Michalovčania uhrali doma remízu s Ružomberkom

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. dec 2017 o 15:59

Oba góly padli v priebehu niekoľkých minút.

MICHALOVCE. Futbalisti Michaloviec na vlastnom ihrisku remizovali s hráčmi Ružomberka 1:1 v sobotňajšom stretnutí 18. kola slovenskej Fortuna ligy.

V súboji dvoch tímov s dobrou výsledkovou formou v posledných týždňoch sa začalo opatrne.

Ako prví pohrozili hostia krížnou strelou Daniela, ktorú domáci gólman vyrazil na roh.

Michalovčania boli v strede poľa kombinačnejší, ale chýbala im finálna fáza.

Krátko po polhodine hry sa Danko preštrikoval cez obranu Ružomberka, ale jeho strela tesne minula cieľ.

V závere polčasu pohrozil hosťujúci Haskič, ktorý obišiel aj brankára Bieszczada, ale jeho málo razantnú strelu vykopol Kavka.

Góly prišli po prestávke

V druhom polčase už diváci videli viacero šancí. Ako prví mohli skórovať domáci, ale strela Koscelníka v 51. minúte išla tesne vedľa.

V 67. minúte sa ale už Michalovčania radovali, keď po kombinácii na ľavej strane síce Regáliho strela skončila na žrdi, ale loptu dorazil do siete Danko.

Domáci sa z gólu dlho netešili, keď hostia už o minútu vyrovnali po hlavičke Gereca.

V zostávajúcom čase sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale ani jednému sa skórovať už nepodarilo.

Hlasy po zápase

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Terén bol dnes veľmi ťažký. Síce sme mali strelecké šance, ale chýbala nám finálna fáza. Nakoniec sa zápas skončil asi spravodlivou remízou, aj keď máme pocit že sme mohli zo zápasu vyťažiť viac."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Súhlasím s kolegom, že terén bol ťažký. V prvom polčase sme mali 35 minút dobrých. Je veľká škoda, že keď sme išli do vedenia, súper veľmi rýchlo vyrovnal."