2 - 5
(1:0, 0:3, 1:2)

Slovinci dlho vzdorovali Kanade. Lucic sa dočkal prvého gólu na MS

Milan Lucic (v strede) v zápase Slovinsko - Kanada na MS v hokeji 2023.
Milan Lucic (v strede) v zápase Slovinsko - Kanada na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|14. máj 2023 o 13:45

Kanaďania otočili skóre v druhej tretine.

MS v hokeji 2023 - skupina B

Slovinsko - Kanada 2:5 (1:0, 0:3, 1:1)

Góly: 4. Drozg (Jeglič, Verlič), 56. Drozg (Ograjensek) - 22. Carcone (Weegar, McBain), 28. Joseph (Toffoli, Fantili), 39. Lucic (Glass, Weegar), 54. Weegar (Toffoli, Middleton), 55. McBain (Carcone, Neighbours)

Rozhodovali: Hürlimann (Švajčiarsko), Schrader (Nemecko) - Constantineau (Francúzsko), Yletyinen (Švédsko), vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 3380

Slovinsko: Gračnar - Pavlin, Gregorc, Cepon, Magovac, Masič, Stebih, Crnovič - Verlič, Jeglič, Urbas - Kuralt, Tičar, Sabolič - Ograjensek, Simšič, Drozg - Tomaževič, Čimzar, Pance - Zajc

Kanada: Levi - Weegar, Middleton, Barron, Bear, Myers, Joseph, Hunt - Blais, Veleno, Lucic - Carcone, McBain, Fantili - Toffoli, Laughton, Quinn - Crouse, Glass, Krebs - Neighbours

RIGA. Kanadskí hokejisti potvrdili rolu favorita a v zápase skupiny B na MS v hokeji 2023 zdolali Slovinsko 5:2.

Slovinci už v 4. minúte otvorili skóre a favoritovi dlho vzdorovali. Vyrovnávajúci gól inkasovali až v druhej tretine. V drese Kanady strelil svoj prvý gól na šampionáte hviezdny Milan Lucic.

Po dvoch zápasoch majú Kanaďania na MS v Rige plný počet 6 bodov a sú na čele "slovenskej" skupiny B.

Slovinci prehrali oba doterajšie zápasy a po dni voľna nastúpia v utorok od 15.20 SELČ proti Nórsku.

Kanada odohrá najbližší zápas v pondelok od 15.20 h proti Slovensku.

Pozrite si kompletný program šampionátu, výsledky a tabuľky.

Tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2023

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Slovinsko - Kanada na MS v hokeji 2023

I. tretina:

Slovinské nádeje na prekvapenie vzplanuli od 4. minúty, keď dôrazný Drozg v predbránkovom priestore otvoril skóre v presilovke.

V prvej tretine sa do šancí dostávali hlavne v početných výhodách, počas hry piatich proti piatim mali navrch Kanaďania.

II. tretina:

Tí prevahu potvrdili až v druhej tretine, v ktorej prestrieľali súpera 24:2.

Slovincov v nej k ničomu nepustili a gólmi Carconeho, Josepha a Lucica v presilovke otočili na 1:3.

Dvojgólový náskok dodal favoritovi sebavedomie a zápas mal vo svojej réžii.

Blaz Tomazevic of Slovenia, left, fights for a puck with Milan Lucic of Canada during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Miha Verlic of Slovenia, left, fights for a puck with Lawson Crouse of Canada during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Nik Simsic of Slovenia, left, fights for a puck with Jack McBain of Canada during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Ziga Jeglic of Slovenia, centre, fights for a puck with goalie Scott Laughton and Jacob Middleton, right, of Canada during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Milos Kelemen of Slovenia, left, fights for a puck with goalie Scott Laughton of Canada during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Pierre-Olivier Joseph of Canada, rifht, celebrates a goal with teammates during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Blaz Tomazevic of Slovenia, right, fights for a puck with Ethan Bear of Canada during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Aleksandar Magovac, right, Kristjan Cepon, left, of Slovenia fight for a puck with Scott Laughton of Canada during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Robert Sabolic of Slovenia, right, fights for a puck with Jack Quinn of Canada during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Team Slovenia celebrate a goal during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Bine Masic of Slovenia, left, fights for a puck with Scott Laughton of Canada during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Blaz Gregorc of Slovenia, left, fights for a puck with Lawson Crouse of Canada during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Blaz Tomazevic of Slovenia, left, fights for a puck with Tyler Myers of Canada during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Ziga Jeglic of Slovenia, right, fights for a puck with Tyler Toffoli of Canada during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Pierre-Olivier Joseph of Canada fights for the puck during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)
Goalie Devon Levi of Canada in action during the group B match between Slovenia and Canada at the ice hockey world championship in Riga, Latvia, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)

III. tretina:

Päť minút pred koncom tretej tretiny sa v priebehu minúty presadili aj Weegar a McBain, no Drozg, ktorý skóre otvoril, ho aj uzavrel, keď potrestal chybu obrancu i zaváhanie brankára - 2:5.

Hlas po zápase

/zdroj: iihf.com/

Luka Gračnar, brankár Slovinska: "Myslím si, že hlavne v prvej tretine sme podali dobrý výkon v našom pásme. Držali sme súpera ďaleko od bránky, ale v druhej sme stratili tempo aj v dôsledku vylúčení. Proti takému tímu s hráčmi svetovej úrovne je potom ťažké znovu sa naštartovať. V tretej tretine to bolo vyrovnané, no pokazili sme si to úsekom, v ktorom sme dvakrát dostali gól. Keď hráme svoju hru, tak môžeme súperiť s kýmkoľvek, no ak z nej upustíme proti tímu ako má Kanada, tak príde trest."

Domov»MS v hokeji 2023»Slovinci dlho vzdorovali Kanade. Lucic sa dočkal prvého gólu na MS