Mohol byť hrdinom proti Evertonu. Nová posila Žiliny pri premiére excelovala

Miloš Lačný ešte v drese Ružomberka. Teraz už strieľa góly za majstra.
Miloš Lačný ešte v drese Ružomberka. Teraz už strieľa góly za majstra. (Autor: TASR)
Igor Dopirák|13. sep 2017 o 20:36

Úradujúci slovenský majster poľahky v Slovnaft Cupe zdolal štvrtoligistu.

BRATISLAVA. Pred pár týždňami sa mohol stať hrdinom futbalového Ružomberka. Útočník Miloš Lačný v Európskej lige takmer strelil gól na ihrisku anglického FC Everton. V závere prvého zápasu tretieho prekola však jeho strelu brankár Maarten Stekelenburg chytil.

Od pondelka je už Lačný hráčom majstrovskej Žiliny.

Takto Miloš Lačný pochodoval Bratislavou.
Takto Miloš Lačný pochodoval Bratislavou. (Autor: SITA)

Z Ružomberka odišiel, pretože nedostával dostatočne veľa príležitostí. V novom klube sa pritom výraznejšie presadil už po dvoch dňoch.

V stretnutí tretieho kola Slovnaft Cupu strelil svoj prvý gól za Žilinu už po deviatich minútach.

A už v 25. minúte mal na konte tri presné zásahy. Majster na pôde štvrtoligovej Závažnej Poruby vyhral aj vďaka hetriku Lačného vysoko 11:0.

Lačný na Slovensku pôsobil okrem Ružomberka aj v bratislavskom Slovane. Ako jeho hráč sa však nezviditeľnil najviac na ihrisku, ale mimo neho. Pred príchodom do klubu totiž povedal, že Slovan nemá rád a nikdy zaň hrať nebude.

Za trest, aby si udobril fanúšikov klubu, bežal centrom Bratislavy v jednej ruke s vlajkou Slovana a v druhej so svetlicou.

Domov»Futbalnet»Mohol byť hrdinom proti Evertonu. Nová posila Žiliny pri premiére excelovala