5 - 1
(2:0, 0:1, 3:0)

MS v hokeji 2023: Česko uspelo aj v druhom zápase, tentokrát zdolalo Kazachstan

Česko - Kazachstan, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2023 LIVE.
Česko - Kazachstan, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2023 LIVE. (Autor: Sportnet)
Sportnet|14. máj 2023 o 16:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2023: Česko vs. Kazachstan.

RIGA. Česko a Kazachstan dnes odohrali ďalší zápas v skupine B na MS v hokeji 2023. Duel hostila Arena Riga v lotyšskom hlavnom meste.

Kazachstan v úvodnom zápase prekvapil víťazstvom 4:3 sn nad Nórskom, no proti Česku sa o senzáciu nepostarali a prehrali 5:1.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos. Pozrite si aj program šampionátu, výsledky a tabuľky.

ONLINE: Česko - Kazachstan, MS v hokeji 2023 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2022/2023
14.05.2023 o 19:20
Česko
5:1
59' minúta
Ukončený
Kazachstan
Prehľad
Góly a asistencie: 9. Zbořil (Sobotka, Sedlák), 16. Kubalík (Kempný, Sedlák), 42. Sedlák (Tomášek), 46. Košťálek (Červenka, Špaček), 59. Kubalík (Špaček, Košťálek) – 32. Muchametov (Muratov, Kajyržan). Rozhodca: Holm, Langin – Hofer, Niittyla.
Česko nedopustilo prekvapenie a víťazí jednoznačne 5:1, keď sa v tretej tretine presadili Sedlák, Košťálek a Kubalík. Česi majú po dvoch odohraných zápasoch na šampionáte šesť bodov a Kazachovia dva body.
Najlepším hráčom Kazachstanu je Muchametov a na strane Česka Zbořil. Posledný zápas dnešného dňa sa skončil, ja vám ďakujem za vašu priazeň pri tomto prenose a prajem dobrú noc.
Koniec zápasu.
58:59
58:59
goalČesko dalo gól! Presilová hra o dvoch hráčov využitá! Tentokrát rana DOMINIKOVI KUBALÍKOVI vyšla a triafa pod hornú konštrukciu brány.
57:50
Beketajev neprihrával a v podstate neurobil nič pri prečíslení.
57:24
Arkadij Šestakov – 2 min., držanie.
56:16
Kazachstan v plnom počte.
55:43
Šestakov aj v oslabení pohrozil, ale zakončenie mal už mierne z uhla.
55:24
55:24
importantTeraz nechali Česi vyniknúť Šutova! Špačekovu strelu gólman Kazachstanu vyrazil vyrážačkou.
54:48
Kazachom sa podarilo dostať puk z obrannej tretiny.
54:16
Danil Butěnko – 2 min., držanie.
53:48
Muratov dorážal, ale pálil nad bránu.
51:34
Českí hokejisti sú pri chuti, ale Špaček sa nepresadil.
50:54
Hra je vykázaná do stredného pásma, pretože Šestakov bol v bránkovisku.
49:37
Koroljovu strelu vyrazil Langhamer mimo ľadovú plochu.
48:08
Langhamer si vydýchol. Kazachovia nahodili puk do pásma, ten sa odrazil od mantinelu do bránkoviska, ale nakoniec bol odpískaný icing.
45:46
45:46
goalČesko dalo gól! JAN KOŠŤÁLEK mal dnes niekoľko striel na bránu a tá v presilovej hre je gólová. Napriahol od modrej a čistým priestrelom zvyšuje na 4:1.
Asistencie: Červenka, Špaček.
45:16
Zblokovaný pokus Košťálka od modrej.
44:53
Česi neprešli dobre do pásma, bol im odpískaný ofsajd.
44:25
Kirill Polochov – 2 min., krosček.
43:22
importantDanijar mohol znížiť, ale nateraz mu nebolo súdené!
41:06
41:06
goalČesko dalo gól! Tomášek dobre bojoval pri modrej čiare, puk zachytil a poslal ho na ľavú stranu LUKÁŠOVI SEDLÁKOVI, ktorý vystrelil a dostal puk do brány. Česi majú opäť dvojgólové vedenie.
Asistencia: Tomášek.
40:24
Langhamer musel zasiahnuť lapačkou po nepríjemnej strele Starčenka.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Hráči Kazachstanu nepredajú svoju kožu ľahko, čoho je dôkazom aj zníženie na 2:1. Vyrovnať mohol Michajlis, ale z brejkovej situácie neuspel. Česi síce dominovali aj v druhej tretine, ale gól nestrelili. Tretia tretina začne približne o 21:08.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:44
Košťálek svojou strelou neuspel. Jeho pokus zblokoval kazašský hráč.
36:47
Špaček skackavý puk pred bránou neskrotil.
36:24
Sobotkova strela nemala razanciu. Šutov si s ňou poradil.
35:37
Šutov kryje puk. Českí hráči pritvrdili po inkasovanom góle. Nasleduje reklamná prestávka.
33:32
33:32
Zakázané uvoľnenie na strane Kazachstanu.
