Nico Hulkenberg

Nemecko

Haas

+ 1,012 s

MONZA. Britský jazdec Lando Norris si v sobotňajšej kvalifikácii na Veľkú cenu Talianska vybojoval druhú pole position po sebe a tretiu v priebehu štyroch pretekov

Jazdec tímu McLaren vyštartuje z prvého radu pred svojim tímovým kolegom Oscarom Piastrim.

Jazdec Mercedesu George Russell sa postaví na tretie pred domácimi jazdcami Ferrari Charlesom Leclercom a Carlosom Sainzom.

Líder celkového poradia Max Verstappen na Red Bulle obsadil až 7. miesto, o jednu priečku za sedemnásobným majstrom sveta Lewisom Hamiltonom z Mercedesu, ktorý bol najrýchlejší v záverečnom tréningu.

Verstappen deväť pretekov pred koncom vedie v poradí jazdcov pred Norrisom o 70 bodov.

Výsledky kvalifikácie na Veľkej cene Talianska.
Výsledky kvalifikácie na Veľkej cene Talianska. (Autor: Sportnet)

„Ďalšia pole position, čo je úžasné,“ povedal Norris, ktorý sa najrýchlejšie kvalifikoval aj minulú sobotu v Holandsku a v nedeľu vyhral.

Jeho čas 1:19,327 minúty bol počas slnečného popoludnia v bývalom kráľovskom parku neďaleko Milána o 0,109 rýchlejší ako najlepší Piastriho výkon, Russell zaostal o 0,113 a Leclerc o 0,134.

„Bolí ma to povedať, ale moje kolo nebolo skvelé. Stále to však stačilo na pole position, takže som bol prekvapený, ale šťastný,“ dodal Norris.

Nedeľňajšie preteky neďaleko Milána by mohli byť tesným súbojom medzi prvými štyrmi tímami.

McLaren zaostáva za majstrovským a vedúcim Red Bullom len o 30 bodov a mohol by výrazne zasiahnuť do boja o Pohár konštruktérov.

Tímový kolega Verstappena Sergio Perez sa kvalifikoval ako ôsmy, Alex Albon za Williams ako deviaty a Nico Hulkenberg za Haas uzatvára prvú desiatku.

Argentínsky nováčik Franco Colapinto, ktorý vo Williamse nahradil Logana Sargeanta, sa kvalifikoval na 18. mieste a pred oboma Saubermi.

Domov»Formula 1»Verstappen v záverečnej časti kvalifikácie zlyhal, výbornú formu potvrdil McLaren