Dunajská Streda vyhrala súboj o druhé miesto, Žilina nedala penaltu

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|6. apr 2019 o 15:00

Ružomberok si poradil so Sereďou.

DUNAJSKÁ STREDA. Súboj prenasledovateľov vedúceho Slovana Bratislava sa skončil víťazstvom Dunajskej Stredy doma nad Žilinou 1:0 v sobotňajšom stretnutí 3. kola nadstavbovej časti skupiny o titul vo Fortuna lige.

Dunajská Streda rozhodla už v úvode

V 6. minúte mohol otvoriť skóre Škvarka, ale Jedlička jeho prienik chytil. V 10. minúte vyskúšal strelu Kalmár, vyznamenať sa musel brankár Holec.

V 15. minúte sa DAC dostal do vedenia, Kalmárovu prihrávku z ľavej strany zužitkoval Ronan, ktorý z hranice šestnástky prekonal Holeca.

V 16. minúte z protiútoku vybojovali hostia pokutový kop, ktorý však Mihalík poslal do brvna. V 24. minúte po centri Ronana mohol zvýšiť Kone, ale jeho hlavičku Holec chytil.

V 33. minúte mal blízko ku gólu Čmelík, na Ronanovu prihrávku bol príliš rýchly.

Žilinčania sa nevedeli presadiť

V druhom polčase mali prvú šancu domáci, ale v 60. minúte mohli vyrovnať hostia, keď sa rútili v prečíslení do protiútoku, po prihrávke Káčera sa dostal pred bránku Škvarka, ale jeho možnosť zneškodnil Jedlička.

O minútu neskôr po prihrávke Holúbka sa snažil vystreliť Boženík, ale Jedlička bol opäť na mieste.

V 79. minúte mal na kopačkách vyrovnávajúci gól Káčer, ale strelu opäť chytil výborný Jedlička. O dve minúty neskôr to skúsil Balaj, opäť sa vyznamenal domáci brankár.

V 82. minúte mohol zvýšiť Divković, ale strelu z hranice päťky Holec vyrazil na roh. Žilinčania sa aj ku koncu sa snažili o vyrovnanie, ale márne.

Žilina zaznamenala prvú prehru v tomto kalendárnom roku. Dunajská Streda má už rovnako ako Žilina 48 bodov, oba tímy strácajú na vedúci Slovan 16 bodov.

Ružomberok natiahol sériu bez prehry

Futbalisti MFK Ružomberok v aktuálnej sezóne Fortuna ligy ťahajú už desaťzápasovú šnúru bez prehry. Hráči Ružomberka zvíťazili v Nitre nad domácou Sereďou tesne 1:0 a ukončili sériu štyroch remíz v najvyššej domácej súťaži.

Úvodná polhodina nepriniesla ani na jednej strane dramatické momenty, hráči oboch tímov sa ťažko vyrovnávali s premočeným terénom. Neskôr strela hosťujúceho Qoseho ani veľká šanca Takáča neskončili v seredskej bránke.

Mustedanagič zaváhal v ďalšej veľkej šanci Ružomberka a do kabín sa išlo bez gólov.

Zápas Fortuna ligy - Skupina o titul ŠKF iClinic Sereď - MFK Ružomberok: fotogaléria

6.4.2019

Hostia sa dočkali vedúceho gólu v 54. minúte, keď presnú prihrávku Mustedanagiča premenil Gerec - 0:1.

Obaja hráči si svoje úlohy po piatich minútach vymenili, Mustedanagič však z dobrej príležitosti nedokázal streliť druhý gól.

Ružomberčania nepustili domácich do výraznej gólovej príležitosti, boli aktívnejší a svoje víťazstvo si bezpečne ubránili.

