Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Pavol Nižník oslávil osemdesiatku

Pavol Nižník. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 18. dec 2017 o 23:00

Futbalová legenda Šarišských Michalian oslávila v piatok okrúhle jubileum.

ŠARIŠSKÁ MICHAĽANY. Pavol Nižník sa narodil 15. decembra 1937 v Ražňanoch, trvalé bydlisko má v Šarišských Michaľanoch.

Ako aktívny hráč pôsobil iba v jednom klube, v Šarišských Michaľanoch. Po skončení hráčskej činnosti pracoval ako člen výboru TJ Slovan Imuna.

Pôsobil tiež ako tréner brankárov vo všetkých vekových kategóriách aj ako vedúci mužstva dospelých.

Po získaní preukazu trénera IV. triedy, neskoršie III. triedy s C licenciou sa stal trénerom dorastu, ktorý účinkoval vo vtedajšej I. triede krajskej súťaže. Po dvoch rokoch pôsobenia pri mužstve dorastu postúpil s ním do krajského majstrovstva.

Niekoľko rokov bol pri družstve dospelých asistentom trénera Vincenta Tumidalského a neskôr trénerov Antona Kozmana a Stanislava Barana.

Okrem funkcie asistenta pri družstve dospelých v prevažnej miere trénoval mládežnícke družstvá a to prípravku, žiakov aj dorastencov.

Pri trénovaní hráčov dorastu spolupracoval jednu sezónu aj s Cyrilom Dolinským.

Pavol Nižník pôsobil naposledy v štruktúrach klubu spolu s Vincentom Tumidalským st. a Jozefom Bartkom ako tréner treťoligového dorastu.

Do tejto kvalitnej súťaže vytiahol mládežníkov spolu s menovanými trénermi z I. triedy ObFZ Prešov od roku 2008 po každoročnom postupe, čo bolo veľkým úspechom.

Okrem trénerskej činnosti v Šarišských Michaľanoch bol dva roky trénerom mužstva dospelých v neďalekých Medzanoch.

Trénerom hráčov futbalových družstiev v Šarišských Michaľanoch bol 28 rokov. Aktívne sa na činnosti klubu podieľal aj ako člen výkonného výboru a bol aj členom revíznej komisie.

Vo výkonnom výbore TJ Slovan Imuna, neskôr v OŠK a OŠFK pracoval vyše 19 rokov.

Za doterajšiu činnosť vo futbalovom hnutí mu boli udelené množstvo diplomov a ďakovných listov a bronzový odznak ObFZ Prešov.

Výkonný výbor ObFZ Prešov navrhol jubilantovi udeliť z príležitosti významného životného jubilea strieborný odznak ObFZ. Všetko najlepšie Pavol, srdečne gratulujeme...

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny - vo vianočnom dvojčísle 2017.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.