Nagy dal Trenčínu dva góly, každý v inom drese

Ladislav Nagy si musel v tretej tretine prezliecť zakrvavený dres.
Ladislav Nagy si musel v tretej tretine prezliecť zakrvavený dres. (Autor: Korzár/ Judita Čermáková)
Patrik Fotta|3. dec 2018 o 00:00

Odrazený puk mu spôsobil krvavé zranenie na brade. Ranu si nedal zašiť, iba zalepiť.

KOŠICE. Hokejisti HC Košice si na domácom ľade poradili s Trenčínom 4:0. O góly oceliarov sa postarali Brophey, Ignatushkin a dvomi presnými zásahmi sa zaskvel kapitán Nagy.

Zverencov trénera Šimíčka čaká ďalší zápas v piatok, keď cestujú do Budapešti.

Košickí hokejisti otvorili skóre zápasu v druhej tretine, keď sa po skrumáži pred bránkou presadil kanadský útočník Brophey.

O druhý presný zásah sa postaral Rus Ignatushkin, ktorý v presilovej hre zúžitkoval nahrávku od Suju.

V tretej časti hry si bleskovo po vhadzovaní nakorčuľoval Nagy do útočného pásma a presnou strelou vymietol pavučinu Valentovej bránky.

V závere pridal najlepší kanonier ligy svoj druhý gól a uzavrel skóre duelu na 4:0.

„V prvej tretine sme nehrali vôbec dobre. Potom sme začali viac korčuľovať, napádať a zaslúžene sme vyhrali,“ povedal kapitán HC Košice Ladislav Nagy.

Dúfa, že mu strelecká forma vydrží

Najlepší strelec ligy zaznamenal po 12 sekundách tretej tretiny gól, po ktorom ho rozhodca upozornil, aby si vymenil dres.

Košického lídra v prvej tretine trafil odrazený puk do tváre a hoci mu ranu zalepili, nestihla sa zaceliť a na drese sa mu vytvoril krvavý fľak.