Fortuna liga - 3. kolo nadstavbovej časti, skupina o titul:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 1:0 (1:0)

Gól: 15. Ronan, ŽK: 45. Čmelík, 55. T. Huk (obaja Dunajská Streda)

Rozhodovali: Sedlák - Somoláni, Ferenc. ŽK: Čmelík, Huk, Koštrna (všetci DAC), 8541 divákov

Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, T. Huk, S. Koné, E. Davis - M. Vida - Čmelík (75. Abdulrahman Taiwo), Kalmár, Ronan, K. Vida (71. M. Bednár) - Divkovič (89. Blackman)

Žilina: D. Holec - Kaša, Králik, Lochošvili - Anang, Káčer, Pečovský, Holúbek (83. K. Vallo) - Škvarka, Boženík (72. Balaj), Mihalík (67. Tomič)

Hlasy po zápase

Peter Hyballa, tréner DAC: "Dávam kompliment súperovi, mojim hráčom a fanúšikom. Každý hráč a tréner očakáva takýto zápas. Počas týždňa sme rozmýšľali, ako hrať proti žilinskému rozostaveniu 3-5-2, preto sme hrali 4-3-3. Vrátil sa Máté Vida. Žilina potvrdila, že dokáže vyjsť z pressingu. Naša hra sa podobala štýlu z minulého roka. V minulých zápasoch sme nemali dobrý prvý polčas, ale dnes to bolo v poriadku, v druhom sme mali veľa miesta za obranou. Som maximálne hrdý na hráčov a fanúšikovia boli fantastickí."

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Bol to dobrý zápas s vysokým tempom, nasadením a krásnou atmosférou. Pre mladých hráčov je to výborná možnosť sa zlepšovať. Mali sme dve, tri čisté gólové šance a nepremenili sme penaltu. Po zahodených šanciach sme nemohli očakávať lepší výsledok. Bol to pre nás tretí zápas za týždeň, ale chlapci to fyzicky výborne zvládli. Prístup a nasadenie boli na vysokej úrovni."

ŠKF iClinic Sereď - MFK Ružomberok 0:1 (0:0)

Gól: 54. Gerec, ŽK: 84. Baéz - 90.+ Macík

/hralo sa v Nitre/

Rozhodovali: Očenáš - Ádám, Jánošík, 361 divákov

Sereď: Nwolokor - T. Ba, Menich, Ľ. Michalík, T. Hučko - Morong, Baéz - Iván (75. St. Hillaire), Menich, M. Kuzma (64. Špehar) - Lačný (60. Pankaričan)

Ružomberok: Macík - Čurma, D. Kružliak, J. Maslo, Madleňák - D. Takáč, Qose - M. Kmeť (89. Jedinák), Gerec (90.+ Zsigmund), Gál-Andrezly - Mustedanagič (79. Kostadinov)

Online prenos: FC DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina (Fortuna liga 2018/2019, skupina o titul, 3. kolo)

