Majster z Trenčína stále stopercentný, vyhral aj v Myjave

O jediný gól sa na kopaniciach postaral srbský stopér Trenčína Milan Rundič (vpravo). (Autor: SITA)
Sportnet|8. aug 2015 o 21:15

Futbalisti AS Trenčín majú po štyroch kolách vo Fortuna lige na konte 12 bodov.

Fortuna liga - 4. kolo:

Spartak Myjava - AS Trenčín 0:1 (0:0)

Gól: 75. Rundič

ŽK: 43. E. Daniel, 55. Piroska - 90.+ Šemrinec

ČK: 85. Banovič (Myjava), rozhodovali: Vlk - Lieskovský, Hrmo, 2587 divákov

Myjava: Solnička - Beňo, Marček, Banovič, Ľ. Kolár (90. P. Jánošík) - Kóňa, Bílovský - E. Daniel, Piroska (85. Karlík), Š. Pekár - Sládek (64. F. Slančík)

Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Rundič, Madu Kingsley - Koolwijk, Bero (87. Opatovský), Lobotka - Van Kessel (90.+ Skovajsa), Wesley Moraes (64. Ibrahim Rabiu), Guba

MYJAVA. Futbalisti úradujúceho majstra AS Trenčín zvládli úspešne aj štvrté stretnutie v novom ročníku najvyššej slovenskej súťaže, všetky dosiaľ odohrali na súperovej pôde.

Zverenci trénerskej dvojice Ivan Vrabec - Martin Ševela zvíťazili v sobotňajšom dueli 4. kola Fortuna ligy na trávniku v Myjave nad domácim Spartakom tesne 1:0 a s plným počtom 12 bodov sú naďalej na čele tabuľky.

Po bezgólovom prvom polčase sa o rozhodujúci moment postaral srbský stopér Milan Rundič, ktorého tečovaná strela skončila v sieti domáceho brankára Petra Solničku.

Myjavčania dohrávali zápas bez vylúčeného obrancu Patrika Banoviča, ktorý videl červenú kartu v 85. min.

Spartak po prehre so Žilinou (1:4) v predchádzajúcom kole neuspel doma druhýkrát v rade.

Hlasy:

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy): Ja musím naše mužstvo pochváliť. Podľa mňa sme zápas zvládli veľmi dobre takticky. Výborne sme vypĺňali priestor a Trenčanom odoberali lopty. Škoda, že sme nevyužili tých podstatne viac šancí, ktoré sme mali. Súpera sme vlastne nepustili do nejakej vážnejšej gólovej šance. My sme si ich vypracovali proti Trenčínu dosť, ale nevyužili sme ich. Prehrali sme smolným gólom.

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): Dnes sme očakávali ťažký zápas, čo sa od úvodu potvrdilo. Súpera sme mali prečítaného, dobre sme sa pripravili. Myslím si, že v I. polčase sme mali hru pod kontrolou. Bohužiaľ, finálna fáza niektorých vecí nebola taká ako sme si predstavovali. V druhom polčase po strelení gólu sme nachvíľočku prestali hrať a začalo sa hrať hore dole. Súper mal dve šance, nevyužil ich. Myslím si, že víťazstvo sme si zaslúžili. Dali sme gól a žiadny sme nedostali, čo nás veľmi teší. Tým pádom by som chcel chlapcov pochváliť. Štyri zápasy sme hrali vonku a máme 4 víťazstvá.