32:56
importantMichajlis mohol vyrovnať, ale neuspel zoči-voči Langhamerovi, ktorý ho so šťastím vychytal!
31:18
31:18
goalKazachstan dal gól! Tak teraz Kazachovia veľmi pekne zakombinovali! Muratov naznačoval strelu z pravého kruhu, puk posunul do medzikružia na MAXIMA MUCHAMETOVA a ten ho poslal pomedzi betóny Langhamera.
Asistencie: Muratov, Kajyržan.
30:19
importantNa trestné strieľanie sa podujal Kubalík, ktorý si to dával na bekhend, ale puk mu ušiel a nemohol dobre zakončiť.
30:19
30:19
30:19
importantTrestné strieľanie pre Česko! Flek išiel do nájazdu a Orechov ho fauloval.
29:24
Puk je na striedačke Kaachstanu.
28:12
Šutov vyrazil ďalší pokus od modrej čiary.
27:11
27:11
Prechod do pásma Kazachom nevyšiel – odpískaný ofsajd.
26:36
Knot zblízka pálil, na opačnej strane prečíslenie Kazachom nevyšlo ideálne.
24:35
Dvořák sa dobre uvoľnil, ale po jeho strele z osi ihriska bránu minul.
24:11
24:11
Icing Kazachstanu. Vhadzovanie pred Šutovom.
22:31
22:31
Hráči Kazachstanu sa snažia aspoň využívať chyby Čechov, ale s pukom sa ďaleko nedostanú.
20:52
Prudká prihrávka na Kubalíka, ktorý mohol ísť do brejku. Šutov si vybehol z bránkoviska a puk poslal k mantinelu.
20:22
Kubalík strieľal sprava, puk brankár vyrazil na ochrannú sieť.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Česko ako favorit tohto zápasu vedie po prvej tretine 2:0. Gólman Langhamer nemal v tejto časti hry skoro žiadnu prácu. Druhá tretina sa začne približne o 20:16.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:22
Menší vzruch pred Langhamerom, ale obrana to zvládla.
19:00
Posledná minúta prvej tretiny.
18:09
Pohľad kamery do hľadiska, v ktorom sa aj na tomto zápase nachádzajú slovenskí fanúšikovia a podporujú český tím.
17:58
Brankár Langhamer pokryl nastrelenie z diaľky.
17:44
Odpískaná prihrávka rukou na českej strane.
16:42
Šutova preveril Smejkal, ale brankár Kazachstanu vytasil svoju lapačku.
15:45
Zakázané uvoľnenie Kazachstanu.
15:25
15:25
goalČesko dalo gól! Kempný naznačoval strelu, nakoniec prihral na pravú stranu DOMINIKOVI KUBALÍKOVI, ktorý to z prvej napálil presne. Využitá presilová hra.
Asistencie: Kempný, Sedlák.
14:34
Kazachovia už vo štvorici.
14:14
Arkadij Šestakov – 2 min., podrazenie.
13:54
Špaček prihrával spätne na Košťálka, ale ten nezachytil puk.
13:11
Košťálek pálil z prvej, ale opäť istý zákrok Šutova.
12:59
Česi kombinovali, k strele sa dostal Košťálek, ale mieril rovno do stredu brány.
12:34
Adil Beketajev – 2 min., hákovanie.
12:06
Už aj Langhamer má na svojom konte nejaké tie zákroky.
11:29
Košťálek daroval Kazachom puk v strednom pásme, ale po následnej strele skončil puk mimo hraciu plochu.
10:47
Česi točia Kazachov v ich pásme už dlhšiu dobu.
08:48
08:48
goalČesko dalo gól! Česi získali puk v útočnom pásme, JAKUB ZBOŘIL dostal prihrávku na modrú, od ktorej si nakorčuľoval medzi kruhy a strelou švihom prestrelil Šutova.
Asistencie: Sobotka, Sedlák.
08:23
Postavenie mimo hry Česka.
07:48
Česi zatlačili súpera, pred bránou Šutova to horelo, ale český hráč netrafil puk.
07:13
Strela opäť od Kempného, tentokrát spoza ľavého kruhu, ale Šutov puk chytil do lapačky.
06:23
Kempný dostal prihrávku na modrú čiaru, od ktorej vyslal strelu, s ktorou si Šutov poradil a prerušil hru. Reklamná prestávka.
04:53
Zbořil v dobrej príležitosti, ale ani on neprekonal z medzikružia Šutova.
04:41
Rymarev si nevšimol avizovaný ofsajd.
04:12
03:39
Česko v plnom počte.
02:59
importantKnot medzi kruhmi strieľal a trafil spojnicu brány!
02:49
Strela od Červenku bola zblokovaná.
02:11
Adil Beketajev – 2 min., nedovolené bránenie.
01:39
Vylúčenie v tíme Česko:
Lukáš Sedlák – 2 min., vrazenie na mantinel.
00:10
Červenka po desiatich sekundách hry vystrelil z ľavého krídla. Šutov puk vyrazil.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Knot, Němeček – Červenka (C), Kubalík, Chytil – Smejkal, Špaček, Kaut – Sedlák, Sobotka (A), Tomášek – Flek, Černoch, Voženílek.
Tréner: Kari Jalonen

