Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2023: Francúzsko vs. Dánsko.
TAMPERE. Francúzsko a Dánsko dnes hrajú ďalší zápas v skupine A na MS v hokeji 2023. Duel hostí Nokia Arena vo fínskom Tampere.
Hokej sledujte s nami naživo ako online prenos. Pozrite si aj program šampionátu, výsledky a tabuľky.
Je rozhodnuté. V predĺžení si Lauridsen vymenil puk s PATRICKOM RUSSELLOM, ktorého tvrdá rana končí v sieti.
Asistencie: Lauridsen, Ehlers
Florian Chakiachvili – 2 min., hákovanie.
Markus Lauridsen – 2 min., sekanie.
Markus Lauridsen – 2 min., nedovolené bránenie.
Dobrý úsek Francúzov znovu končí gólov. JUSTIN ADDAMO operoval pred Dichowom a zrazenú strelu Boscqa.
Asistencie: Boscq, Gallet
Dylan Fabre – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
Kardinálna chyba v rozohrávke Francúzov! NICK OLESEN zachytil tento krížny pas cez pásmo, následne zodvihol hlavu a tvrdým príklepom posiela svoj tím znovu do vedenia.
A je vyrovnané! ANTHONY RECH ušiel všetkým a v samostatnom úniku nedal šancu Dichowovi.
Tentokrát už je to gól. Rech našiel pred bránou GUILLAUMEHO LECLERCA, ktorý prekonal Dichowa!
Asistencie: Rech, Boudon
Kevin Bozon – 2 min., nedovolené bránenie.
Na prvý pokus to nevyšlo, ale z druhej strely sa MIKKEL BOEDKER presadzuje! Táto strela nebola dôrazná, no Ylönen reagoval na prvý projektil a tak nemal šancu.
Asistencie: Jensen Aabo, Bau Hausen
Valentin Claireaux – 5 min. + DKZ, vrazenie na mantinel.
Vylúčenie v tíme Dánsko:
Markus Lauridsen – 2 min., hrubosť.
Tak Francúzi už inkasovali! Podobne ako včera, aj dnes trieľa prvý gól Dánov NIKOLAJ EHLERS. Prevzal si puk v ľavom kruhu a presnou ranou nedal šancu Ylönenovi.
Asistencie: Lauridsen, Jensen
Dylan Fabre – 2 min., podrazenie.
Francúzsko: Ylönen (Junca) – Gallet, Boscq, Llorca, Chakiachvili, Crinon, Onno, Guebey – Addamo, Texier, K. Bozon – Claireaux (A), Perret, Fabre – Bertrand, Boudon, Rech – Leclerc, Ritz (A), Treille (C) – T. Bozon.
Tréner: Philippe Bozon
Dánsko: Dichow (Sorensen) – Lassen, M. Lauridsen, A. Koch, Jensen Aabo (C), O. Lauridsen, M. Jensen, Krogsgaard – N. Jensen, Ehlers, Russell (A) – Storm, Poulsen, Boedker (A) – Mølgaard, Aagaard, Andersen – Bau Hansen, Scheel, Wejse – Olesen.
Tréner: Heinz Ehlers
Rozhodca: Bjork (SWE), Kaukokari (FIN) – Davis (USA), Ondráček (CZE).
Francúzsko v sobotu odohralo náročný duel proti Rakúsku. Hoci reprezentanti z krajiny galského kohúta boli miernym favoritom, na triumf sa poriadne nadreli. V predĺžení o triumfe 2:1 rozhodol Sacha Treille. Otázny je štart najväčšej hviezdy Alexandrea Texiera, ktorý dostal v úvode tretej tretiny trest 5 + DKZ za narazenie.
Dánsko má taktiež svoj prvý krok na turnaji za sebou. Severania čelili nevyspytateľnému Maďarsku, ktoré ako nováčik elitnej kategórie nemalo čo stratiť. Dáni však počas celého duelu dominovali a tešili sa z triumfu 3:1. O presné zásahy sa postarali dvakrát Ehlers a raz Poulsen.