Súhrn 3. dňa MS: Maďari viedli nad USA. Potom sme začali panikáriť, vravel Papp

Radosť maďarských hokejistov po góle  Istvana Sofrona. Nad USA viedli 1:0, zápas prehrali 1:7.
Radosť maďarských hokejistov po góle Istvana Sofrona. Nad USA viedli 1:0, zápas prehrali 1:7. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|14. máj 2023 o 22:10

Čechom každý deň pribúdajú zranení hráči.

Maďarskí hokejisti neboli pripravení na to, že by v zápase proti USA mohli vyhrávať. A v prvej tretine sa súperovi dokázali vyrovnať.

„Lenže v druhej tretine Američania pridali a my sme spanikárili,“ hovoril maďarský útočník Kristóf Papp. Keď za súpermi nestíhali, začali robiť viac chýb.

Zámorský tím skóre otočil. Američania vyhrali 7:1.

Rovnaký obrat urobili aj hokejisti Kanady. Nad Slovinskom vyhrali 5:2.

Majstrovstvá sveta sú veľkou skúškou najmä pre maďarských brankárov. V sobotu na Benczeho Balitsa letelo 44 striel, v nedeľu sa do bránky postavil Dominik Horváth a čelil 50 strelám.

Maďarskí hokejisti sa k ďalším šanciam takmer nedostali. Bojovali však do konca. Ich cieľom je vraj udržať sa v elitnej kategórii.

„Na našom cieli sa nič nezmenilo. Pracovali sme na tom celú sezónu,“ tvrdí tréner maďarskej reprezentácie Kevin Constantine.

Svoju sériu bez inkasovaného gólu natiahnu

Suverénne výkony na turnaji naopak podávajú Švajčiari. Po dvoch zápasoch turnaja majú skóre 10:0.

Proti Slovincom si v sobotu schuti zastrieľali. V nedeľu proti Nórom hrali účinne. Vyhrali 3:0

Nebol to pre divákov lákavý hokej. Švajčiari využili sovju silnú defenzívu, fektívne bránili a sśuperovi nedali šance dostať sa do zápasu.

Nóri mali dokonca presilovku o dvoch hráčov, no nedokázali sa v nej presadiť.

Švajčiari zatiaľ hrajú skvele defenzívne. V prvej tretine Nórom dovolili len jednu strelu na bránku.

A je veľmi pravdepodobné, že ich séria bez inkasovaného gólu sa ešte natiahne. V utorok by pre nich nemal byť Kazachovia veľkou prekážkou.

Bez inkasovaného gólu na MS sú stále aj Švédi. Zdolali Nemcov (1:0) aj Rakúšanov (5:0).

Kazachovia prišli na majstrovstvá s netradičnou taktikou. Snažia sa súpera "uspať". V sobotu im to proti Nórom vyšlo na výbornú. Z 1:3 otočili skóre až na víťazstvo po nájazdoch.

V nedeľu nastúpili proti Čechom. Po prvej tretine to vyzeralo na hladké víťazstvo Česka.

Dali dva góly, dobre kombinovali, mali šance. Dominik Kubalík mal dokonca šancu zvýšiť pri samostatnom nájazde.

V druhej tretine Kazachovia znížili a mali šance.

„Svojou hrou chcú uspať súpera. Prehrávajú 0:2...,“ opisoval tréner a spolukomentátor RTVS Vladimír Országh.  A keď sa súper uspokojí, zvýšia nasadenie a skóre otočia.

Zvrat však Česi nepripustili a vyhrali 5:1.

Čechom pribúdajú zranení hráči

Okrem víťazstiev a bodov im však na MS každý deň im pribúdajú zranení hráči. Ešte pred MS na tréningu udrel Jiřího Smejkala do tváre spoluhráč. Vypadli mu dva zuby a zlomil si čeľusť. V zápasch hrá s celotvárovým krytom, pretože mu čeľusť museli zdrátovať.

"Bolia ma ústa, bolia ma zuby, ale lekári povedali, že s tým môžem hrať," hovoril pre idnes.cz.

V zápase so Slovenskom sa zase zranil Filip Chlapík. Český tím nešpecifikoval jeho zranenie, ale proti Kazachstanu nehral. Je možné, že má po zrážske s Patrikom Kochom otras mozgu.

Jiří Černoch má poranenie kolena a v nedeľu zasiahla počas zápasu do tváre hokejka zase Filipa Chytila.

Tatar nepriletí

Slovenský tím v nedeľu oznámil, že po vypadnutí z play off neposilní mužstvo Tomáš Tatar

„Tomáš nemá zmluvu na ďalšiu sezónu, tým pádom nemá ani poistku. Totiž, keď máte zmluvu a máte poistku, vtedy viete, že ak sa na majstrovstvách sveta niečo stane, tak ste krytý,“ zdôvodňoval možné príčiny neúčasti Tatara Vladimír Országh pre RTVS.

Naopak v pondelok proti Kanade bude hrať obranca Šimon Nemec.

Domov»MS v hokeji 2023»Súhrn 3. dňa MS: Maďari viedli nad USA. Potom sme začali panikáriť, vravel Papp