Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Najlepší bleskoví šachisti sú Ferková a Maník

Ilustračné. (Autor: archív)
Juraj Ščerbík|Publikované 27. nov 2016 o 23:00

Po štyroch rokoch sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska za účasti 80 hráčov.

BARDEJOV. Po štyroch rokoch sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska v bleskovom šachu za účasti 80 hráčov. Pričinili sa o to aj v Bardejovskom šachovom klube. Boli nielen dobrými hostiteľmi, no postavili aj kvalitných šachistov.

Medzi ženami mladá talentovaná Dominika Ferková sa poteší s titulom v kategórii dospelých. Medzi mužmi vyhral Mikuláš Maník z ŠK Prakovce. Z domáceho tímu bol najrýchlejší Teodor Holtman na siedmom mieste.

Muži: 1. Mikuláš Maník, ŠK Prakovce, 13,5 b, 2. Milan Pacher, Slovan Bratislava, 12,5 b, 3. Svätopluk Svoboda, ŠK Sabinov, 4. Norbert Zambor, ŠK Prakovce, 12 b, 5. Rastislav Ondo, ŠK Zemplín Michalovce, 10 b, 6. Milan Bednár, ŠK Sabinov, 9,5, 7. T. Holtman 9,5, 12. Richard Volčko 9, obaja BŠK.

Ženy: 1. Dominika Ferková, BŠK Bardejov, 9,5, 2. Monika Motyčková, Liptovská šachová škola, 8,5 , 3. Alena Mrvová, Šachy Reinter Humenné, 8,5, 4. Sofia Nadzamová, TJ Slávia Košice, 7, 5. Lucia Leščinská, Slávia PU Prešov, 6, 7. Viktória Nadzamová, Slávia Košice, 5,5, 9. Jana Laščinská, PU Prešov, 5.

Rodák z Prešova Mikuláš Maník dôverne pozná šachový život v Bardejove, v tejto hre už získal deväť titulov: „V Bardejove trénujem zopár mladých šachistov, aj Ferkovú. Poznám toto sympatické šachové zázemie. Vďaka organizátorom sa po štyroch rokoch podarilo pripraviť tento turnaj. Aj keď tu nie je kompletná slovenská špička, niektorým sa asi nechcelo cestovať. Kvalitných partií bolo dosť.“

Nedalo sa neopýtať, kto bude šachovým majstrom sveta, Maník má svoj tip: „Dúfam, že to Carlson vyhrá. Zatiaľ je to prekvapenie, že Karjakin sa takto drží.“

Autor: Juraj Ščerbík

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.