Fortuna liga  2018/2019
06.04.2019 o 15:30
O titul
D. Streda
1:0
(1:0, 0:0)
90+3 minúta
Ukončený
Žilina
Prehľad
Góly: 15. Ronan (Kalmár). ŽK: 45. Čmelík (DUN), 55. Huk (DUN). Rozhodca: Sedlák – Somoláni, Ferenc.
S konštatovaním, že Dunajská Streda v dôležitom zápase porazila Žilinu 1:0 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok víkendu. Dočítania priatelia.
90+3
Koniec zápasu.
90+2
Nuž, dnes sa budú z troch bodov zrejme radosť domáci futbalisti.
90+1
Žilinčania sa v samom závere ešte snažia v ofenzíve niečo vymyslieť.
90
V druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne tri minúty.
90
Tomáš Huk ostáva ležať na trávniku MOL Arény v kŕčoch, hra je prerušená.
89
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Marko Divković, prichádza Cesar Rodolfo.
88
Kristián Vallo operoval na ľavej strane žilinskej ofenzívy, napokon sa však sám zaplietol do vlastných kľučiek.
87
importantKalmár loptu z priameho kopu poslal skvele priamo na bránku Žiliny, Holec však túto strelu bravúrne vyškriabal na rohový kop!
86
Pečovský na pravej strane hľadal Ananga, ktorý si však loptu zle spracoval a tá napokon končí za postrannou čiarou.
85
V závere zápasu sa Dunajská Streda opäť viac tlačí do ofenzívy.
84
Šiesty rohový kop domácich v dnešnom zápase, Bednárovi však strela nesadla ideálne.
83
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jakub Holúbek, prichádza Kristián Vallo.
83
Taiwo našiel vo výbornej pozícii Divkovića, ktorý bol v jasnej pozícii nikým nebranený, neuveriteľný Holec ale loptu skvele vytlačil na rohový kop!
82
Eric Davis sa skvele predral po ľavej strane, jeho center však pred Holecom nenašiel adresáta!
81
importantObrovská šanca Žiliny! Škvarka našiel ideálne na ľavej strane Filipa Balaja, ktorý vo výbornej pozícii z ľavej strany volejom tvrdo vystrelil. Jedlička ale skvele loptu nohou vyrazil!
80
Taiwo si skúšal obhodiť pri ľavej čiare Filipa Kašu, skúsený český stopér v službách Žiliny sa však nedal prekabátiť.
79
importantMiroslav Káčer sa oprel do strely z dobrej pozície, Jedlička výborným zákrokom podržal svoj tím!
78
Taiwo sa šikovne zbavil Viktora Pečovského, vzápätí však pokazil ľahkú prihrávku vo vnútri žilinskej šestnástky.
77
Tempo zápasu nám mierne opadlo, domáci sa už tak netlačia do ofenzívy a hosťom sa v týchto momentoch príliš nedarí.
76
Filip Kaša napádaný pri rozohrávke čerstvým Taiwom, na malom priestor si však dokázal poradiť.
75
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Lukáš Čmelík, prichádza Taiwo Abdulrahman.
74
Žilinčania to skúšajú dlhými loptami za obranu DAC, zatiaľ im to však nevychádza podľa predstáv.
73
Loptu od svojej bránky rozohráva žilinský gólman Dominik Holec.
72
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Róbert Boženík, prichádza Filip Balaj.
71
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Kristopher Vida, prichádza Martin Bednár.
71
Michal Tomič sa snažil dostať do útoku, bol však v postavení mimo hru.
70
Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Dunajská Streda stále vedie nad Žilinou 1:0.
69
Káčer našiel na pravej strane Ananga, ktorý okamžite hľadal kolmicou Róberta Boženíka v pokutovom území domáceho tímu, táto prihrávka ale napokon nebola dostatočne presná.
68
Zsolt Kalmár sa snažil obtočiť okolo Bensona Ananga, mladučký žilinský obranca ho však dokázal odstaviť od lopty.
67
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jaroslav Mihalík, prichádza Michal Tomič.
66
Center Erica Davisa z rohového kopu na zadnú žrď odvážne vyboxoval Dominik Holec!
65
Lukáš Čmelík je na pravej strane veľmi aktívny, v tomto momente vybojoval rohový kop pre svoj tím.
64
Davis hľadal prihrávkou Divkovića, výborný obranný zákrok predviedol Martin Králik.
63
Domáci futbalisti v týchto momentoch kombinujú na vlastnej polovici trávnika a snažia sa trošku upokojiť hru.
62
Po hodine hry vedie DAC nad Žilinou stále 1:0.
61
importantRóbert Boženík po centri zo strany znovu v zakončení pri prvej tyči, netrafil však loptu ideálne a Jedlička tak nemal náročnú úlohu.
60
Žilinčania sa ale dostávajú do zápasu, dve rýchle strely v krátkom slede za sebou však vyriešil brankár DAC Martin Jedlička.
59
Kristopher Vida sa dostal ku strele z hranice šestnástky, Anang loptu zrazil na druhý rohový kop DAC v tomto zápase.
59
importantVeľká šanca Žiliny, Benson Anang síce nezakončil pred Jedličkom úplne ideálne, ale i tak musel český brankár v službách DAC ukázať pohotový zákrok!
58
