Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Repe sa presúva z Košíc do Michaloviec. Šimun z Dukly odchádza

Eduard Šimun (vľavo) je oficiálne prvým hráčom, ktorý ďalej v Dukle pôsobiť nebude. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 15. jún 2020 o 09:51

Klub má podpísaných už dvanásť hráčov.

MICHALOVCE. Najvýchodnejší zástupca našej najvyššej hokejovej súťaže pokračuje v skladaní kvalitného kádra na nasledujúcu sezónu. Michalovský HK Dukla Ingema tentoraz vystužil defenzívne rady, keď podpísal dvojicu zahraničných obrancov.

Z neďalekých Košíc sa presunie ešte viac k ukrajinským hraniciam 25-ročný Slovinec Jurij Repe a na ďalšej spolupráci s „líškami“ sa dohodol aj rovnako starý Fín Sameli Ventelä.

Zahral si aj na olympiáde

Jurij Repe, ktorý je rodákom z mesta Kranj, hokejovo vyrastal v HK Bled, odkiaľ už ako 15-ročný zamieril do Čiech. U našich západných susedov hrával za Třinec, Havířov a Kladno. Okrem toho dve sezóny strávil v zámorskej juniorskej súťaži, kde hájil farby Saint John Sea Dogs. V roku 2018/19 bol v dánskom Herningu, vlani v Košiciach.

„Repe patril k tým lepším legionárom v košickom tíme. Podával tam spoľahlivé výkony, je to dobrý korčuliar, takže preto si ho aj tréneri vyhliadli. Na východnom Slovensku sa mu zjavne páči, keď sme ho oslovili s ponukou na pôsobenie v našom klube, ihneď prejavil záujem. Napriek stále mladému veku je stabilnou súčasťou slovinského reprezentačného mužstva,“ povedal na adresu najnovšej akvizície manažér Dukly Peter Tirpák.

My len dodávame, že Repe si slovinský dres obliekol už 62-krát a zahral si na MS 2017 v Nemecku a Francúzsku, i na ZOH 2018 v Pjongčangu.

Boli s ním veľmi spokojní

Šiestym hráčom z minulej sezóny, ktorý zostáva v metropole Zemplína, je Sameli Ventelä. Rodák z Hämeenlinny bol vlani najproduktívnejším obrancom Dukly, keď v 52 stretnutiach nazbieral 22 bodov za 3 góly a 19 asistencií.

Pre Venteläho sú Michalovce stále jedinou zahraničnou zastávkou, pretože predtým pôsobil iba vo Fínsku v tímoch SaPKo, Lukko Rauma, KeuPa HT a Ketterä.

„Hneď po sezóne sme sa zhodli na tom, že by sme Sameliho radi videli v našom drese aj naďalej. Tešíme sa, že sme sa s ním dohodli na pokračovaní spolupráce. Jeho výkonnosť bola dobrá a boli sme s ním veľmi spokojní. Takisto ako Repe v Košiciach, tak Ventelä u nás patril k najlepším cudzincom,“ skonštatoval Tirpák.

V Dukle zotrval aj útočník Ville Korhonen, takže pri Laborci budú pôsobiť minimálne dvaja fínski legionári.

Nedohodli sa na podmienkach

Michalovčania doteraz predstavili tucet hokejistov, s ktorými rátajú do ďalšieho ročníka. Úplne novými tvárami sú Tomek zo Zvolena, Matoušek z bratislavského Slovana, Repe z Košíc a trojica Mihálik, Bartánus a Hickmott z Banskej Bystrice, z vlaňajšieho kádra ostali Glosár, Ťavoda, Ventelä, Galamboš, Korhonen a Giľák.

Doteraz sa písalo iba o príchodoch, avšak oficiálny je už aj jeden odchod. Definitívne si dres Dukly v budúcom ročníku neoblečie center Eduard Šimun, ktorý v klube pôsobil od decembra 2019 po nevydarenom angažmáne v Nitre.

„O jeho služby sme mali záujem, avšak nedohodli sme sa na podmienkach, takže v našom drese v budúcej sezóne pôsobiť nebude. Čo sa týka ďalších hráčov z vlaňajška, nechceme ešte dopredu hovoriť, kto u nás už pokračovať nebude, isté to bude až vtedy, keď budeme mať definitívne uzavretý káder,“ vyjadril sa Tirpák.

Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.