Kazachstan: Bojarkin (Šutov) – Danijar, Beketajev (A), Polochov, Orechov, Koroljov, Gajtamirov, Butěnko, Dichanbek – Starčenko (C), Šestakov, Rymarev – Michajlis (A), Savickij, Grents – Omirbekov, Musorov, Rachmanov – Kajyržan, Muchametov, Muratov.
Tréner: Galym Mambetaliev

Rozhodca: Holm, Langin – Hofer, Niittyla.
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Fínsku a Lotyšsku pokračujú tretím hracím dňom. Vo večernom nedeľnom programe si zmerajú svoje sily reprezentanti Česka a Kazachstanu.
Česko v piatok zdolalo vo vyrovnanom derby zápase Slovensko tesne 3:2. Všetky góly padli v prvej tretine. Česi majú na svojom konte tri body.
Kazachstan odohral svoj prvý zápas na tomto šampionáte v sobotu proti Nórsku, v ktorom zvíťazil 4:3 po samostatných nájazdoch.

Odohraté zápasy Česka:
Slovensko 2:3 Česko

Odohraté zápasy Kazachstanu:
Nórsko 3:4sn Kazachstan
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2023»MS v hokeji 2023: Česko uspelo aj v druhom zápase, tentokrát zdolalo Kazachstan