George Russell na Mercedese. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, REUTERS|20. sep 2024 o 16:21 (aktualizované 20. sep 2024 o 16:49)

Úradujúci majster sveta Max Verstappen skončil až na 15. priečke.

SINGAPUR. Lando Norris na McLarene bol najrýchlejší v druhom piatkovom tréningu na Veľkú cenu Singapuru formuly 1.

Druhý skončil Charles Leclerc na Ferrari, ktorý triumfoval práve pred Norrisom v úvodnom tréningu. Tretiu priečku obsadil jeho tímový kolega Carlos Sainz.

Úradujúci majster sveta Holanďan Max Verstappen na Red Bulle, ktorý má sedem pretekov pred koncom sezóny 59-bodový náskok pred Norrisom, zaostal o 1,294 sekundy a obsadil 15. priečku.

Jeho tímový kolega Sergio Perez sa umiestnil na 8. mieste.

Záver tréningu ovplyvnila nehoda Georga Russella na Mercedese, ktorý svoj monopost rozbil o bariéru na mestskom okruhu Marina Bay.

Pri menej vážnom incidente argentínsky nováčik Franco Colapinto zastavil v boxoch Alpine namiesto Williamsu a až po upozornení mechanikov prešiel do správneho boxu.

Nakoniec obsadil 16. priečku, jeho tímový kolega Alex Albon skončil deviaty.

Yuki Tsunoda z RB bol štvrtý najrýchlejší, pred Oscarom Piastrim z McLarenu a Danielom Ricciardom z RB, ktorého budúcnosť v tíme je neistá, keďže Singapur je pravdepodobne jeho posledným pretekom.

Sedemnásobný majster sveta a štvornásobný víťaz pretekov v Singapure Lewis Hamilton na Mercedese bol jedenásty a Fernando Alonso z Aston Martinu 12.

Norris a Leclerc sú jedinými jazdcami, ktorí v posledných piatich pretekoch štartovali z pole position.

Sobotňajšia kvalifikácia bude kľúčová aj pre Singapur, jediné preteky, ktoré Red Bull v minulej sezóne prehral, keďže predbiehanie na mestskej trati nie je jednoduché.

Domov»Formula 1»Pilot Mercedesu zakončil druhý tréning haváriou, Norris a Leclerc si miesta vymenili