Svetový pohár v triatlone 2019 - Mooloolaba, Austrália

Šprint mužov (750 m plávanie + 20 km cyklistika + 5 km beh):

Šprint žien (750 m plávanie + 20 km cyklistika + 5 km beh):

1.Ashleigh GentlováAustrália58:12 min
2.Renee TomlinováUSA+ 5 s
3.Angelica OlmováTaliansko+ 9 s
39.Romana GajdošováSlovensko+ 5:14 min

MOOLOOLABA. Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil 28. miesto v sobotňajších pretekoch Svetového pohára v austrálskej Mooloolabe.

Tridsaťročný Bratislavčan začal na šprintérskej trati (750 m plávanie + 20 km cyklistika + 5 km beh) tretím najrýchlejším plaveckým úsekom a počas cyklistickej časti sa držal vo vedúcej skupine.

V záverečnom behu sa však vo veľmi vyrovnanom štartovom poli prepadol na konečnú 28. pozíciu s mankom 1:07 minúty na víťazného Kanaďana Tylera Mislawchuka.

Ženy súťažili na rovnako dlhej trati, ktorú najrýchlejšie zvládla Austrálčanka Ashleigh Gentlová s časom 58:15 minúty.

Domáca pretekárka síce zaostávala po plaveckej časti, ale na bicykli sa dostalo na čele balíka a v bežeckom úseku mala najlepšie nohy.

Slovenka Romana Gajdošová od začiatku strácala na najlepšie ženy a jej manko sa postupne zvyšovalo až na 5:14 minúty. Košická rodáčka preto obsadila konečné 39. miesto.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Po plávaní bol tretí. Varga sa v Mooloolabe zmestil do najlepšej tridsiatky