Tentoraz súboj Čmelíka s Lochošvilim v obrane DAC, Lukáš Čmelík predviedol výborný obranný zákrok.
57
Emócie sa stupňujú nielen na trávniku, ale aj na tribúnach a tradične aj v podaní domáceho trénera Petra Hyballu.
56
Tomáš Huk v súboji s Róbertom Boženíkom, ktorý napokon po kontakte Hukovej ruky s tvárou žilinského útočníka končí na trávniku, karta to ale na šťastie pre domáceho kapitána nebude!
55
yellowCardŽltú kartu dostáva Tomáš Huk (FC DAC Dunajská Streda).
55
importantObrovská šanca domácich, Ronan skvele našiel Kristophera Vidu, ktorý ale nemieril presne! Výborný obranný zákrok totiž predviedol Viktor Pečovský!
54
Samotný Holúbek sa postavil k exekúcii priameho kopu, nevyriešil ho však ideálne a dopredu idú domáci.
53
Jakub Holúbek bol faulový na ľavej strane pri šestnástke DAC. Hostia majú výhodu štandardnej situácie z dobrej pozície.
52
Škvarka s Mihalíkom kombinovali v strede poľa, ale príliš to prehnali, stratili cenný čas a obrana Dunajskej Stredy ich dokázala odzbrojiť.
51
DAC dnes ale hrá skutočne výborne smerom dopredu, obrana MŠK mala znovu veľa práce najmä s Ericom Davisom.
50
Michal Škvarka poslal za obranu DAC dlhú loptu pred Jakuba Holúbeka, ktorý je však napokon v postavení mimo hru.
49
Na opačnej strane skúsil šťastie Connor Ronan, tentoraz mu však nebolo dopriate.
49
Michal Škvarka sa krkolomne snažil vysunúť Boženíka, útočník Žiliny mal ale zlý prvý dotyk a loptu stratil.
48
DAC pokračuje v aktivite, Kalmár sa skvele obtočil okolo Pečovského, následne ho však zastavil Martin Králik.
47
Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.
46
Nuž a druhý polčas sa začína tak ako sa prvý končil, to znamená súbojom Lukáša Čmelíka s Lukom Lochošvilim, opäť víťazí žilinský obranca.
46
Úvodný výkop druhého polčasu v prospech DAC Dunajská Streda.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase vedie Dunajská Streda nad Žilinou 1:0. Jediným strelcom bol írsky futbalista Connor Ronan, ktorý zužitkoval výbornú loptu od Zsolta Kalmára v 15. minúte. Následne Žilinčania nevyužili pokutový kop, keďže Jaroslav Mihalík loptu napálil len do brvna Jedličkovej bránky. Druhý polčas sa začne približne o 16:30.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Čmelíkov center z pravej strany odvrátil Martin Králik za postrannú čiaru.
45
V prvom polčase bude hlavný rozhodca Sedlák nadstavovať minimálne jednu minútu.
45
yellowCardŽltú kartu dostáva Lukáš Čmelík (FC DAC Dunajská Streda).
44
importantDavis poslal skvelý center na Tomáša Huka, ktorý rovnako dobre zakončil, ale skvelý reflexívny zákrok predviedol Dominik Holec, ktorý už po niekoľký raz neuveriteľne zachránil MŠK od gólu!
43
Záver polčasu opäť patrí futbalistom DAC, ktorí majú výhodu štandardnej situácie zo strednej vzdialenosti.
42
Divković šprintoval za loptu za obranu MŠK, Holec ale výborne čítal hru a loptu pred útočníkom DAC stihol odkopnúť.
41
Do konca prvého polčasu ostáva menej ako 5 minút, Dunajská Streda stále vedie nad Žilinou 1:0.
40
Benson Anang v súboji nepríjemne zasiahol Divkovića, faul to však zrejme nebol, keďže Anang ako prvú trafil loptu.
39
Mihalík sa v ťažkom súboji na pravej strane presadil cez Davisa, jeho následný center ale pred Martinom Jedličkom nenašiel adresáta.
38
Dunajská Streda opäť kombinuje na žilinskej polovici trávnika.
37
Michal Škvarka skúsil strelu spoza šestnástky DAC, lopta však chytila opačný falš ako kapitán Žiliny plánoval a končí ďaleko od Jedličkovej bránky.
36
Žilinčan Holúbek operoval na ľavej strane, cez brániaceho Čmelíka sa ale nedostal.
35
Opticky stále platí, že Žilinčania sa nedokážu dostať do potrebného zápasového tempa. Nepremenená penalta ich veru poriadne rozhodila.
34
Kaša po pravej strane vysunul Ananga, ktorý si šikovne pustil loptu, no bolo to až príliš ďaleko a tak ju nestihol dobehnúť. Lopta končí za postrannou čiarou a dostávajú ju do svojej moci domáci futbalisti.
33
importantObrovská šanca domácich, Divković z ľavej strany hľadal po chybe Ananga centrom Lukáša Čmelíka, ktorý však v jasnej pozícii minul loptu pred bránkou Žiliny!
32
Po dlhom čase útočná akcia Žiliny, Boženík dostal prihrávku do voľného priestoru, no zakončoval z postavenia mimo hru.
32
Dunajská Streda je ale v týchto momentoch jednoznačne lepším tímom.
31
Kalmár dlho operoval na ľavej strane, napokon si však s Davisom vo finálnej fáze nerozumel.
30
Lukáš Čmelík v ďalšom súboji s Lochošvilim, žilinský obranca zatiaľ víťazí.
29
