Oceliari otočili zápas a zvíťazili v Detve

Richard Jenčík. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
SITA|Publikované 20. dec 2017 o 19:48

V druhej časti hry prevzali kontrolu nad zápasom Košičania.

DETVA, KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili na ľade HC 07 Orin Detva 5:3 v stredajšom stretnutí 28. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Vedenia sa ako prví prekvapivo ujali domáci gólom Filipa Surovku v presilovej hre v 18. min, ešte v prvej tretine však vyrovnal Martin Dudáš takisto v početnej výhode.

V druhej časti hry prevzali kontrolu nad zápasom hostia, keď sa strelecky presadili Jere Pulli a Richard Jenčík.

Trojgólový náskok Košíc stanovil v 49. min Peter Boltun.

O dve minúty neskôr síce znížil Ladislav Ščurko, ale už o 64 sekúnd skóroval hosťujúci Gabriel Spilar.

V samotnom závere sa strelecky presadil a spečatil výsledok zápasu Jozef Tibenský.

Podpoľanci neuspeli už ôsmykrát po sebe.

Hlasy trénerov

Ivan Dornič, tréner Detvy: "Opäť nám chýbalo šťastie. Košičania svoje šance dokázali premeniť a preto v dnešnom stretnutí vyhrali. Naši chlapci však odohrali výborný zápas."

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Vzhľadom na to, že sme za posledné tri týždne odohrali len druhý zápas, tak to na začiatku bolo trošku cítiť. Potom však prišli presilovky, zlepšili sme sa a zaslúžene si odvážame z Detvy tri body."

Štatistika

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 28. kolo - streda:

HC 07 Orin Detva - HC Košice 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

Góly: 18. Surovka (J. Tibenský, Ščurko), 50. Ščurko, 59. J. Tibenský (Kuklev, Martin Chovan) - 20. Dudáš (Šedivý, Marek Hovorka), 35. Pulli (Hričina, Spilar), 37. Jenčík (Boltun), 49. Boltun (Jenčík), 51. Spilar (Vrábeľ, Šedivý)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Michal Kuklev (Detva) 10 min za hrubosť, presilovky 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Milan Novák - Junek, Rojík, 293 divákov

Zostavy:

Detva: Hackett (48. A. Nagy, 49. Hackett) - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Gachulinec, D. Jendroľ, Macejko - Surovka, Ščurko, J. Tibenský - Milý, Matúš Chovan, Utkin - Videlka, Murček, Žilka - Piačka, Gašpar, Abramov

Košice: Habal - Matejka, B. Kessel, Šedivý, Dudáš, Michalčin, Pulli, Čížek - Suja, Marek Hovorka, Kafka - Šoltés, Vrábeľ, Spilar - Jenčík, Boltun, Hričina - Š. Petráš, Koch, T. Klíma

Štatistika

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po stredajšom 28. kole:

HK Orange "20" 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehrypo predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.