Za vlastným rekordom výrazne zaostal. Nagy obsadil 23. miesto

Slovenský reprezentant v plávaní Richard Nagy.
Slovenský reprezentant v plávaní Richard Nagy. (Autor: TASR)
SITA|24. júl 2021 o 13:23

Druhý štart na OH ho čaká v pondelok.

TOKIO. Slovenský reprezentant v plávaní Richard Nagy nepostúpil do finále disciplíny 400 m polohové preteky na olympijských hrách v japonskom Tokiu.

V sobotňajšej druhej rozplavbe 28-ročný rodák zo Želiezoviec obsadil časom 4:18,29 minúty šiestu priečku. Za vlastným slovenským rekordom z OH 2016 v Riu de Janeiro (4:13,87 min) zaostal viac ako o štyri sekundy.

Celkovo skončil slovenský plavec na 23. pozícii spomedzi 29 štartujúcich a do osemčlenného finále sa nekvalifikoval. Najkvalitnejší čas v rozplavbách dosiahol Brendon Smith z Austrálie v oceánskom rekorde 4:09,27 min.

Richarda Nagya čaká v Tokiu ešte jeden štart, v pondelok 26. júla sa predstaví v rozplavbách na 200 m motýlik.

V bazénovom plávaní Slovensko reprezentuje aj Andrea Podmaníková, ktorú v nedeľu čakajú rozplavby na 100 m prsia a v stredu na dvojnásobnej vzdialenosti.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Plávanie»Za vlastným rekordom výrazne zaostal. Nagy obsadil 23. miesto