V mixe o medailu nezabojujú, Pištej s Balážovou získali iba set

Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti Barbora Balážová a Ľubomír Pištej na OH v Tokiu 2020. (Autor: TASR)
TASR, SITA|24. júl 2021 o 05:05 (aktualizované 24. júl 2021 o 06:40)

Ľubomír Pištej a Barbora Balážová prehrali na OH v Tokiu 2020 / 2021.

OH v Tokiu 2020

Stolný tenis - osemfinále mixu:

Barbora Balážová, Ľubomír Pištej (SR) - Bernadette Szőcsová, Ovidiu Ionescu (Rum.) 1:4 (-8, -8, 12, -4, -9)

TOKIO. Slovenský stolnotenisový pár Barbora Balážová, Ľubomír Pištej ukončil svoju púť v olympijskom mixe už v osemfinále. Na tokijských hrách prehral v sobotu s Rumunmi Bernadette Szőcsovou a Ovidiom Ionescom 1:4 na sety.

Slovenskej dvojici nevyšiel úvod, ale vzchopila sa v treťom sete. Odvrátila setbal a najdramatickejšiu fázu zápasu zvládla výborne.

Vzápätí však súperi najmä vďaka určujúcej hre Ionesca úplne ovládli štvrtý set a v piatom si vybojovali päť mečbalov. Balážová s Pištejom ešte zdramatizovali zápas, štyri hrozby vyradenia odvrátili, ale piatu už nie.

"Čakal som, že to bude vyrovnané, ale nepredviedli sme náš najlepší výkon. Im stačil priemerný na to, aby nás ľahko porazili,“ komentoval prehru pre RTVS Ľubomír Pištej, ktorý nastúpil so zranenou nohou.

"Začali sme dobre, ale neudržala som to. Zápas mi absolútne nevyšiel, kazila som svoje loptičky. Strašne ma to mrzí, ale tento zápas mi nesadol," doplnila sklamaná Barbora Balážová.

Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti Barbora Balážová a Ľubomír Pištej.
Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti Barbora Balážová a Ľubomír Pištej. (Autor: TASR)

Súpermi rumunského dua budú vo štvrťfinále turnaja najvyššie nasadení Číňania Sü Sin, Liou Š'-wen. Slováci obsadili oficiálne 9. miesto spoločne s ostatnými dvojicami, ktoré neuspeli v osemfinále mixu.

Pre 37-ročného Pišteja to bola v Tokiu olympijská premiéra, o osem rokov mladšia Balážová už reprezentovala v Riu de Janeiro 2016.

Vtedy tam postúpila do 2. kola dvojhry. V singlovej ženskej súťaži sa predstaví aj v Tokiu, kde bola nasadená do 2. kola a zatiaľ čaká na meno súperky.

Svoj prvý zápas by mala odohrať v nedeľu 25. júla. V mužskej dvojhre bude Slovensko na OH 2020 reprezentovať Wang Jang.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Stolný tenis»V mixe o medailu nezabojujú, Pištej s Balážovou získali iba set