Markovičove poznatky o Slovensku: Davis Cup, Hamšík a Dúbravka

Matej Markovič hneď v prvom zápase za Michalovce vychytal nulu aj víťazstvo.
Matej Markovič hneď v prvom zápase za Michalovce vychytal nulu aj víťazstvo. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|26. aug 2020 o 14:58

Chorvátsky futbalový brankár debutoval v michalovskom drese.

4. kolo Fortuna ligy: Michalovce - Zlaté Moravce 1:0: fotogaléria

26.8.2020

MICHALOVCE. Negatívnym sériám prvoligových futbalistov MFK Zemplín Michalovce je koniec.

Východniari v utorkovej dohrávke doma zdolali dosiaľ neporazené Zlaté Moravce 1:0 vďaka presnému zásahu letnej posily Panamčana Ricarda Antonia Phillipsa Hindsa.

Mužstvo vedené kormidelníkom Jozefom Majorošom skórovalo po dlhých 591 minútach a naplno zabodovalo po 171 dňoch.

K vytúženému a veľmi dôležitému triumfu mu pomohli aj dve nové akvizície – chorvátsky brankár Matej Markovič a cyperský stredopoliar Danilo Špoljarič, ktorí sa predviedli vo výbornom svetle.

Slovami chvály na ich adresu nešetril po stretnutí ani Majoroš:

„Markovič úlohu splnil, keďže gól nedostal. Mal dve náročné situácie, ktoré vyriešil veľmi dobre. Na nie ideálnom teréne pôsobil isto a svoju pozíciu si zastal. To isté môžem povedať aj o Špoljaričovi. Je s nami krátko, bol iba na troch tréningoch, ale ukázal veľkú kvalitu, hoci hral na netradičnom poste.“

Spoluhráči ho ešte neskasírovali

Michalovce prišli v lete o brankársku stálicu Matúša Kiru, ktorému vypršala zmluva a novú už nepodpísal.

Zostali im iba dvaja mladíci Tomáš Dráb a Rostyslav Dehtiar, ktorí v úvodných kolách inkasovali dovedna desať gólov.

Markovič sa k mužstvu pripojil iba pred necelými dvoma týždňami, medzi tri žrde sa mal postaviť už v Senici, ale keďže jeho transfer ešte nebol papierovo dotiahnutý, na premiéru si musel pár dní počkať.

Hneď v prvom zápase sa zaskvel hlavne pri tutovke kapitána FC ViOn Tomáša Ďubeka v 38. minúte, keď končekmi prstov vytesnil jeho strelu na brvno.

Domov»Sportnet na východe»Markovičove poznatky o Slovensku: Davis Cup, Hamšík a Dúbravka