Obaja tréneri sú postavení pri postrannej čiare, Peter Hyballa je však podstatne emotívnejší než Jaroslav Kentoš.
28
Ronan hrá dnes výborný zápas a spoločne s Kalmárom je jasným ťahúňom domácej ofenzívy.
27
DAC kombinuje pred šestnástkou Žiliny, obrana MŠK má v týchto momentoch plné ruky a nohy práce.
26
Dunajská Streda je ale stále aktívnejšia smerom dopredu, futbalistom DAC ženie dopredu i veľmi slušne zaplnená MOL Aréna.
25
Väčšia polovica prvého polčasu je za nami, dnes sa na nudu rozhodne nemôžeme sťažovať.
24
importantŠtandardná situácia DAC z dobrej pozície, Ronan poslal loptu k ľavej tyči presne na hlavu Koného, no Holec predviedol skvelý zákrok a bravúrne zachránil svoj tím od pohromy!
23
Michal Škvarka spoza šestnástky DAC hľadal Jaroslava Mihalíka, Davis ale odviedol výbornú prácu v obrane a vzápätí skvele vyviezol loptu.
22
Vzápätí skúsil strelu z diaľky žilinský matador Viktor Pečovský, Martin Jedlička s jeho pokusom ale nemal vážnejší problém.
22
Kalmár poslal loptu za obranu Žiliny pre Lukáša Čmelík, dunajskostredský rýchlik sa ale znovu nepredral cez Luku Lochošviliho.
21
Hrá sa ale veľmi tvrdo, hlavný rozhodca Sedlák však takúto hru zatiaľ toleruje.
21
Vzápätí však Kalmár skvele získal loptu v strede poľa, jeho následnú tvrdú strelu ale obrana Žiliny zblokovala.
20
Znovu súboj pri ľavej čiare na polovici Žiliny, Čmelík sa cez Lochošviliho opäť neprebil.
19
Škvarka sa snažil vysunúť do voľného priestoru Ananga, Máté Vida ale skvele čítal hru a loptu zblokoval.
18
Vzápätí emócie na oboch stranách, zatiaľ je to však slušný zápas a verme, že to tak aj zostane.
17
importantJaroslav Mihalík loptu delovkou napálil len do brvna Jedličkovej bránky! Tak toto je obrovská smola pre slovenského reprezentanta.
16
importantAle pozor, Michal Škvarka faulovaný v pokutovom území DAC, je to penalta pre Žilinu!
15
goalDunajská Streda dala gól!
Zsolt Kalmár poslal ideálny center z ľavej strany na nohu CONNORA RONANA, ktorý sa oprel do strely a otvoril skóre dnešného zápasu! Nuž a smoliarom Žiliny je Martin Králik, ktorý loptu ešte nešťastne tečoval loptu do vlastnej siete!
14
Žilinčania sa po dlhom čase dostali dopredu, Mihalík bol ale zastavený už tesne za stredom poľa.
13
Zsolt Kalmár v tomto momente skúšal kolmicu do šestnástky Žiliny, jeho prihrávka ale nenašla adresáta.
12
DAC znovu v nápore, Žilina sa v týchto momentoch bráni s obrovskou námahou.
11
Z rohového kopu ale domáci futbalisti nič zaujímavé nevymysleli. Máme za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu, stav v MOL aréne je stále 0:0.
10
importantVzápätí ďalšia nebezpečná akcia DAC, Kalmár sa vľavo zbavil Ananga, urobil si priestor na strelu. Vystrelil krížne k ľavej tyči, ale Dominik Holec predviedol svoju kvalitu a loptu vyrazil na rohový kop!
9
importantVeľká šanca pre Dunajskú Stredu, Davis poslal center z ľavej strany presne na nohu Lukáša Čmelíka, ktorý však mieril nad bránku Žiliny!
8
Benson Anang hľadal centrom z pravej strany v pokutovom území DAC Boženíka, hru však skvele čítal Jedlička a lopta tak končí v jeho náruči.
8
Žilinčania ale vysoko napádajú rozohrávku DAC, domácim to v úvode zápasu robí pomerne veľké problémy.
7
Po ďalšej akcii Žilinčanov končí lopta opäť v náruči domáceho gólmana.
6
importantMihalík skvele vysunul do úniku kapitána MŠK Michala Škvarku, ktorý sa vyhol postaveniu mimo hry, následne však v jasnej pozícii poslal loptu len do Martina Jedličku, ktorý mu skvele zmenšil strelecký uhol!
5
Výborná akcia Žiliny na jeden dotyk, center Mihalíka z pravej strany však odvrátil domáci obranca Kristián Koštrna.
4
Na pravej strane domáceho tímu sa snažil presadiť exŽilinčan Lukáš Čmelík, v obrane sa však presadil debutant v žilinskom drese Luka Lochošvili.
3
Mihalík to skúšal po pravej strane, výbornú obrannú prácu ale predviedol Zsolt Kalmár.
2
Dlhý center Šošonov letel až do pokutového územia DAC, obrana si však s touto loptou bez problémov poradila.
1
Hneď v úvode nepríjemný zákrok na Miroslava Káčera, Žilina má výhodu štandardnej situácie zo strednej vzdialenosti.
1
Úvodný výkop zápasu patrí Žiline.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Žilina dnes nastupuje v netradičných čiernych dresoch so zelenými prvkami, domáci v tradičnej žlto-modrej kombinácii.
Oba tímy máme na trávniku, o chvíľku sa začne samotný zápas.
Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Huk (C), Koné, Davis – Vida – Čmelík, Ronan, Kalmár, K. Vida – Divković.
Náhradníci: Kucz – Šimčák, Baumgartner, Abdulrahman, Tretiakov, Rodolfo, Bednár.

