Rimavskej Soboty sa začali dostávať do protiútokov. Jeden z nich využil v 79. minúte striedajúci Kuridze a uzavrel skóre duelu na 0:2.

II. liga: Vedúce duo nezakoplo
Prečítajte si tiež:

Hlas trénera

Emil Jacko, Lipany: „Prvých trinásť minút sme dominovali, hrali aktívne a chceli streliť gól. Z prvej, ani nie šance, ale pološance súpera sme inkasovali po vlastnom zásahu Popovca. Našou aktivitou a bojovnosťou sme chceli súpera dostať pod tlak, ale hostia urobili presný opak a seba položili do psychickej výhody. Škoda zranení, ktoré určite ovplyvnili priebeh duelu. Miliutin má podozrenie na prasknuté rebro, Vysočanovi bolo cez polčas zle, pretože dostal úder do trojuholníka a druhé dejstvo hral Dlugoš len s jednou nohou. Spolu prehrávame, spolu vyhrávame. Musíme sa z toho dostať. Štyri zápasy sme neskórovali. Musíme s tým niečo robiť. Problém je v hlavách.“

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 38/2016, v predaji od 27. 9. do 3. 10.