Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Michalovce si chcú sériu bez prehry udržať

Doma ich zdolali. Podarí sa žlto-modrým zabodovať aj vonku? (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 8. dec 2017 o 23:00

V jesennej derniére nastúpia v ďalekej Senici.

MICHALOVCE. Prvoligových futbalistov MFK Zemplín Michalovce čaká dnes popoludní na senickom trávniku rozlúčka s aktuálnym kalendárnym rokom.

Kolektív od Laborca chytil v závere jesene dobrú formu a tú by rád potvrdil aj v poslednom zápase na ďalekom Záhorí.

Aby pokojne zimovali

Zemplínčania v posledných šiestich súbojoch ťahali za kratší koniec len raz, pričom ťahajú trojzápasovú šnúru bez prehry.

Aj Seničania sa po katastrofálnom začiatku vzchopili, keď z ostatných piatich duelov vydolovali až osem bodov.

„Po výmene trénera sa súper zlepšil v organizácii hry a začal bodovať. Darí sa však aj nám a bol by som veľmi rád, keby sme sériu bez prehry udržali do konca jesene. Je to dôležitý zápas, ktorý by bolo dobré neprehrať, aby sa k nám Seničania nepriblížili a mohli sme pokojne zimovať,“ prezradil Anton Šoltis, lodivod žlto-modrých, ktorí na Záhorie vycestovali už včera po dopoludňajšom tréningu.

Majú lepšie mužstvo

V uplynulej sezóne sa MFK Zemplín predstavil v Senici hneď dvakrát a ani v jednom prípade nielenže nebodoval, ale ani neskóroval.

„Súper je v domácom prostredí nepríjemný, tiež bude chcieť zabodovať, aby sa odpútal z dna tabuľky. My však máme lepšie mužstvo ako domáci, sú v ňom aj väčšie individuality. Svoju kvalitu ale musíme potvrdiť aj na ihrisku, ak to dokážeme, budeme v Senici úspešní,“ uviedol Šoltis, ktorý musel v poslednom dueli s Ružomberkom kvôli zraneniam striedať hneď troch hráčov, Žofčáka, Carrilla a Turíka.

„Zdravotný stav v tíme sa zlepšil, na predzápasovom tréningu som mal až na dlhodobo zranených k dispozícii všetkých hráčov, ale až tesne pred dnešným súbojom uvidíme, či budú pripravení nastúpiť,“ dodal tréner.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.