MŠK Žilina: Holec – Anang, Kaša, Králik, Lochošvili – Káčer, Pečovský, Škvarka (C) – Mihalík, Boženík, Holúbek.
Náhradníci: Volešák – Myslovič, Balaj, Vallo, Gerebenits, Minárik, Tomič.

Rozhodca: Sedlák – Somoláni, Ferenc.
Príjemný dobrý deň z Dunajskej Stredy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu tretieho kola skupiny o zisk titulu vo futbalovej Fortuna ligy. Futbalisti DAC Dunajská Streda privítajú na svojom trávniku hráčov MŠK Žilina. Zápas na Žitnom ostrove sa začína o 15:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Futbalistom DAC patrí v tabuľke skupiny o zisk titulu priebežné tretie miesto so ziskom 45 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Petra Hyballu prehrali v Bratislave so Slovanom 1:3 (gól DAC Eric Davis). Najlepším strelcom tímu je Vakoun Bayo, ktorý však už pôsobí v škótskom Celticu Glasgow. Aktuálne najlepším strelcom DAC pôsobiacim v tíme je Kristopher Vida, ktorý má na svojom konte 8 presných zásahov.

Žiline patrí v tabuľke skupiny o zisk majstrovského titulu priebežné druhé miesto so ziskom 48 bodov. Zverenci trénera Jaroslava Kentoša v doterajšom poslednom ligovom zápase remizovali v Ružomberku 1:1 (gól MŠK Branislav Sluka). Najlepším strelcom tímu je Róbert Boženík, ktorý má na svojom konte 11 presných zásahov.

V aktuálnej sezóne odohrali tieto tímy dva vzájomné zápasy, pričom v oboch sa zrodila remíza. Najskôr v auguste 2018 v Dunajskej Strede v pomere 0:0 a následne v úvode decembra v Žiline v pomere 2:2.

Zápas v Dunajskej Strede sa začína o 15:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Domov»Futbalnet»Dunajská Streda vyhrala súboj o druhé miesto, Žilina nedala penaltu