1:1, 1:0
Po predĺžení
Slovensko
Slovensko

Declan Rice,  Jude Bellingham,  Dávid Strelec, Juraj Kucka a Milan Škriniar v zápase Slovensko - Anglicko na EURO 2024.
Declan Rice, Jude Bellingham, Dávid Strelec, Juraj Kucka a Milan Škriniar v zápase Slovensko - Anglicko na EURO 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. jún 2024 o 20:43

Kto nesklamal, od koho sa čakalo viac.

BRATISLAVA. Slovenskí futbalisti prehrali v osemfinále EURO 2024 s Anglickom 1:2 (1:0) po predĺžení a na turnaji skončili. Angličania sa stretnú vo štvrťfinále v sobotu so Švajčiarskom.

Tréner Francesco Calzona poslal na trávnik rovnakú zostavu ako proti Rumunsku. Na hrote teda dostal opäť šancu David Strelec.

V základnej zostave Anglicka bola jedna zmena v porovnaní s bezgólovým zápasom proti Slovinsku: v strede poľa nastúpil namiesto Conora Gallaghera Kobbie Mainoo.

V hľadisku bola veľká optická prevaha anglických fanúšikov, ale bolo počuť aj Slovákov.

Zverenci Francesca Calzonu začali veľmi odvážne. Dostali sa viackrát do sľubných príležitostí, ale nezvládli finálnu fázu. V 25. min však prišla vydarená akcia Strelec na chvíľku podržal loptu a výbornou prihrávkou poslal do gólového zakončenia Ivana Schranza.

Angličania sa snažili o rýchlu odpoveď, ale do útoku prechádzali veľmi pomaly, ich kombinácie často viazli, za čo si vyslúžili piskot fanúšikov. Tlak favorita zosilnel v závere polčasu, ale Slováci odolali.

Druhý polčas začali Angličania vo veľkom štýle. V 50. minúte Foden skóroval, ale VAR odhalil ofsajd, takže gól neplatil.

Tlak Angličanov bol enormný a slovenská defenzíva dostávala zabrať. Čas sa však krátil. V 80. minúte nastrelil Rice žrď slovenskej bránky. Keď už sa zdalo, že Slováci odolajú, v piatej minúte pridaného času Jude Bellingham poslal peknými nožničkami zápas do predĺženia.

Hneď v jeho úvode otočil vývoj v prospech favorita hlavou Harry Kane a Angličania si už náskok postrážili.

Kto najviac zaujal a od koho ste čakali viac? Oznámkujte slovenských futbalistov za výkon proti Anglicku.

Najvyššia známka je 10, najnižšia 1.

Jude Bellingham strieľa gól nožničkami v zápase Slovensko - Anglicko v osemfinále EURO 2024.
dnes 22:203
Slováci boli lepší, píšu Briti. Favorit minútu od krachu, zachránili ho spásonosné nožničkyPozrite si ohlasy médií po zápase Slovensko - Anglicko v osemfinále EURO 2024 (ME vo futbale).
dnes 22:203
Kapitán Slovenska Milan Škriniar.
Ivan Mriškadnes 21:1011
Škriniar počas rozhovoru plakal. Nemám slov, smútilNa trávniku plakal aj Róbert Boženík.
Vpravo Jude Bellingham.
dnes 20:04
dnes 20:04
dnes 20:4324
Slováci budú tento zápas dlho ľutovať. Oznámkujte futbalistov za výkon proti AnglickuKto nesklamal, od koho sa čakalo viac.
Dávid Strelec v súboji o loptu.
dnes 19:513
dnes 19:513
Ivan Schranz.
dnes 18:34
dnes 18:34
Harry Kane oslavuje gól v zápase Slovensko - Anglicko v osemfinále EURO 2024.
dnes 18:52
FOTO: Slováci mali postup na dosah, napokon sa lúčia. Pozrite si TOP momenty zo zápasu proti AnglickuPozrite si najlepšie momenty zápasu Slovensko - Anglicko v osemfinále EURO 2024 (ME vo futbale).
dnes 18:52
Milan Škriniar povzbudzuje slovenského brankára Martina Dúbravku.
Pavol Spáldnes 08:008
Angličan ukázal na rapotavého Slováka: Dajte si pozor, vábi veľkokluby, srší to z nehoMôžu Slováci vyradiť Anglicko? Stali sa aj väčšie zázraky.
Vladimír Weiss starší ako tréner Slovenska na tréningu pred prípravným zápasom vo Wembley proti Anglicku.
Martin Kozinkadnes 09:008
Weiss bol za facku od Angličanov rád, Lobotka ich už raz (na chvíľu) umlčalSlovensko nastúpi proti Anglicku v osemfinále EURO 2024.
Tréner Slovenska Francesco Calzona na EURO 2024.
dnes 17:152
Calzona stavil na osvedčenú zostavu. V plnej sile nastúpia aj AngličaniaPozrite si základné zostavy zápasu Slovensko - Anglicko v osemfinále EURO 2024.
dnes 17:152
Harry Kane v zápase Anglicko - Slovinsko na EURO 2024
so 23:001
História hovorí v prospech Anglicka, ale penalty mu na veľkých turnajoch nejdúPozrite si zaujímavé štatistiky a vzájomnú bilanciu Slovenska a Anglicka pred osemfinále na EURO 2024 (ME vo futbale).
so 23:001
Tréner Anglicka Gareth Southgate sleduje zápas Dánsko - Anglicko.rozhovor
Titanilla Bődso 08:3015
Viem si predstaviť, že anglickí fanúšikovia už majú rezervované hotely na štvrťfinále, vraví novinárPeterjon Cresswell si myslí, že Angličanov čaká ťažký zápas.
Francesco Calzona.rozhovor
Martin Kozinkaso 08:0017
Szilárd Németh: Hráči pod Calzonom pochopili, že sa nemusia strachovaťRozhovor s historicky tretím najlepším strelcom slovenského národného tímu.
Milan Škriniar mal dobrú náladu.
Titanilla Bődpi 14:006
Anglicko? Káder majú nabitý hviezdami, ale ako tím sme lepší, myslí si kapitán SlovákovV tábore Slovákov nebadať ponorkovú chorobu.
Ondrej Duda sa po zápase s Rumunskom fotil s fanúšikmi.
Titanilla Bődpi 07:304
S Angličanmi je šanca o niečo väčšia. Slováci však musia do zápasu ísť s pokorouKonfrontácia so Španielskom pred tromi rokmi nedopadla dobre.
Gareth Southgate a Jude Bellingham.analýza
Martin Kozinkapi 12:008
Zahádzali ho pivom, kajá sa. Experiment nevyšiel: Slováci čelia ustráchaným AngličanomV čom sa skrývajú problémy anglického tímu pod vedením Garetha Southgatea?
Martin Dúbravka pri streleckom pokuse Mychajla Mudryka.
Pavol Spálpi 10:007
Z Dúbravku som urobil hviezdu šou. Je ako z učebnice a kultový, tvrdili BritiSlovák sa postaví proti krajine, kde sa stal veľkým.
Domov»EURO 2024»Slováci budú tento zápas dlho ľutovať. Oznámkujte futbalistov za výkon proti Anglicku