Lance Stroll

Kanada

Aston Martin

+ 2,591 s

SINGAPUR. Monacký pretekár Charles Leclerc bol najrýchlejší v treťom meranom tréningu na Veľkú cenu Singapuru seriálu formuly 1. Jazdec tímu Ferrari dosiahol na mokrej mestskej trati čas 1:57,782 minúty.

Druhý najrýchlejší bol líder celkového poradia, Holanďan Max Verstappen na Red Bulle stratil 0,526 sekundy. Tretie miesto obsadil Leclercov tímový kolega Carlos Sainz zo Španielska (+1,066 s).

Všetci traja mali obuté zelené pneumatiky do prechodných podmienok, pričom je možné, že aj kvalifikácia v Singapure prebehne na mokrej trati. Ak by pršalo aj v nedeľu, boli by to len druhé "mokré" preteky v tomto dejisku.

Napriek monzúnom, ktoré sú pre túto geografickú oblasť bežné, poznačil dážď prestížne preteky len raz. V roku 2017 sa radoval z víťazstva Lewis Hamilton.

VC Singapuru je súčasťou F1 od roku 2008, no v uplynulých dvoch chýbala v dôsledku pandémie koronavírusu. Tento rok predstavujú preteky prvú šancu pre Verstappena na spečatenie obhajoby vlaňajšieho titulu.

Domov»Formula 1»V Singapure môže zamiešať karty dážď, tretí tréning vyhral Leclerc